@FredzIo: hurr durr uber nas obroni, tanie przejazdy... Smutne, ze Polacy daja sie dymac zagranicznej firmie i jeszcze ja popierają...
  • Odpowiedz
Mirki, właśnie po pijaku zainstalowałem aplikację Uber w telefonie. Efekt jest taki, że wróciłem do domu za połowę ceny, nie musiałem gotówki ani karty wręczać kierowcy. Jechałem rocznym merolem, w radiu leciał smooth jazz. Nie wiem jak to działa, ale czuję się jakbym dostał prezent ( ͡° ͜ʖ ͡°) #uber #lodz #taxi
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#uber da się jakoś skontaktować z nimi bezpośrednio? nie akceptuje mi nowej karty, mimo że jest aktywna i wszędzie nią płacę bez żadnych problemów.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki mam kod zniżkowy na 50 zł, a cena przejazdu to 30 zł to rozumiem że mogę zapłacić kuponem? Płaci się po realizacji kursu? Wtedy jak dojadę wybieram że chcę zapłacić kuponem? Jak to działa? Jeszcze nie jechałem uberem stąd pojawiają się moje pytania ;)

Będę wdzięczny za pomoc.

#uber
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szczurek_87: płacisz normalnie kuponem, za przejazd do 50zł nie płacisz nic jeśli koszt przejazdu wyniesie np. 30 zł to tych 20zł już nigdzie dalej nie wykorzystasz (ale jedziesz w końcu za free).
W przypadku gdy wartość kursu przekroczy 50zł dopłacasz jedynie różnicę (wartość kursu-50zł)
  • Odpowiedz
Aplikacja #uber przestała mi działać po aktualizacji do najnowszej wersji na #android 4.0.4
Po downgradzie ubera do starszej wersji dalej nie działa, niby loguje a potem czarny ekran i powrót do głównego ekranu. Problem mam tylko z tą apką. Jakieś inne pomysły niż restart telefonu i odinstalowanie i zainstalowanie na nowo ubera?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Może ktoś mi powiedzieć z #uber czy w #warszawa da się zamówić transport z fotelikiem dla dziecka? Chcę pojechać w nocy na lotnisko i nie wywalić kupy kasy na taxi.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smyl: Miłą jak jasna cholera.( ͡° ʖ̯ ͡°) Wsiadasz do typa i mówisz:
Dzień Dobry, nie znam Cię, ale chcę Cię udupić. Bo nie ma tak, że sobie możesz dorabiać.
  • Odpowiedz
W aplikacji Qpony są kody dla nowych użytkowników #uber - 2 przejazdy po 50 zł każdy. Kody są zdaje się jednorazowe, więc trzeba sobie wygenerować w apce.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skąd to całe chwalenie #uber ?

Jest to korporacja zagraniczna, żadna "inicjatywa oddolna". Przez nią środki uciekają poza kraj, a w sumie nie oferuje niczego rewolucyjnego. Chyba w każdym większym mieście jakaś korporacja ma też swoją aplikację do zamawiania taksówek.

Aż takie mieliście wszyscy złe przygody z #taxi ? Ja mam raczej same #taxicoolstory - a to o czymś zabawnym pogadałem, a jeśli zgubiłem telefon po imprezie w
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@idct: Raczej skąd taka agresja ze strony klasycznych taxi względem ubera? Jak mam popierać ludzi, którzy swoją konkurencję obrzucają słoikami z jakimś g*wnem?
  • Odpowiedz
@idct: Już Ci tłumaczę:
Najważniejsza dla mnie w uberze jest wygoda i bezpieczeństwo. Co mam przez to na myśli? Nie muszę nigdzie dzwonić, nic tłumaczyć gdzie jestem, zaznaczam pinezkę i już. Wiem dokładnie za ile będzie uber, przez co nie muszę stać gdzieś na dworze i czekać tylko kulturalnie wychodzę z danego miejsca idealnie w punkt.
Często posyłam dziewczynę uberem, albo n--------h znajomych. Profit ogromny, czuję się o wiele bezpieczniej widząc na
  • Odpowiedz
Chcę w najbliższym czasie skorzystać z ubiera. Mam jakiś kod za rejestrację który daje mi 50 zł zniżki. Powiedzcie mi jak to jest? Chcę jechać z Poznania do domu oddalonego o 40 km. Wstępnie uber wycenia taką podróż na 70-90 zł. Kod zniżkowy liczy się? Uber rzeczywiście pojedzie taki dystans?

#uber #taxi #transport
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bzdura
w 90% przypadków pasażerowie, którym kończyła się bateria jechali ze mną po normalnej stawce. ja bym bardziej zapytał o metodologię badań. jak ktoś chce coś udowodnić, to udowodni.
  • Odpowiedz
To jeszcze dwa pytania z serii #uber.

1. Czy da się jakoś skontaktować z kierowcą przez apkę, PRZED zamówieniem kursu? Konkretnie chodzi mi o przypadek, że chciałbym przewieźć wózek dziecięcy. Wiadomo - auto prywatne, może nie mieć miejsca w bagażniku. Da się to jakoś ustalić, żeby niepotrzebnie ktoś nie jechał?

2. Ten kupon na 50zł, to jest jednorazowy rabat, czy saldo konta? Mogę to wykorzystać jeden raz do rachunku,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Akuku69: Ta bramka ktorej mowisz to jest numer centrali uber, ktora zestawia polaczenie z zamowionym kierowca. Numer jest zawsze ten sam dla wszystkich kursow, a z kierowca mozesz gadac pod tym numerem od chwili zlozenia zamowienia, jak rowniez pozniej nawet kilka godzin po zakonczeniu jezeli na przyklad zgubiles cos w aucie. @RRybak:
  • Odpowiedz
Czy ktoś spod #uber wnioskował o zwrot podatku VAT (w moim przypadku z inwestycji w innej części działalności) i tym samym poddał się kontroli skarbowej? Księgowe mnie odwodzą od tematu zwrotu, bo mogą paść niewygodne pytania o kasę fiskalną. Ktoś coś wie/podpowie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elwisz: zgaduję, że w CEIDG podałeś kod PKD (najpewniej 49.39.z) związany z transportem drogowym. a to oznacza, że jesteś ZOBOWIĄZANY do posiadania kasy fiskalnej (żadne zwolnienia Cię nie dotyczą). jeśli nie masz gdzieś pod ręką dobrej papugi, to lepiej nie zaczynaj tej batalii, bo ją przegrasz. no chyba, że wierzysz w tego mitycznego "prawnika od Ubera" ;)
  • Odpowiedz
Kupony #uber wykorzystują się w najmniej korzystnej kolejności ( ͡° ʖ̯ ͡°) Miałem 50zł kończące się dziś i 25zł ważne długo wprzód. Kurs za 30zł rozliczył się z kuponu za 25 i 5zł z karty. 50zł zostało, ale już nie zdążyłem wykorzystać. Także jakby ktoś chciał przycebulić jak najwięcej to niech się uczy na moim błędzie.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Publius: miałem taką samą sytuację. Wykorzystano mi 25 zamiast 50 i napisałem do supportu. Wyrównali mi przejazd do 25 zł czyli nic nie zapłaciłem, kasę na kartę oddali i dali za darmo na konto ubera 25 zł
  • Odpowiedz