Pracuje obecnie na UOP w jednej firmie IT i chce otworzyć działalność żeby ogarnąć drugi etat tym razem na b2b.

Martwią mnie tylko zapisy które mam w umowie dotyczące konfliktu interesów:

1. Podejmowanie przez Pracownika, w czasie trwania stosunku pracy, działalności zarobkowej na
rzecz podmiotów prowadzących działalność konkurencyjną wobec Pracodawcy w zakresie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Podajhaslodowifi: ten sam kod PKD nie oznacza automatycznie działalności konkurencyjnej, niezależnie od tego co tam sobie w statusie wpisali. Jeżeli robisz systemy dla instytucji rządowych i zaczniesz robić systemy kierujące samolotami to nie jest w żaden sposób działalność konkurencyjna bo odbiorca jest inny.

W firmie nie pytaj, nic mądrego ci nie powiedzą - jak chcesz mieć spokój ducha to poczytaj interpretacje albo idź do prawnika.
  • Odpowiedz
Pytanie do testerów. Mam w firmie budżet roczny 5k na szkolenia, generalnie chciałbym go wykorzystać w jakiś sposób ale bardziej pod kątem wzięcia mentora.

Sam widziałbym to tak:
- znajdujemy jakiś projekt na githubie żeby był front i backend,
- mam x czasu aby od 0 wszystko przygotować (trochę symulacja tego w czym właśnie jestem jako jedyny tester), czyli dokumentacja, testy manualne, testy automatyczne (e2e, componenty, API) i co tam jeszcze pominąłem,
- po
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imo0mfg:
Ogólnie podejście ciekawe, ale nie wiem, czy dobre.
1. Poświęcisz na to dużo czasu, głównie wykorzystując i tak już posiadaną wiedzę. Spędzisz nad tym dużo czasu, a niekoniecznie zyskasz bardzo dużą wiedzę. Pomysł na zaangażowanie fajny, ale ilośc włożonej pracy może być niewspółmierna do uzyskanych efektów.
2. Taki projekt nie będzie 1:1 twoim projektem, podejścia mogą się różnić między projektami/branżami. Zyskasz na pewno szersze pojęcie, może usprawnisz swój obecny
  • Odpowiedz
Gdzie szukacie pracy jako testerzy?
Pracuj.pl/Linkedin/Justjoitit?
Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku? Ciężko coś złapać?
Przeglądałem ogłoszenia i mam wrażenie że stawki są coraz niższe.
Pracuje już 4 lata w zawodzie i zastanawiam się żeby zmienić stanowisko bo jako manual chyba daleko już nie zajadę.
Myślałem żeby podłapać 2 etat, w obecnie firmie mam uop ale założyłbym działalność.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DryfWiatrowZachodnich: Często OE to jeden scenariusz - najpierw łapiesz pierwszą pracę i robisz tam kilka lat, w międzyczasie poznając bardzo dobrze firmę i projekt(y), dzięki czemu wiesz, czego możesz się po niej spodziewać, do tego wyrabiasz sobie odpowiednią - dobrą - pozycję. Potem jak się okazuje, że praca zajmuje tylko 2-3h dziennie i tak przez wiele miesięcy, zaczynasz myśleć, jak wykorzystać ten czas i wpada do głowy OE, więc zaczynasz
  • Odpowiedz
Mirki drogie, jakie firmy do pracy przy #iot #embedded #elektronika polecacie?

Jestem sobie #tester15k i mam dość niezłe doświadczenie w testach mobilno-softwarowo-hardwarowych. Może nie jakieś smyranie miernikami, ale wincyj niż małpa ogarniam ;P

Od ponad roku pracuję w fin-techu i jakie to kurna nudne xd. Dlatego szukam "powrotu do korzeni"

Czy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki plan na dziś w pracy u Was? U mnie dwa spotkania, przerzucenie 2-3 taskow z jednego statusu do drugiego w jirze i pull request z jednolinijkową zmianą - czy to nie za dużo na dzień pracy? Dostępności na komunikatorze nie liczę bo mogę odpisywać nawet jak kosze trawnik

#pracait #programista15k #testowanieoprogramowania
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@obieq pytam jak inni sobie radzą i jakie maja dziś obłożenie

@AndyMendy dokładnie, wole lekko popracować i mieć czas na prywatne sprawy, ganiać po to żeby mieć więcej cyferek na koncie to nie dla mnie
  • Odpowiedz
Witam szanownych państwa, czy spotkał się ktoś z live coding'iem podczas rekrutacji na stanowisko QA engineer/tester? Jak to u Was wyglądało? Czy było to raczej zadanie programistyczne czy stawianie środowiska testowego od zera?
#testowanieoprogramowania #testowanie #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowc: Trochę nie wyobrażam sobie live codingu jako stawianie środowiska od zera. Za dużo roboty, za dużo zmiennych na które potencjalny kandydat nie może być gotowy.
Dwa razy miałem live coding - jeden polegał na pisaniu prostych funkcji w pythonie, nie związanych typowo z automatyzacją testów (np. miałem napisać funkcję która tworzy losowy numer telefonu, który nie może zaczynać się od zera i ma być w formacie xxx-xxx--xxx).
Raz miałem
  • Odpowiedz
@nowc ja miałem kiedyś coś takiego. Już w umówieniu terminu było napisane że na rozmowie mam mieć zasetupowane wszystko żeby jakiś prosty test napisać. No i na rozmowie miałem przeklikac się przez parę ekranow i sprawdzić komunikat po kliknieciu w jakiś przycisk. Imo nic trudnego i nawet w stresie dało się to ogarnąć. Dobre do odsiania części ludzi.
U mnie to było raczej przesłuchanie niż rozmowa więc mam złe odczucia. Ale
  • Odpowiedz
Czołem testerska brać, mam takie zadanko:

Tax system -
A tax system needs to be updated due to new legislation. For a person with a salary of less than
20.000 and who is married, the tax needs to be re-calculated. If the person also has more than two and less than five children, an additional 10% reduction is applicable.
How many input classes can be distinguished when applying equivalence partitioning to the
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zlodziej_prywaciarz:

baita akurat nie zarzucilem, bo siedze w temacie prawie 15 lat, tylko napisalem, zgodnie z prawda zreszta, ze czuje ulge nie muszac przez caly okres pracy zawodowej zajmowac sie rozdmuchana nomenklatura ani teoretycznymi zadankami ktore nie przystaja do czegokolwiek z czym sie w praktyce zmagalem.
  • Odpowiedz
@Rabusek o, podłączę się, bo ostatnio jak chciałem zrzucić filmy z firmowych regat na Maca kumpla, to najłatwiej było wszystko wrzucić na zewnętrznego SSD i dopiero na lapka xD
  • Odpowiedz
Możecie polecić księgową z inFaktu która ogarnia ryczałt itp. Dostałem księgową "z przydziału" i za każdym razem jak do niej dzwonie mam wrażenie że nie zajmuje się ryczałtem na co dzień.
Mało jest ze mną roboty, poza fakturą za księgowość dodaje max 1 fakturę kosztową w miesiącu.

#testowanieoprogramowania #pracait #tester #tester15k #programista15k #it #ksiegowosc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quis: Sam sobie to ogarniaj, jak czegoś nie wiesz to dzwoń do ZUSu albo US, raczej są pomocni (ale raczej nie będzie to zbyt konieczne). Wykup tylko aplikację infaktu, bodajże kosztuje 250zł na rok i naprawdę jest dobra.
Księgowa przy ryczałcie i kilku fakturach miesięcznie jest bez sensu. Nie ma co przepłacać, serio. To jest max 30 minut pracy miesięcznie.
  • Odpowiedz
Hej

ile moge powiedziec na rozmowie o prace z takim doswiadczeniem (UoP):
- 6 lat doswiadczenia z czego 3 jako manual, 3 jako test lead - wszystko w jednej firmie konsultingowej e-commerce;;
- dowiezione kilka roznych projektow (pracowalem w metodologiach Agile i Waterfall; wprowadzalem CI/CD, prowadze rozmowy z klientem)
- podstawy java + selenium (zautomatyzowalem kilka testow UI i API ale poszedlem w sciezke managerska)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem dzisiaj ofertę kontraktu B2B realizowanego w Arabii Saudyjskiej. Stack to Javka i Appium. 3/4 czasu u ciapatych, tydzień w domu; loty, wizy, hotele opłacone. Stawka 22k z VAT.
Odpisałem HRówce, że kwota jest skandalicznie niska jak na taki projekt. Chyba nie przesadziłem?

#programista15k #it #testowanieoprogramowania
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zmarnowany_czas zależy. Jak byłam juniorem to wpisywałam wszystko w czym zrobiłam coś działającego (na studiach miałam kilka języków, różne technologie i ich zastosowania w projektach na zaliczenia). Obecnie już z 10 lat jestem w branży i wypisuje coś do CV tylko wtedy jeśli robiłam cokolwiek w języku lub technologii na aplikacji komercyjnej, bo jednak projekty do szuflady czy na zaliczenie na studia to taki niski poziom trudności w porównaniu z czymś
  • Odpowiedz
Mirki, ktos wie jak bardzo zwieksza sie ranking jak bede potwierdzal bugi klikajac +1 I wstawiajac screena?
Dodatkowo jak zwiekszyc swoja szanse na dostanie sie do wiekszej ilosci projektow? Akademia ukonczona (planuje brac udzial jeszcze w koleinych bezplatnych cyklach by zwiekszyc ranking) narazie mam status 'Rated'. iPhone nie mam, ale planuje kupic starszy model po premierze 15, wiec mozecie jeszcze powiedziec jaki model iPhone polecacie. Pozdrawiam (ʘʘ)

#
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ProstolinijnyW Jak się już zapiszesz na cykl i nic nie znajdziesz nowego, to daj +1 komuś wtedy będzie, że jesteś aktywny. Zapiszesz się i nic nie zrobisz to źle na to patrzą, bo też "marnujesz" komuś slot.
  • Odpowiedz