Największa chińska firma motoryzacyjna BYD według najnowszego raportu straciła od poczatku roku ponad 10 miliardów dolarów.

Po wyłączeniu finansowania od dostawców, wyglądan na to, że BYD nigdy nie wygenerował nadwyżki kapitału w ujęciu skumulowanym — innymi słowy, firma pozostaje trwale ujemna pod względem przepływów pieniężnych.

BYD przez wielu jest przedstawiana jako wzór postępu chińskich firm w motoryzacji. Według swoich raportów sprzedają więcej samochodów eletkrycznych (elektryki to tylko część ich sprzedaży) niż #tesla
baidu - Największa chińska firma motoryzacyjna BYD według najnowszego raportu stracił...

źródło: BYD-cash-flow

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baidu: tak, a na FB sinofile wieszczą koniec europejskiej motoryzacji, ekoszuryzmu itd. że Chińczycy wreszcie dowalą Niemcom bo Porsche spadł zysk o 1 mld USD a tu Byd ma 10x większą stratę i są cicho.
  • Odpowiedz
finał akcji!


@gonzo91: poza tym... jaki finał? :) Teraz będę zbierał na Optimusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie zarzucają mi szczęście... więc zacznę zbierać na nowym koncie od zera... z celem zebrania 200k (szacunkowa kwota), na robota :) Cel by go mieć w ~2032 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szczurek_87: widzę zmiany kulturowe

właściciel tesli dawniej: dbam o środowisko, auto elektryczne a nie paliwa kopalne UwU
właściciel tesli wkrótce wraz ze spadkiem ich wartośći: EJ MATI ALE TO ZAPIERDAAAALAAA 3 SEKUNDY I SETKA

jesteśmy na granicy dwóch epok, będzie ciekawie jak patusy zaczną kupować te auta dla osiągów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Znając życie to za każdym razem mu zrobią detailing za $500


@PopeLeon: jednak nie znasz życia. Kolorowe myjnie/odkurzanie to może dwadzieścia baksów. Skąd w ogóle pomysł na codzienny, kilkugodzinny detaling ci się wziął.
  • Odpowiedz
jednak nie znasz życia. Kolorowe myjnie/odkurzanie to może dwadzieścia baksów. Skąd w ogóle pomysł na codzienny, kilkugodzinny detaling ci się wziął.


no nie wierzę @Atreyu z RiGCzem
  • Odpowiedz
Dlaczego nadal nie produkuje się aut jedno osobowych? wyglądem przypominających tesle y tylko mniejszy
Przecież zdecydowanie większość przejechanych km jest przejechanych w pojedynkę w samochodach 5 osobowych.
Ile było by zysku na tym że były by tańsze i mniej miejsca zajmowały by.
Po prostu bardziej całej branży opłaca się produkować duże samochody nawet jak komuś bardziej pasował by jednoosobowy.
#motoryzacja #tesla #pytanie
DziobakPepe - Dlaczego nadal nie produkuje się aut jedno osobowych? wyglądem przypomi...

źródło: obraz_2025-10-29_150135629

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 148
@DziobakPepe bo ludzie chcą jak największe auto każdy musi mieć czołg na ulicach musi panować wyścig zbrojeń sąsiad musi widzieć że mój samochód jest większy niż jego samochód
  • Odpowiedz
Tesla - "najbezpieczniejszy samochód podczas deszczu meteorytów"

Andrzej poruszał się swoją Teslą 110km/h po autostradzie, gdy okno nagle eksplodowało.
Na szczęście Andrzej nie kierował. FSD pozostało niewzruszone i jechało dalej kiedy wszyscy w środku byli zamroczeni od huku eksplozji i latających odłamków.

#tesla #samochody #autonomiczne #motoryzacja
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Analitycy zaczynają mówić bardzo, ale to bardzo dziwne rzeczy... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Adam Jonas z Morgan Stanley ogłosił, że Tesla de facto rozwiązała problem robotaxi, nazywając to historycznym punktem zwrotnym w transporcie.

„Ogłaszam to. Autonomiczne samochody są rozwiązane” — napisał, porównując tę chwilę do wynalezienia silnika parowego.

„Doskonałe? Nigdy. Ale wystarczająco dobrze, by usunąć kierowcę
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda #tesla

$TSLA - CANTOR FITZGERALD RAISES TESLA PRICE TARGET TO $510 FROM $355

Daiwa Capital Markets has raised its $TSLA price target to $420 (from $300), citing EV ramp-up and autonomous-tech potential as key drivers.

New Street Research has raised its $TSLA price target to $520 (from $465), maintaining a Buy rating.

Narobiło się już tych PT >500$.
gonzo91 - #gielda #tesla
$TSLA - CANTOR FITZGERALD RAISES TESLA PRICE TARGET TO $510 ...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@cat_tea: "firma będzie stosować ciągła iterację" - a niby co robi dosłownie każdy producent samochodów wypuszczając co roku zmienione modele? xD Nawet Musk nie sprawi, że fabryka będzie w stanie co miesiąc robić rewolucyjne zmiany konstrukcyjne na linii produkcji, i zachować do tego w miarę równą jakość.
  • Odpowiedz
Warto oklejać nowe auto filmem PPF? Nie jest to tania usługa na razie dzwoniłem do dwóch miejsc, pytając ile by kosztowała całość filmem przezroczystym dla Tesli Model Y, to mi powiedzieli kwoty 15k i 19k netto.

Generalnie autko chce mi czerwone. Był taki moment, że zastanawiałem się, czy zamiast brać czerwony lakier za dopłatą 11,4k, czy nie lepiej było by wziąć podstawowy biały... a kolor czerwony zrobić folią. Aczkolwiek trochę się martwię, że

Warto oklejać nowe auto filmem PPF?

  • Tak 23.4% (15)
  • Nie 76.6% (49)

Oddanych głosów: 64

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach