Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie automatyzacji aplikacji mobilnych.
Zainstalowałem Appium Studio, udalo mi sie podlaczyc telefon z Androidem, na PC widze podglad ekranu telefonu, jestem w stanie zbadac elementy aplikacji a także nagrać test.
Niestety nie mogę kontrolować aplikacji z poziomu PC, a w czasie wykonywania testu aplikacja nie reaguje na klikanie. W logu dostaje błedy:

Permission denied: Injecting event from pid 9199 uid 2000
Input event injection from pid 9199 failed.
Injecting to another application requires INJECT_EVENTS permission
1. Czy taki sam problem bedzie przy uzyciu innych narzedzi niz Appium Studio?
2. Czy mozna jakos nadac uprawnienia INJECTEVENTS czy aplikacja musi byc specjalnie przygotowana przez deweloperow?

Jakby to mialo jakies znaczenie to telefon Xiaomi Redmi 4X Android 6.0

#testowanieoprogramowania #qa
  • 8
Łączysz się przez adb?


@rskk: problem w tym, ze jestem zielony w temacie mobilek i nawet nie potrafie odpowiedziec na to pytanie...
Uzylem narzedzi wbudowanych w Appium Studio, otwiera sie takie okienko z podgladem mojego ekranu a w tytule jest "adb:Redmi Note 4X"
A nie miałeś odpalonej klawiatury, albo jakiejś innej appki, na której mógł być focus?


@aka472: nie, na pewno nie. Nie moge w zaden sposob kontrolowac telefonu z poziomu PC
Moge wyslac na priv video
@wykopowy_tester: @aka472: Google tez uzywalem, myslelm ze moze tutaj ktos jako obchodzil podobny problem.
Debugowanie USB jest wlaczone, inaczej pewnie w ogole bym nie widzial podgladu ekranu i nie mial mozliwosci wyswietlenia obiektow w aplikacji.

Wiem ze Appium Studio to dosc nowe narzedzie, mialo byc latwo i przyjemnie... Zastanawiam sie czy w golym appium tez sa podobne problemy.

Najwazniejsze pytanie - czy kazda apke prosto ze sklepu da sie zautomatyzowac,