Siema, macie może jakiś fajny hosting do testowania skrzynki mailowej przez Selenium / Playwright? Najlepiej jakby była darmowa. W zasadzie potrzebuję jednej skrzynki, którą wrzucę sobie do naszej apki i z niej będę wysyłał i odbierał maile.

W zasadzie nic nadzwyczajnego, byle nie blokowali jak wyślę 10 maili w 30s. albo zaloguję się 5 razy w minutę. (aktualny hosting dał nam mniej więcej za to bana i twierdzą, że nie mogą ujawnić
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam firmowe błogosławieństwo na znalezienie szkolenia/warsztatów etc. do playwrighta. Na razie dla mnie - świeżaka, dopiero uczę się pisać testy i gościa, który już coś tam pisał, jego skill to tak 4-5/10.

Znalazłem takie cuś przykładowo:
https://testerzy.pl/szkolenia/automatyzacja-testowania/automatyzacja-testow-aplikacji-webowych-w-javascript-i-playwright
https://www.cantest.it/szkolenia?category=64afcc1a-5a8d-452e-ae92-dc290dfb5c4a

Ktoś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piks0n:
Według mnie, podstawy JS (i potem TypeScripta) + kursy Udemy/PS powinny dać radę. Playwright ma dobrze zrobioną dokumentację i większość rzeczy wykminisz na spokojnie.
Natomiast jak wolisz polski kurs, pod ktorym podpisuje się ktoś znany w środowisku, to rzuć okiem na chłopaków z jaktestowac (https://jaktestowac.pl/). Webinary mieli spoko, kurs raczej też spodziewam się, że jest ok.
  • Odpowiedz
Istnieje jakiś sposób, w którym mógłbym podać w restassured, które dane ma zamaskować w przypadku wywoływania log().all()?
Coś jak ustawienie given().config(config().logConfig(logConfig().blacklistHeader("Accept"))) - aczkolwiek chciałbym zaciemnić parametry czy wartości w body
#testowanieoprogramowania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@6poziomprokrastynacji manual też musi znać jakieś rzeczy na początek.
od strony zatrudniającego wygląda to tak:
- większość (myślę że +90%) co chce się przebranżowić na manuala i nie posiada rządnych umiejętności z automatów to dlatego, że nie chce się im nawet zacząć uczyć automatów
- ci co odrazu chcą iść na manuala i nawet nie rozważając później nauki automatów zazwyczaj w ogóle się nie nadają do it
- większość co chce "zacząć" od
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: poza tym że bezbecja straszna, to jeszcze walisz ten sam błąd kilka razy więc zakładam że to nie przypadek:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczownik_odczasownikowy

Nie z rzeczownikami odczasownikowymi pisze się łącznie, na przykład: niedotrzymanie terminu, niepalenie papierosów, nieuświadomienie pacjentów, nieprzestrzeganie reguł, niezatrzymanie się, niewykonanie polecenia.

myślę że możesz sobie zaznaczyć minimum pogardę do nauk humanistycznych, bo w książkach i innych tekstach występuje to tak często że przez osmozę widać że coś tu nie
  • Odpowiedz
Coraz więcej wpisów pod #testowanieoprogramowania na linkedine/fejsie że ludzie mają potężny problem znaleźć pracę. Od miesiąca wysyłałem CV i w sumie 5-6 ofert dostałem specjalnie sie nie starając

Faktycznie jest taki problem?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

samo "klikanie" przestanie wystarczać

@diarrhoea: Bo samo klikanie nie wystarcza! Zmiany wdraża się zbyt często i zbyt dynamicznie, projekty się rozwijają, regresja się rozrasta. Regresja ma się testować sama w ramach automatów. Nie wyobrażam sobie codziennego klikania starych ficzerów o których często zapominam.
  • Odpowiedz
Mireczki biorę udział w rekrutacji na testera ale każą mi na start założyć konto w banku z ich linka. Czy może ktoś ogarnięty w firmach z UK sprawdzić mi czy ta firma w ogóle istnieje? Ich dane:

Apps Test Company
28 Russell Rd
TA19 1XU Shepton Beauchamp
United Kingdom
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Splendor: scam i nawet nie chodzi o szukanie firmy, praktycznie wszystko na tych screenach wrzeszczy że to scam dla najnaiwniejszych. Serio, 7k za założenie konta? 1,5k za każdą przetestowaną aplikację? A potem się nabijacie że jakaś boomerka przelała oszczędności życia "komandosowi z USA". To jest ten sam poziom zarzutki, po prostu wymierzony w inny target.
  • Odpowiedz
Zamiast pójść na programistę albo Linux admina to poszedłem na testera do automotive i robię ekstremalnie niszowe rzeczy co pewnie 90% wiedzy nie przyda mi się przy zmianie pracy w przyszłości.

Do tego brak możliwości pracy full zdalnej bo nie zawsze jest kto mi podpiąć kabelek itd.

Ale na razie na zmianę nie mam siły bo depresja itd.

#pracait #pracbaza #praca #testowanieoprogramowania #linux
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przegrywam_przez_miasto: Ja zdecydowanie uważam, że lepiej mieć uniwersalnego skilla niż wygrindować na maksa jedna umiejętność. Wolę zmieniać pracę i mieć co chwilę podwyżki niż latami siedzieć i być traktowany jak tani wyrobnik bo i tak nie odejdę gdy szef zna się z każdym w branży xD
  • Odpowiedz
jeśli nie jest reaktywnie to jest wykonywane coś sekwencyjnie więc za każdym razem tak samo.


@cl_master: no nie do końca tak jest. Przede wszystkim to, że kod nie jest reaktywny, nie oznacza, że jest sekwencyjny (przykładowo chociażby kod wielowątkowy). Wydaje mi się, że chodzi ci o słowo "asynchroniczny" zamiast "reaktywny".

Po drugie kod sekwencyjny wcale nie oznacza, że dana funkcja będzie czysta (czysta = bez efektów ubocznych i deterministyczna, tzn.
  • Odpowiedz
to zawsze jest scenariusz gwarantujący 100% szans na reprodukcje buga.


@cl_master: tylko znajdź ten scenariusz :P raz to incydent, jak widzisz drugi raz i kolejny to trzeba zacząć główkować :P
  • Odpowiedz
@bb-8: nie zgodziłbym się głównie z punktem dotyczącym presji juniorów. Tylko firmy janusze typu comarch albo hinduscy vendorzy rozważają wymianę doświadczonej kadry na juniorów jako sposób na mniejsze wydatki
  • Odpowiedz
Szukam dobrego bootcampu do nauki automatyzacji testów. Zakres powinien obejmować podstawy Javy lub Pythona, Selenium i Testowanie REST API (włączając Postmana). Tak na oko same podstwy pewnie zajmą 4mce nauki po 40h/tydzień.

Potrzebuję tego kursu dla żony która zdała ISTQB Fundamentals ale żeby dostać się na juniora czy staż trzeba obecnie wiięcej umieć.

Jeśli możecie polecić jakąś szkołę z dobrymi nauczycielanie to byłbym wdziędzyny.

#it #bootcamp #testowanieoprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@al_b niech znajdzie sobie darmowe tutki ewentualnie udemy za 50zl i nie oburzaj się bo szukanie odpowiedzi i dociekliwość to podstawowe cechy testera. Jak chce zacząć karierę od tego ze ktoś jej wyłoży na stół wszystko to nie wróżę sukcesów
  • Odpowiedz
@al_b: jw. zapomnij o bootcampach bo a) mało dają b) opinia o ludziach po takich bootcampach jest jaka jest. praktyka, na juniora ciężko to nawet jakiś darmowy staż czy jakieś uTest / cokolwiek.
  • Odpowiedz
Hej, założyłem sobie konto na #utest zrobiłem 16 części kursu w tej akademii, zrobiłem praktyczne zadanie, znalazłem i zgłosiłem buga na stronce.

