Ile wołać po okresie próbnym jako tester oprogramowania? Na razie testuję API i pisze jakieś proste testy akceptacyjne w javie i concordionie. Obecnie mam 2.5k netto. #krakow #testowanieoprogramowania #programowanie
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Jak widzicie wykorzystanie Selenium do pisania robotów do działania w czuwaniu, podejmowania plików, które wpadną powiedzmy na sharepointa, wykonaniu procesu wprowadzenia danych do jakiegoś systemu, zaraportowanie wykonania i czekanie na kolejny impuls w postaci pliku. Czyli ciągłe działanie na czuwaniu na jakiś bodziec a nie tylko puszczanie na zasadzie testu automatycznego.
Selenium do automatyzacji procesów (robotów) zamiast tylko testów
#selenium #testowanieoprogramowania #automatyzacja #java
Selenium do automatyzacji procesów (robotów) zamiast tylko testów
#selenium #testowanieoprogramowania #automatyzacja #java
Czy możecie polecić jakiś framework/bibliotekę do stworzenia mock serwera w #python?
Otóż piszę sobie testy w Selenium i muszę zamockować parę endpointów, pozostała większość endpointów będzie normalnie łączyć się ze środowiskiem developerskim. Super by było, gdyby dało się taki serwerek użyć w CI.
Wiem, że jest coś takiego jak Robohydra w JS, wiem tez o MITMProxy, ale z chęcią bym się dowiedział z czego szanowne Wykopki korzystajo (⌒
Otóż piszę sobie testy w Selenium i muszę zamockować parę endpointów, pozostała większość endpointów będzie normalnie łączyć się ze środowiskiem developerskim. Super by było, gdyby dało się taki serwerek użyć w CI.
Wiem, że jest coś takiego jak Robohydra w JS, wiem tez o MITMProxy, ale z chęcią bym się dowiedział z czego szanowne Wykopki korzystajo (⌒
@kotoj: musi je zamockować ¯\_(ツ)_/¯
- 1
@kotoj: przykładowo: mam na froncie listę urządzeń podłączonych do systemu, na której wyświetlają się dane pobierane na żywo z tych urządzeń, np. stan baterii. Ciężko jest wymusić na jakimkolwiek środowisku, by prezentowało ładne eleganckie dane, za pomocą których wszystkie moje przypadki testowe byłyby ogarnięte. Mając gotowca w JSONie można zrobić man-in-the-middle proxy attack i wstawić własnego JSONa z listą zamiast oryginalnego response'a z backendu ( ͡° ͜ʖ ͡
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@AnonimoweMirkoWyznania: @Rabusek: co to za strona? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zarejestrowałem się na jakichś (nie pamiętam nawet adresów) i żadnych taksów nie dostałem.
@SkrytyZolw: Dostajesz dostęp do strony i robisz na niej testy eksploracyjne. Robisz zgłoszenia błędów zgodnie z wymaganiami strony i za każdy zaakceptowany bug dostajesz parę euro.
Szukasz pracy zdalnej w IT? Obserwuj tag #zdalnieio lub subskrybuj newsletter ;)
Javascript
Senior React Developer (ITSG Global) 14 400 - 19 200 PLN - oferta
Senior Frontend Engineer (BlueLabs) 4 100 - 5 800 EUR - oferta
Frontend Developer (ServoCode) 5 000 - 8 000 PLN - oferta
Javascript
Senior React Developer (ITSG Global) 14 400 - 19 200 PLN - oferta
Senior Frontend Engineer (BlueLabs) 4 100 - 5 800 EUR - oferta
Frontend Developer (ServoCode) 5 000 - 8 000 PLN - oferta
- 11
Jeśli chcesz być wołany do kolejnego wpisu to zaplusuj ten komentarz :)
Wołam z poprzedniego wpisu:
@big_crumb @kucyk @cezary_baryka_bryka @warstwowy_kabel @tomek123456789 @progreso @Poldek0000 @overjoyed @VaultDweller @cofko
Wołam z poprzedniego wpisu:
@big_crumb @kucyk @cezary_baryka_bryka @warstwowy_kabel @tomek123456789 @progreso @Poldek0000 @overjoyed @VaultDweller @cofko
- 0
Jak założyć konto google skoro wymagają numeru telefonu i blokują po 1 użyciu??
