Wpis z mikrobloga

@PoProstuMichal
Dobrze się przygotuj, żebyś mógł opowiedzieć co dotychczas robiłeś, czy robiłeś jakieś ciekawe projekty, z czego w nich korzystałeś, itp. Dosyć częste pytanie.
Jeśli w CV miałeś wpisane że wiedza z zakresu testowania i jakości oprogramowanie to warto sobie przypomnieć najważniejsze rzeczy z Istbq.
Ewentualnie może się pojawić pytanie "jakbyś przetestował... (dowolna rzecz, np długopis).

P.S
Jakie miasto?
@PoProstuMichal: pewnie dostaniesz jakieś głupie pytanie w stylu: jak przetestować piłkę do tenisa :) typy, testów, rodzaje testów, coś z ISTQB. W przypadku głupich pytań, nie wymyślaj głupich odpowiedzi. Żeby robić testy powinna być dokumentacja na której powinieneś się oprzeć. I zescrolluj tag. Już kilka podobnych pytań było, a koledzy dali bardzo dużo dobrych i wyczerpujących odpowiedzi. Powodzenia!
@PoProstuMichal: oprocz wyzej wspomnianych u mnie czesto sie przewijalo pytanie o najtrudniejsze/najbardziej wymagajace zadanie w karierze, jak sobie z tym poradzilem itd; z racji hype'u na scruma i inne zwinne metodyki pracy obstawiam ze beda Cie pytac, czy pracowales tak albo czy wiesz na czym to polega; w jakim kierunku chcesz sie rozwijac.
Moglbys rozwinac troche o swojej pracy przez utest? Duzo trzeba zdrowia stracic, zeby cos zarobic? Duza konkurencja?
@foobar12: jeśli chodzi o uTest, to mi jest cięzko powiedzieć jak jest na początku w Polsce, bo ja zaczynałem w innym kraju - miałem więcej projektów (tak myslę) i dość szybko zacząłem robić fajną kasę. Jest tu jeden taki gagatek co zaczął w Polsce i sobie zajebiście radzi, ale nie wiem czy chce się upublicznić. Podsumowując: da się, ale trzeba sporo popracować