Nie mogę przejść dalej jeśli chodzi o akademię, jest jeszcze kilka części do zrobienia, puści mnie dalej gdy za 24h zamknie się to zadanie praktyczne?

Traktuję to jako nowe doświadczenie i bardziej dorobienie do pracy pełnoetatowej, jakieś porady na początek?

Skupiałbym
PanDanda - Hej, założyłem sobie konto na #utest zrobiłem 16 części kursu w tej akadem...

źródło: temp_file2474103386747989729

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na razie mam status unrated, zrobiłem tyle ile jest na screenie, profil w 97% wypełniony. Będą mi sami proponować testy czy mam szukać i dołączać do tych które mi pasują?


@PanDanda: wyślij mi id na pw :)

W sprzęt nie będę inwestował, wystarczy mi win10 i android na
  • Odpowiedz
Witam szanowne grono testerskie z #testowanieoprogramowania

Czy jest tu ktoś 1+ rok expa kto zmienił albo próbował zmienić pracę w ostatnim czasie? Manual, ale nie tylko bo uczę się trochu playwrighta z ts i tam też planuję próbować sił. Z moich obserwacji wynika, że obecna sytuacja na rynku jest po prostu tragiczna xD Na 40+ aplikacji wysłanych na ogłoszenia wymagające maksymalnie roku doświadczenia otrzymałem uwaga: 4 odpowiedzi negatywne (bo zdecydowali
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parano:
Generalnie odradzam od jakiegoś czasu pójście ścieżką testera manualnego. Nadwyżka chętnych (nawet takich z rokiem czy dwoma latami doświadczenia) jest ogromna, nie mówiąc już o naprawdę tłumach, które chcą w branżę wejść. A ilość ofert, dla manuali, procentowo spada. I jak parę lat temu było to dobre 20%, tak teraz według mnie, mniej niż 5% wszystkich ofert dla QA. A wchodzący na rynek testerzy to w ponad 90% testerzy
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek:
Nadal będą projekty, gdzie testy manualne będą, bo zwyczajnie nie da się tego sensownie zautomatyzować tak, żeby np. "wypluć" sobie wyniki, albo security w apce nie pozwoli na automaty. Jasne, można napisać sobie jakieś toole które wygenerują nam dane testowe, przeprocesują jakiś task czy zrobią szybko mocka, ale no typowy automat sam w sobie nie zadziała.
Takich projektów jest jednak stosunkowo niewiele, aktualnie dominują api webowe i mobilne, które
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas masz dzieci? Albo dzieci w najbliższych planach? Dużo chorujesz? Bo w sumie od tego zależy czy się opłaca przejście na b2b. Jak człowiek ma grupę niepełnosprawności i/lub dużo choruje to się to w ogóle nie opłaca
  • Odpowiedz
Hej

Mam pytanie do Mirków ze świata IT.

Przebranzowilem sie na testera oprogramowania w 2017 w UK (wczesniej budownictwo). Zaczalem od programu graduate, potem Test Analyst, krotka historia z automatami - zautomatyzowalem kilka scenariuszy UI (selenium webdriver+java) oraz API (restassured + java) ale w wyniku zbiegu okolicznosci wyladowalem na sciezce managerskiej i ostatnie 3 covidowe lata bylem Test Leadem a czasem Test Managerem - zalezy jak mnie sprzedawali klientowi ( ͡ ͜ʖ ͡).
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pojedynczy: zawsze możesz się przebranżowić znowu na budownictwo. Nie będziesz miał spotkań z ludźmi tylko papier 500 i jedziesz z gładzią czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeżeli chodzi o branże IT teraz to jak coś to szukaj pracy zdalnej z UK w PL teraz trochę może być ciężko możesz zobaczyć na tagu #pracait
  • Odpowiedz