#google #technologia #testowanieoprogramowania #email
#google #technologia #testowanieoprogramowania #email
- 1
Wrzucamy dla Was oferty pracy z kategorii Mobile/Embedded, Testing, DevOps :)
`
MOBILE JOBS
-
`
`MOBILE JOBS
-
- 2
@nofluffjobs: lubie twoje posty :)
#helpdesk #programista15k #testowanieoprogramowania
Czy chcąc wejść w branżę IT jest sens zaczynać od helpdesku (jeśli pojawiłaby się taka możliwość) ?
Czy chcąc wejść w branżę IT jest sens zaczynać od helpdesku (jeśli pojawiłaby się taka możliwość) ?
- 3
@Testujezycie: jeszcze jak :-)
@Testujezycie: Duzo osob idzie w testowanie, problem jest taki, ze przez to jest tez duza konkurecja
#testowanieoprogramowania
Polecacie jakieś tutoriale na YouTube dla zainteresowanych taką praca?
Polecacie jakieś tutoriale na YouTube dla zainteresowanych taką praca?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 5
@overjoyed: czyli krótko mówiąc nie masz pojęcia o branży i nawet sam nie potrafisz nic poszukać? Skąd pomysł na akurat taką pracę?
- 10
@Hybris: Tak jeszcze tylko rzucę parę słów na podstawie ostatnich rekrutacji, w których brałem udział jako rekrutujący.
Wiele osób nie do końca rozumie, po co w ogóle są "poziomy" w testowaniu manualnym. Że co? Że junior kliknie wolniej w przycisk niż senior? Albo zdarza się, że niektórzy są zdania, że oni to by w sumie mogli zacząć jako mid, bo są zajebiście kreatywni, i by wymyślili tyle nietypowych danych testowych,
Wiele osób nie do końca rozumie, po co w ogóle są "poziomy" w testowaniu manualnym. Że co? Że junior kliknie wolniej w przycisk niż senior? Albo zdarza się, że niektórzy są zdania, że oni to by w sumie mogli zacząć jako mid, bo są zajebiście kreatywni, i by wymyślili tyle nietypowych danych testowych,
- 0
Wybiera się ktoś na #testingcup ? Jak nastoroje? U mnie w firmie nigdy API testowane nie było ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Myślicie że dadzą samo API czy coś jeszcze?
#testowanieoprogramowania
Myślicie że dadzą samo API czy coś jeszcze?
#testowanieoprogramowania
@ulsterboy: Ja byłem nastawiony bardzo dobrze, ale zauważyłem jak niewiele ma to wspólnego z testowaniem takim "biznesowym".
Trochę jak nazywać zawody w fifę jako Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.
Trochę jak nazywać zawody w fifę jako Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.
Szukasz pracy zdalnej w IT? Obserwuj tag #zdalnieio lub subskrybuj newsletter ;)
Javascript
Senior Frontend Developer (7N) 12 600 - 15 120 PLN - oferta
Senior Angular Developer (Divante) 10 000 - 19 000 PLN - oferta
Vue.js Developer (Codest) 9 000 - 16 000 PLN - oferta
Javascript
Senior Frontend Developer (7N) 12 600 - 15 120 PLN - oferta
Senior Angular Developer (Divante) 10 000 - 19 000 PLN - oferta
Vue.js Developer (Codest) 9 000 - 16 000 PLN - oferta
- 11
@zdalnie_io: Jeśli chcesz być wołany do kolejnego wpisu to zaplusuj ten komentarz :)
Wołam z poprzedniego wpisu:
@kucyk @progreso @cezary_baryka_bryka @big_crumb @tomek123456789
Wołam z poprzedniego wpisu:
@kucyk @progreso @cezary_baryka_bryka @big_crumb @tomek123456789
96
Strona TVN24 - najgorsze praktyki

Denerwują Was automatycznie uruchamiające się filmiki na @tvn24? Nic dziwnego bo są to przykłady defektów użyteczności
z- 15
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Warto robić magisterskie studia tylko dla papierka? Skończyłem studia inżynierskie niezwiązane z informatyką, ale teraz pracuję w IT jako tester i z tym wiążę dalszą karierę i zastanawiam się czy przy ewentualnych awansach przełożonych interesuje bardziej moja wiedza i umiejętności czy wykształcenie? Co sądzicie i jak to z Waszego doświadczenia wygląda?
