#uber
Pytanie do kierowców u partnerów uber
Mój partner wysłał mi moje pierwsze rozliczenie, w którym potrącił VAT 8% i opłatę 35 zł za partnerstwo, przelał mi hajs "za wynajem auta" i twierdzi że nie muszę płacić podatku (jestem na umowie o pracę na etacie a na uberze dorabiam).
Pytanie brzmi czy to prawda? Zapytałem jak mam pit rozliczyć to powiedzieli ze nie muszę o.O
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@puexam: Na praktyczne żadnej... Janusz zatrudnienia go na czarno (ewentualnie uz na 1/32) , sam też oczywiście nie płaci dochodowego... To i jemu poleca takie ruchanie państwa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Miraski moje kochane,
Chciałbym poznać wasze zdanie dlatego poruszę po raz kolejny temat taxi i ubera. Generalnie jestem zwolennikiem tej drugiej opcji po doświadczeniach z niezbyt udanym przejazdami taryfami. Dlaczego atakowany jest zawsze uber, a nie klient? Przecież to JA wybieram czym chcę jechać. Czy to będzie Janusz z taxi czy Andriej z ubera zależy tylko i wyłącznie ode mnie. W dobie dzisiejszej technologii znajomość topografii miasta nie jest tak ważna, aplikacje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ApokaliptycznyHiperGouomp: wszedzie za usluge odpowiada uslugodawca, skad sie urwales, ze masz takie dziwne przemyslenia ? Jak zjesz trefnego kebaba to bedziesz przepraszal wlasciciela, ze sprzedal ci stare jedzenie, po ktorym jestes chory czy zglosisz jego odpowiedzialnosc ?? Weryfikacja ubera to fikcja, wysylasz zedytowane dokumenty i chulaj dusza piekla nie ma.
  • Odpowiedz
Ukrainiec, hindus czy inny indianin od razu po przyjeździe do Polski nie znając języka i realiów praktycznie od razu rozpoczyna pracę polegająca rozwożeniu ludzi samochodem po mieście. To musi świadczyć o prestiżu tej pracy i wysokim kwalifikacjom jaki musi spełniać potencjalny kandydat.
#uber #taxify #taxizlotowa #taxi #bolt #ukrainiec
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakub972: @LewaRenkaBoga: No panowie Ameryki to żeście nie odkryli( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale też jest taka prawda ,ze w tym zawodzie pracuje właściwie cały przekrój społeczny, od prostych chłopaków z miasta poprzez byłych policjantów, dyrektorów i profesorów.
Sam swego czasu trafiłem na taksówkę, ze stanowiska dobrze zarabiającego głównego specjalisty w dużej firmie... I to trwało prawie dwa lata... I mimo , że nie żałuję bo poznałem sporo fajnych
  • Odpowiedz
@Krowa_i_kurczak: Pamiętam jak mój brat zgubił telefon w uberze, cały czas był włączony i dopiero po kontakcie z kierowcą się wyłączył a kierowca twierdził że go nie ma u niego w samochodzie. Na szczęście miałem włączoną historie lokalizacji w Google i udało się kierowcy przemówić do rozsądku że będzie miał problemy bo wiemy że ten telefon u niego jest. Ale to trzeba być dzbanem takim konkretnym już żeby taki numer
  • Odpowiedz