Hej, ostatnio przepisałem licznik na siebie w wynajomowanym mieszkaniu - jest to taka pierwsza sytuacja, nie miałem styczności z umowami na prąd nigdy i jest to moja pierwsza i teraz mam dwa pytania ponieważ przeglądając wykop i tag zauważyłem, że dużo ludzi ma podobną taryfę jak ja.
1. Czy ta taryfa jest najnormalniejsza bez żadnych bajerów, niepotrzebnych dodatków?
2. Ile obecnie wynosi stawka za 1kwh brutto ze wszystkimi opłatami, dodatkami itp? dostałem
Dironixu - Hej, ostatnio przepisałem licznik na siebie w wynajomowanym mieszkaniu - j...

źródło: Tauron

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
0.41 zł netto za kwh przed przekroczeniem limitu. Po przekroczeniu 0.69zl netto za sam czysty prąd
  • Odpowiedz
#tauron #prad

Dostałem dzisiaj rachunek za prąd od wlasciciela mieszkania za ost. 2 miesiące i coś mało wyszło.

Patrzę na detale i brakuje tam tej całej Opłaty Handlowej 200zl. Nie zebym narzekał ale czy Tauron się z tego wycofał czy coś? Wlasciciel mowi że nic nie kombinował ani nie zmieniał ze swojej strony?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, help:

4.10 dostałem fakturę, od razu napisałem w sprawie korekty prognozy: za sam sierpień i wrzesień oddanie wynosi 1103,9kWh x0,8 = 883kWh wg danych z elicznika [pobór 674kWh za te 2 miesiące]. Odpisali dopiero dzisiaj: możemy modyfikować jedynie te prognozy, których termin płatności przypada na następny miesiąc po miesiącu, w którym został złożony wniosek i kolejne. Dlatego nie możemy już Panu zmienić pierwszej prognozy za okres od 01.08.2023 do 18.10.2023 r.
Jaurbanpl - Mirki, help:

4.10 dostałem fakturę, od razu napisałem w sprawie korekty ...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przyszła mi faktura z Tauronu. Rozliczenie w net billing. Taryfa g12w
Oczywiście do zapłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogarnąłem już rozliczenia międzyfazowe itd.
Niestety nie mogę dojść jak oni liczą energię oddaną. Na fakturze jest tylko napisane, że depozyt prosumencki to 914 zł. i tyle. Nie ma w ogóle opisu, tabeli jak oni to liczą.
Energii oddanej było ponad 6000 kWh i jeszcze mam dopłaty 930 zł.
Policzyłem ceny z RCEm i już w
Smiejsiezzycia - Przyszła mi faktura z Tauronu. Rozliczenie w net billing. Taryfa g12...

źródło: IMG_20231011_150114

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smiejsiezzycia:
Trochę to dziwnie wygląda bo piszą o cenie odkupu energii na poziomie powyżej 0,4 za kWh.
Daj znać jakkolwiek się to wyjaśni.
Sam zastanawiam się nad instalacją i gdyby to było jak ci wychodzi to odsprzedaż energii nie ma kompletnie sensu.
Lepiej spalić to na potrzeby ciepłej wody czy w inny sposób ale wtedy taka moc jest mało sensowna.
  • Odpowiedz
#tauron
Skąd nagle przeskok z 106zł na kwotę 500 zł ? Mieszkam sam, nie podłączałem żadnych nowych urządzeń. Ta kwota jest niebotyczna, zapłaciłem, bo sprawdzałem rachunek w ostatnim dniu na apce i nie bylo juz czasu czekać. Do tej pory nie otrzymałem rachunku listem. Upomniałem się o duplikat,a konsultant powiedzial ze te 500 to PROGNOZA ktora moze wynikac z wielu czynników,natomiast 356,87 to niedopłata za półrocze...Jaki to ma sens gdy
bujaka123 - #tauron 
Skąd nagle przeskok z 106zł na kwotę 500 zł ? Mieszkam sam, nie ...

źródło: tauron1

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@markhausen: Mireczku, jest mega problem w Tauronie już od dłuższego czasu. Mój kolega czekał cztery miesiące na umowę, rodzice dziewczyny dwa miesiące na FV, a ja już trzeci miesiąc wysyłam korekty licznika i ciągle nic nie robią... A ostatnio to nawet zadzwonili do mnie z działu windykacji, że mam zapłacić zaległy rachunek bo zaczną procedury windykacyjne, a jak powiedziałem Pani, że mi naliczyli ponad 500 jednostek za dużo i czekam
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain takie są przepisy i radzę zapłacić bo przyjdzie monter i cię odłączy. Reklamacja nie powoduje zawieszenia płatności.

@markhausen właśnie dziś mi kolega mówił. Z czeka 6 tydzień na rachunek, mojemu ojcu ostatnio rozliczenie roczne przyszło po 2 miesiącach od odczytu.
  • Odpowiedz
Cześć,
w planach mam budowę domu, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Chciałbym podciągnąć już prąd na działkę (na której nic aktualnie nie ma). Chciałbym żeby podpięli tam prąd docelowy.
W jaki sposób mogę to zrobić w Tauronie, tak aby to przeszło?
Podobno są jakieś sposoby z blaszakiem, ale pytanie kiedy go postawić i w jaki sposób wtedy wypełnić wniosek o warunki przyłączenia? (tj. czy wnioskowac o prąd do garażu?)
O jaką moc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda
Kusi #tauron przy luce, ale jest ryzyko, że do wyborów dalej będą leciały energetyki spompowane pod NABE i doleci do 2,8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś jeszcze miał tak, że Tauron odmówił przycięcia zgłoszenia do drzewa, które zagraża linii?
Dawno temu im zgłaszałem problem, przyjechał technik, powiedział, że przytną i tyle ich widzieli.
Dzisiaj dzwoniłem jeszcze raz, bo jesień idzie i będzie zawiewać, to mi powiedzieli, że na posesjach już nie przycinają, a poprzedniego zgłoszenia nie ma w systemie.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał i czy da coś zrobić?

#tauron #taurondystrybucja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No, chociaż raz jakaś pozytywna informacja z ich strony ( ͡° ͜ʖ ͡°). Naliczanie comiesięczne z podawaniem odczytu licznika, limit 3KW przekroczony już dawno temu. Co prawda rachunku mimo podania odczytu nie mogę dostać od dwóch tygodni ale zawsze coś

#tauron
Yerild - No, chociaż raz jakaś pozytywna informacja z ich strony ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nalicza...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-28 143111

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie zapominajcie sobie sprawdzać liczników. Tauron u mnie się z prognozą w systemie p--------ł o 1000 kWh i historycznie najwyższą (w mojej karierze) fakturkę bym zapłacił, także ręka na pulsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tauron #energetyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ranger: Obsługa - polega na przekazywaniu ustalonej wartości dalej, do kogoś. Zawsze to, co otrzymuje odbiorca jest wartością, jaką wytworzył i przekazał dostawca.
Wątek – ciąg zdarzeń o więzi przyczynowo-skutkowej, skupionych wokół jednej postaci bądź więcej, dotyczących ich wzajemnych relacji.

merytoryczny - «dotyczący treści sprawy, a nie jej strony formalnej»
Połącz to w jedno i Ci wyjdzie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@sberatel panowie przyjechali minute po napisaniu posta. Wysiadła jedna faza. Dziwne jest to, że tylko ja w klatce nie miałem prądu. Inni mieszkańcy mieli. Dopiero jak panowie z tauronu otworzyli szafę z bezpiecznikami głównymi na klatce i sprawdzali bezpieczniki to innym ludziom też siadło napięcie i nie wróciło po sprawdzeniu xD

Przynajmniej teraz nie jestem sam. Czekamy na elektryka ze spoldzielni
  • Odpowiedz
Też zdarzyło się Wam ostatnio mieć problem z przepisaniem licznika, którego #tauron nie potrafi poprawnie przeprocesować od kilku miesięcy? Stary odbiorca ma nadal aktywną umowę, nowy nie otrzymał nowej, a obsługa klienta mówi, że wszystko ok i trzeba poczekać jeszcze ze dwa dni, a w ogóle to sprawa jest w odpowiednim dziale i jest ponaglona pięć razy...
Macie jakieś sztuczki jak taką sprawę popchnąć dalej?
#dom #mieszkanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach