Cześć, czy jest jakiś portal na którym mogę dorobić jako tester po godzinach/weekendy? Mam trochę kiepską sytuacje obecnie i każda stówka się przyda. 2 lata expa w zawodzie. Obecnie pracuje na UoP.
#testowanieoprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukasz pracy zdalnej w IT? Obserwuj #zdalnieio lub zapisz się na newsletter, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych ofertach :)

Javascript
Frontend Engineer (Devire) 7 000 - 15 000 PLN - oferta
Frontend Engineer (Shortlist) 7 000 - 16 000 PLN - oferta
Senior React Developer (ITSG) 15 000 - 20 000 PLN -
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko mam, bo zastanawiam sie skad taka roznica kwot. Mam oferte od duzego korpo z UoP 6.3k na reke (oni bardziej preferuja uop) lub B2B ok. 70zł + vat. Zastanawiam się skąd taka różnica, skoro jak licze to wiekszy koszt jest placac ta stawke b2b + vat anizeli 9k brutto przy uop, moze czegos nie licze? Wczesniej bylem sklonny ku uop, ale patrzac na te dwie stawki widze, ze b2b tu znacznie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czuczupikczu Pracodawca ponosi jeszze inne koszty związane z uop i placąc 9tys brutto kosztujesz pracodawcę ~ 11tys zł (nie chce mi się liczyć dokładnie). Przy b2b placi Ci (kosztujesz parcodawce) tylko tyle ile wpiszesz na fakturze. Pamiętaj, że przy b2b musisz zaplacić zus, vat i podatek dochodowy (po 2 latach zus to ponad 1300zl/mies)
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: VAT dla pracodawcy jest bezbolesny, bo odlicza sobie go później od podatku - jesteś kosztem. Przy tej stawce godzinowej B2B już jak najbardziej się opłaca, więc o ile nie chorujesz często (L4), to wybór jest jasny
  • Odpowiedz
Na ile wartosciowa dla web developera jest umiejetnosc organizowania i przeprowadzania testow automatycznych?
Chodzi mi o perspektywe osob zatrudniajacych i rzeczywiste potrzeby wiekszych firm.

Dotychczas w ogole nie zajmowalem sie takimi rzeczami, a zaczynam projekt, ktorego integralna czescia jest wykorzystywanie Selenium WebDriver w polaczeniu z Firefox w trybie headless (chodzi o scrapping danych z HTML).
Probuje wyczuc na ile powinienem sie przylozyc do Selenium, ktore jest dla mnie nowym narzedziem. Zastanawiam sie nad tym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Strasznie sie waham nad #emigracja (dostalem w ryj duzym zusem xD) i zastanawiam sie jak to wyglada? Czy ktos kto pracuje w #testowanieoprogramowania moglby sie wypowiedziec jak wyglada sytuacja w porownaniu do Polski? Koszta zycia vs zarobki? Interesuje mnie Anglia / Irlandia. Maja jakies portale typu nofluff czy justjoinit do ogloszen? Pracujecie na b2b (jak tak to jak duze koszta sa prowadzenia) czy uop? Na ile moglbym liczyc
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wrzucamy dla Was oferty pracy z kategorii Mobile/Embedded, Testing, DevOps :)

`

**MOBILE JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy 8.5k netto na UOP to jakoś specjalnie dużo dla testera manual + automaty (Java + Selenium), ponad 2 lata expa, wykształcenie wyższe techniczne, ISTQB, Warszawa, praca w języku angielskim ?
#testowanieoprogramowania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: A ja się wyłamię. Stawka którą podałeś, przy tym doświadczeniu i obowiązkach to owszem, dobra stawka. Ale nie napisałbym jednak, że to "specjalnie dużo" jak sam to określiłeś. Trafiają się wyższe oferty nawet na "czystych" manuali, oczywiśnie nie pierwszych lepszych, ale jednak nadal manuali.
  • Odpowiedz
@69inch:
Jeżeli chcesz być testerem, to najlepsza (według mnie) droga, żeby być dobrym testerem automatyzującym, to trzeba najpierw chociaż rok "p-------ć" się przez manuale.

Natomiast jeżeli interesuje Cię ścieżka programisty, to ja bym nie szedł w testowanie ani trochę. Jak będziesz miał np. 2 lata doświadczenia w testach, to przejscie na programistę będzie raczej sporym downgradem finansowym. Dodatkowo, może cię trochę złapać szklany sufit, gdzie nawet jak Cię zatrudnią jako
  • Odpowiedz
Szukasz pracy zdalnej w IT? Obserwuj #zdalnieio lub zapisz się na newsletter, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych ofertach :)

Javascript
Angular Developer (Talenger) 10 000 - 18 000 PLN - oferta
React Developer (Polcode) 8 000 - 12 000 PLN - oferta
Front End Developer (Bitfinex) 6 250 - 10 000 USD -
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O co kaman, że się zrobił wysyp ofert z korpo w Krakowie, przy sporych wymaganiach i kiepskich stawkach? Dostaję kolejną ofertę w tym miesiącu, gdzie oferują managerowi/automatykowi z doświadczeniem 3-5 lat stawki poniżej 5k brutto, dodatkowo, zdarzyła się oferta na umowę zlecenie.

Wszystkie oferty są przez HRowych pośredników.
#testowanieoprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też macie wrażenie że ostatnio, zwłaszcza po ostatnim Test Warez, pojawiło się wielu testerskich celebrytów? Ludzi którzy tu Twitter, tu blogaski, tu meetup, tu jakieś wyróżnienia testuj.pl, ale jak się im przyjrzeć to tematy o których mówią maja mega słabe, głównie miękkie albo jakieś oklepane sztampy które wyglądają jak złożone z 5 losowych blogów w necie.

Zauważyłem już trzy takie osoby, takie koleczko wzajemnej adoracji, które po za tym ze są po
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HonyszkeKojok: dokładnie, jeszcze pal licho jak jest kilka osób, które faktycznie mają jakieś doświadczenie. Ale trochę śmiać mi się chce jak oglądam prezentacje pewnej blogerki celebrytki testerskiego światka ostatnich lat - poziom jak tutorial dla początkujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie na konferencjach poziom techniczny jest średni - fakt, trudno w 40-50 minut przedstawić jakiś złożony problem, jego analizę i rozwiązanie ale 90% prezentacji z konferencji
  • Odpowiedz