Wpis z mikrobloga

Hej

ile moge powiedziec na rozmowie o prace z takim doswiadczeniem (UoP):
- 6 lat doswiadczenia z czego 3 jako manual, 3 jako test lead - wszystko w jednej firmie konsultingowej e-commerce;;
- dowiezione kilka roznych projektow (pracowalem w metodologiach Agile i Waterfall; wprowadzalem CI/CD, prowadze rozmowy z klientem)
- podstawy java + selenium (zautomatyzowalem kilka testow UI i API ale poszedlem w sciezke managerska)
- oferta fully remote
- nadzorowanie do 17 testerow w rozroszonym teamie (Chiny, Indie, Sri Lanka, Australia, UK, Portugalia)
- angielski C1 (pracuje obecnie w UK)
- prowadzilem wewnetrzne szkolenia i mentoring
- mam certyfikaty istqb: foundation; agile; test automation engineer; test manager;

Przenosze sie do PL i padnie pytanie o zarobki; planuje powiedziec 15k brutton na UoP
za duzo? za malo?
w sam raz?

#testowanieoprogramowania #pracait #tester #tester15k
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@Pojedynczy zalezy na jakie stanowisko na testera to bedzie duzo, na TLa sporo ale ok, a na SMa kiepsko ale ok, generalnie z expem zagranicznym szukalbym fully remote zagranicznego, fully remote dla klienta w PL się jakoś specjalnie nie opłaca
  • Odpowiedz
@Pojedynczy: Jeśli idziesz na test leada lub managera to pewnie nawet i 20k brutto (ale ofert na te pozycje chyba za dużo obecnie nie ma), jeśli na "zwykłego" pracownika na konkretną pozycję (manual/automatyk) to najczęściej wszystko oprócz tego, co robiłeś jako manual/automatyk, nie będzie mieć żadnego znaczenia. Przynajmniej tak było u mnie parę lat temu, a teraz chyba lepiej w tym kontekście nie jest.
  • Odpowiedz
@supersucker:
Jest nieduży, tzn. znacznie częściej się bierze kogoś kto normalnie zajmuje się testowaniem, automatyzuje i na 50% czasu wrzuca mu się zarządzanie testami.
od 7 lat pracowałem tylko z takimi managerami.
Sprawdziłem na JJIT i w sumie to ofert dla test managerów i test leadów jest mniej w całej Polsce, niż jedno korpo ma wakatów na QA engineera, więc konkurencja spora. Warto też dodać, że połowa tych ofert są dla
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea: moj skill w automatach jest bardzo juniorski - ogarnalem podstawy i zrobilem pare przypadkow ale to dalej jest bardzo bardzo junior level; zaczynam sie teraz uczyc JS (docelowo bedzie TS + Playwright) ale to jeszcze ze 3 miesiace zebym mogl powiedziec, ze cos umiem a rozmowe bede mial w ciagu 2 tygodni

chce isc do nich na senior manuala lub test leada (jesli maja taka opcje)
to jest rekrutacja wewnetrzna
  • Odpowiedz
@Pojedynczy:
No właśnie tutaj wchodzimy trochę już w nazewnictwo, zawsze kiedy pracowałem to u mnie rola test leada dotyczyła bycia leadem technicznie, a test manager typowo zarządzanie testami. Więc np. nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie mój test lead nie jest wymiataczem w automatach.
Z drugiej strony jako test lead manualny możesz wymiatać w bazach danych, api, grafanach, dockerze itd. Wciąż jednak - jak dla mnie, musisz wymiatać.

Generalnie z oceną umiejętności
  • Odpowiedz