Cześć. Pytanko do osób doświadczonych z Uber.
Wczoraj chciałem pierwszy raz przetestować ich możliwości w Katowicach. Zarejestrowałem konto i dodałem numer swojej karty. Karta jest wirtualną kartą kredytową prepaid. System przepuścił kartę i wszystko było OK. Rozczarowanie przyszło w momencie, kiedy chciałem zamówić kurs. Okazało się, że moja karta nie została zaakceptowana. Zmuszony więc byłem skorzystać ze zwykłego taxi.

Pytanie moje jest takie: czy jest jakakolwiek opcja korzystania z ich usług bez
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad jakąś formą pracy dorywczej i wpadł mi do głowy pomysł, żeby pojeździć samochodem dla Ubera....

Mam założoną działalność gospodarczą (świadczenie usług informatycznych, zatrudnienie w formie B2B) i tak się zastanawiam, czy jest jakaś możliwość podpięcia pod tą działalność przewóz osób. Rozumiem, że musiałbym zdobyć wcześniej odpowiednią licencję, ale czy musiałbym zakładać nową działalność? Jeśli ma ktoś wiedzę lub doświadczenie w tym temacie to będę wdzięczny za pomoc. (
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jechałem własnie uberem. W historii nie pokazuje mi przejazdu i nie ściągnęło kuponu. Kiedy to zaskoczy?
#uber
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@leeshay: a czy wprowadzanie policji w błąd i mówmy wprost: kłamanie, że gość może być pijany kiedy widać, że nie jest, jest ok? W czym Wy w takim razie jesteście lepsi od uberowców, skoro tylko życie umiecie zatruwać konkurencji i klientom (własnym i ich)?
  • Odpowiedz
Jak ktoś kogo poleciłem wykorzysta kupon na darmowy przejazd to ja z automatu otrzymuję czy muszę trochę czekać?
#uber
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamawiając ubera musze potwierdzać jakis numer telefonu czy cos jak zamawiam przejazd? Jak mam darmowy przejazd z kodu polecającego to musze jakoś go walczyć czy sam zaskoczy?
#uber
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jannekk: Kod wpisuje się podczas rejestracji, będziesz też musiał potwierdzić numer (sms z kodem przychodzi). W razie czego zapraszam na PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#uber #kiciochpyta
Jak to jest z tymi uberami? Taryfiarze ich "wyłapują", chwalą się, że policja wnioski o ukaranie wystawia, z kolei nik wydał orzeczenie, że uber jest ok? To, że policja sobie wnioski o ukaranie kieruje, to jedno, ale wniosek można rozpatrzyć dwojako. Więc jak to jest na tej wojnie januszo-taksiarzy z uberami?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sakahashi: od każdego mandatu wystawionego przez itd uber sugeruje kierowcy odwołać się do sądu i nie płacić, ew płaci za nich. Nie było jeszcze jednak żadnego wyroku skazującego i póki co żaden kierowca ubera nie został ukarany za nielegalny przewóz (jeden chyba zachowal sie jak jełop i przyjął mandat, ale uber zapłacił za niego), co najwyżej za łyse opony, brak apteczki i tego typu p--------y. Akcje taksówkarzy tylko im szkodzą,
  • Odpowiedz
https://news.ycombinator.com/item?id=11817959

The strategy I've seen in response to this incentive scheme is to work 4 14-hour days, ensuring that they hit the incentive no matter what. The money made off the actual ride is peanuts ($1/ride, maybe) so they absolutely need to finish 15 rides to get $75. Working 4 days a week, 16 days a month nets the driver $1200/month. Which is an incredible income by Indian standards considering most graduates
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KE apeluje o bardziej przyjazne traktowanie usług typu Uber czy Airbnb. Unia Europejska wspierająca #sharingeconomy to fajna wiadomość :) #uniaeuropejska #uber #airbnb #ekonomia #europa

Komisja Europejska wezwała kraje unijne, by bardziej przyjaźnie traktowały usługi tzw. ekonomii dzielenia się jak np. Uber czy Airbnb. Zakazywanie takich usług powinno być tylko ostatecznością - oceniła KE, publikując wytyczne dotyczące regulacji tego sektora.


http://m.bankier.pl/wiadomosc/KE-apeluje-o-bardziej-przyjazne-traktowanie-takich-uslug-jak-Uber-czy-Airbnb-3538599.html
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj #uber zażądał ode mnie, abym potwierdził stawkę x3, bo mają duży ruch. W ten sposób stracili klienta na rzecz #mytaxi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mulen: za to mogłeś zamówić, na tym polegają mnożniki, dają Ci zawsze możliwość zamówienia, nawet jeśli jest więcej chętnych klientów niż dostępnych aut. Spróbuj zamówić taxi w sytuacji, gdy zabraknie w danym obszarze kierowców - albo wcale nie zamówisz, albo będziesz czekał pół godziny, aż dotoczy się do Ciebie wąsaty janusz z drugiego końca miasta. A mnożniki wygasają szybko, bo gdy kierowcy zobaczą że jest obszar podwyższonej opłaty to jadą
  • Odpowiedz
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł, żeby wziąć samochód w leasing (prowadzę 1-os DG) i w weekendy trochę pojeździć, tak żeby pokryć ratę leasingową. Ewentualnie użyczyć komuś samochód na Ubera za jakąś kwotę. Ktoś z was próbował takich kombinacji? Ma to w ogóle sens?
#uber
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LeifEriksson: według mnie teraz gra nie jest warta świeczki. Sam kupowałem samochód biorąc pod uwagę ubera. Chwilę po zakupie zmieniły się zasady, wprowadzili działalność gospodarczą nie informując o tym dostatecznie szybko kierowców. Później z dnia na dzień zmienili stawki dla klientów przez co zarobki kierowców zmalały. Niedawno znowu stawki zmienili na jeszcze niższe informując kierowców (żeby cię nie skłamać) 1 lub 2 dni przed zmianą? Coraz więcej się słyszy o
  • Odpowiedz