#testowanieoprogramowania #programowanie
#testowanieoprogramowania #programowanie
- 4
@czajqa: jeden powie, że warto, ktoś inny powie, że nie warto.
Z mojego doświadczenia wynika, że nie warto. Jezeli pracodawca będzie wymagał papierka np. do podwyżki, to warto (ale szybciej zmienisz pracę niż skończysz studia, to nie wiem, czy warto).
Z mojego doświadczenia wynika, że nie warto. Jezeli pracodawca będzie wymagał papierka np. do podwyżki, to warto (ale szybciej zmienisz pracę niż skończysz studia, to nie wiem, czy warto).
@czajqa: Szkoda czasu, jeżeli nie widzisz się w korpo. W normalnej firmie twój papier szef ma w dupie, a liczą się umiejętności. A najlepiej to zakładaj własna działalność :) powodzenia
#testowanieoprogramowania #tester
Pytanie czysto teoretyczne bo nie wiem jak wygladaja inne mozliwosci w naszej branzy i licze na Wasza doswiadczenie
slyszalem, ze mozna pracowac jako QA w oil&gas, fintech, bankowosc czy nawet machinelearning (np oprogramowanie do autonomicznych samochodow)
1. W jakich branzach sa najwieksze zarobki (caly czas mowimy o pracy jako QA)
2. Macie moze linki do jakis publikacji ktore moga przyblizyc specyfyke pracy albo mozecie sie podzielic swoim doswiadczeniem?
Pytanie czysto teoretyczne bo nie wiem jak wygladaja inne mozliwosci w naszej branzy i licze na Wasza doswiadczenie
slyszalem, ze mozna pracowac jako QA w oil&gas, fintech, bankowosc czy nawet machinelearning (np oprogramowanie do autonomicznych samochodow)
1. W jakich branzach sa najwieksze zarobki (caly czas mowimy o pracy jako QA)
2. Macie moze linki do jakis publikacji ktore moga przyblizyc specyfyke pracy albo mozecie sie podzielic swoim doswiadczeniem?
- 4
@Pojedynczy: Banki mają trochę minusów. Często przestarzałe technologie (np. Selenium? a co to za diaboł? pisz tu testy w HP UFT), jakieś restrykcje co do instalowanego oprogramowania albo całkowity zakaz pracy zdalnej, ale to tak ze słyszenia opowiadam, bo nie pracowałem nigdy w takim projekcie. Słyszałem też o jakimś odliczaniu czasu wyjścia na przerwę w jednym z banków ale w to ciężko mi uwierzyć:D
- 2
@Pojedynczy: W Bankowości zwykle największy hajs, ale wiąże się to z pracą przy kupie i przy lipnych restrykcyjnych warunkach. Miałem ofertę za dużo więcej niż obecnie, ale olałem to bo wolę pracować przy czymś przyjemniejszym.
- 3
- 6
@konik_polanowy: Jestem prostym człowiekiem, widzę dobry content, daję plusa.
#testowanieoprogramowania #webdev #javascript
Co polecicie to automatyzacji testów pisanych w Selenium Webdriver strony w Javascript? Próbuję Appitools:
https://applitools.com/tutorials/selenium-java.html
Jednak
Co polecicie to automatyzacji testów pisanych w Selenium Webdriver strony w Javascript? Próbuję Appitools:
https://applitools.com/tutorials/selenium-java.html
Jednak
@szczesliwa_patelnia: to jest czysty js? protractor dobrze daje rade z angularem
- 1
@szczesliwa_patelnia: puppeteer + jest
- 2
Angielski w IT - informacje o nowych lekcjach na darmowym portalu do nauki angielskiego w IT
Nowa kategoria Testowanie
Nowe lekcje:
Typy testów
Słownictwo techniczne
Obserwuj
Nowa kategoria Testowanie
Nowe lekcje:
Typy testów
Słownictwo techniczne
Obserwuj





























"- Czym się zajmujesz?
- Jestem testerem
- I na czym polega twoja praca?
- Dostaje opis testu, kilkam w programie i sprawdzam wszystkie przypadki
Komentarz usunięty przez autora