@kastrator2: to teraz sobie pomyśl ile baterii leci do śmieci z tych dziecięcych papierosków bo nie mają elektroniki do ponownego ładowania, na YT jest od wuja filmików jak ziomeczki zbierają te jednorazowe efajki i wyciągają z nich baterie, które mają dosłownie nabity jeden cykl
  • Odpowiedz
Już 10% całej dorosłej populacji używa chata GPT każdego tygodnia. Jako osoba używająca LLMów na codzień jestem mimo wszystko w lekkim szoku. Przecież chat GPT to nie jedyny LLM, równie popularnym może być teraz ten w wyszukiwarce google'a, a gdzieś tam dalej również grok, claude itd. Jesteśmy świadkami największej rewolucji post-internet.

A jak wygląda użycie wśród użytkowników wykopu?

#ai #chatgpt #pracbaza #ai #technologia
Redy12345 - Już 10% całej dorosłej populacji używa chata GPT każdego tygodnia. Jako o...

źródło: image

Pobierz

Jak często używasz chata GPT (lub innych chat botów)

  • Codziennie 41.3% (59)
  • Co najmniej raz na tydzień 23.8% (34)
  • Max kilka razy w miesiącu 17.5% (25)
  • Wcale (gardzę AI Slopem) 17.5% (25)

Oddanych głosów: 143

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Redy12345: Perplexity - jak mam jakiś pomysł, który wymaga wstępnego researchu, to wrzucam promp i wieczorem sprawdzam wyniki. Bardzo często w ten sposób przygotowuję sobie zbiór materiałów, z jakimi warto się zapoznać, by przerobić jakiś temat. Do tego ChatGPT do przerobienia treści/generowania odpowiedzi na maile itp. No i różne LLMy podpięte pod Copilota w pracy.
  • Odpowiedz
@Redy12345:
Może raz lub dwa razy w tyg. (czasami częściej) zdarzy mi się użyć AI. Najczęściej gdy szukam na coś odpowiedzi, której nie dostarczy mi szybkie wyszukiwanie w wyszukiwarce Google, w postaci linków gdzie wypowiadają się specjaliści, a temat jest zbyt błahy dla mnie, bym ślęczał godzinami w wyszukiwaniu samodzielnie odpowiedzi na Necie. W takim wypadku wrzucam zapytanie do AI, wcielając model w rolę eksperta, i śląc zapytanie do: GPT-5,
  • Odpowiedz
Siemka! Mam problem z telefonem ( Redmi note13 ) - nie wiem co się z nim stało. Najprawdopodobniej w wyniku zalania ( był intensywny deszcz i to może być przyczyną) - pierwszą złą oznaką było to że dźwięk się zmienił. Podładowałem telefon i wtedy zaczął się cyrk:
1. Telefon wyłącza się sam z siebie ( dosłownie po góra 2 minutach korzystania ) ,
2. Są dziwne kolory ( bardzo rozjaśnione) ,
3.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ja czegoś nie ogarniam, czy dostałem całkowicie sprawny, nowy tv za połowę ceny?
Według sklepu:

"Defekt to ta czarna linia na niecały centymetr tuż przy dolnej ramce biegnąca przez całość matrycy. Jak jest czarny ekran to zlewa się to z ramką."

Odpaliłem streaming z kompa i obraz jest w 100% kompletny.
R.....r - Czy ja czegoś nie ogarniam, czy dostałem całkowicie sprawny, nowy tv za poł...

źródło: temp_file8385465870193966530

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Razorr ja tak kiedyś kupiłem monitor bo miał plamę na środku ekranu, nowy chyba około 2k a ja dałem 250zl xd Przyszedł, podłączyłem i nie było żadnej plamy. I tak sobie na nim działam już chyba z 5 lat
  • Odpowiedz
Wiem głupie pytanie. Jaką ładowarkę usb warto teraz kupić? Szukam czegoś co wytrzyma ponad rok i będzie ogarniać szybkie ładowanie dla samsunga i xiaomi.

Dotąd kupowałem najtańsze z aliexpress ale no kurde psują się w takim tempie że szkoda mi na nie pieniędzy.

#ladowarka #smartfon #smartfony #technologia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BananowyKrol: to może masz jakieś skoki napięcia? Mam taką: https://e-baseus.com/product-pol-3876-Baseus-GAN3-Pro-Ladowarka-sieciowa-zasilacz-4x-USB-A-USB-C-PD-QC4-0-65W.html i śmiga już ładnych parę lat, jedyny zarzut to bardzo mocno się grzeje przy full obciążeniu (rog ally). Ale u mnie trochę inne warunki bo wszystko podpinam do ups online. Jeśli tak ci się palą może warto by zainwestować w co najmniej dobrą listwę przepięciową.
  • Odpowiedz
Skrót dzisiejszych wiadomości ze świata technologii #codziennytech #sztucznainteligencja #technologia #wydarzenia #komputery #informatyka #ciekawostki #programowanie #gruparatowaniapoziomu
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Apple blokuje Daily Mail w aplikacji informacyjnej
Firma Apple usunęła serwis Daily Mail ze swojej aplikacji informacyjnej, ograniczając dostęp do treści publikowanych przez tę gazetę na swojej platformie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To stosunkowo nowe zjawisko, które zaczęło rosnąć wraz z powszechnym dostępem do smartfonów i internetu.

Zjawisko to przypomina uzależnienie behawioralne - podobne w mechanizmach do uzależnień od używek. Telefon staje się źródłem "wsparcia emocjonalnego", szczególnie u osób z niską samooceną, lękiem społecznym czy potrzebą ciągłego potwierdzania swojej wartości. Z kolei osoby towarzyskie mogą korzystać z niego nadmiernie, bo jest dla nich naturalnym przedłużeniem kontaktów społecznych.

Więcej moich ciekawostek: #losoweciekawostki

#
Ukiss - To stosunkowo nowe zjawisko, które zaczęło rosnąć wraz z powszechnym dostępem...

źródło: Nomofobia to fobia związana z brakiem dostępu do telefonu komórkowego

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RedTiger Na pewno ten stary ważył tyle samo ma początku co nowy? Produkują coraz lżejsze te filtry, mają mniej węgla aktywnego.


@LeonardoDaWincyj: akurat węgiel aktywny znacznie zwiększa masę (chyba nawet do 25%) przez wiązanie różnych cząstek z powietrza. Kiedyś interesowałem się tematem jak robiłem bieda wyciąg do lutownicy i czytałem jak niektórzy janusze biznesu oszukują na sprzedaży węgla aktywnego na masie xd
  • Odpowiedz
Ostatnio od kolegi z USA dowiedziałem się, że on płaci abonament w jakimś T-Mobile, czy tam innym AT&T i w jego ramach ma wymianę sprzętu co rok na nowy. U nas istnieje w ogóle coś takiego? Pamiętam, że z 15 lat temu sporo osób brało w ten sposób telefony ale to był gorszy deal, niż wziąć zwykły abonament i sprzęt na raty w markecie.

#technologia #telefony #smartfon
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

le to był gorszy deal, niż wziąć zwykły abonament i sprzęt na raty w markecie.


@mandanda: A w jaki sposób miałby to być chociaż porównywalny deal? Przecież taki najem z wymianą siłą rzeczy musi być droższy i nawet jeśli coś takiego było, to nie dziwię, że w Polsce się nie przyjęło. Telefony nie są aż tak drogie, żeby majętni ludzie musieli bawić się w leasingi, tylko biorą za gotówkę i
  • Odpowiedz