Wpis z mikrobloga

Hej,

Od okresu grzewczego codziennie musze (czasem nawet pare razy) odpowietrzac grzejniki.

Mam na nich zainstalowane podzielniki, które są zainstalowane po środku grzejnika. Zgodnie z prawami fizyki grzejniki zapowietrzają się od końca i często na wysokośći podzielnika grzeją normalnie, a już 2 żeberka dalej są całkowicie zimne. Poprawcie mnie jeżeli się myle, ale wtedy taki podzielnik nabija tak, jakby cały grzejnik grzał równomiernie.

Czy jest szansa na zareklamowanie tego? Jakich dokumentów bym potrzebował żeby móc to zrobić?

Dostawca ciepła to Tauron, podzielniki programuje Minol, a spółdzielnia to Silesia.

#remontujzwykopem #tauron #katowice
  • 12
@Filip3k91: No to powodzenia w reklamacji takiego tematu życzę. 90% w spółdzielniach jest nietechnicznych, będą mieli problem ze zrozumieniem tego tematu. Wiem, bo dopiero co tłumaczyłem wszystkim zasady działania takich podzielników. A ustawa aktualnie zmusza do ich montażu.
  • 0
@upierz: Wiem, że to będzie cięzkie, ale ktoś już może to przerabiał i wie jak się do tego zabrać, dlatego zapytałem.
@watss Zgadza się, ale co mi po takiej informacji? Finalnie to ja i tak jestem stratny, bo coś jest nie tak z instalacją C.O.
P.S. Tauron już o tym wie i ponoc nad tym pracuja.
@janznetu: przedostatnie.
  • 0
@jalop: mogę to zamontować w okresie grzewczym? bo z tego co widze to musiałbym wykręcić całkowicie zawór odpowietrzający z grzejnika. Co wtedy z wodą w instalacji?
@Filip3k91:

mogę to zamontować w okresie grzewczym? bo z tego co widze to musiałbym wykręcić całkowicie zawór odpowietrzający z grzejnika. Co wtedy z wodą w instalacji?


Zakręcasz u góry na termostacie, na dole zakręcasz zawór i nie masz przepływu wody przez grzejnik

a co spółdzielnia ma do zbyt niskiego ciśnienia? Jego regulacja leży po stronie Tauronu.


Przerabiałem podobny temat u nas na wspólnocie po zainstalowaniu przez nas nowego węzła cieplnego. Źle
@janznetu: @stanleyek Mam podobny problem ale w mniejszej skali - jeden grzejnik szczytowy, łazienkowy muszę odpowietrzyć tak raz w tygodniu bo ostatni szczebelek robi się zimny. Ogólnie to kwestia wyregulowania instalacji w danym bloku - w zeszłym roku ciśnienie było ustawione wyżej i problemu nie było, za to był inny moim zdaniem gorszy - było słychać przepływ wody w kaloryferach.

W mojej spółdzielni na szczęście kumaty konserwator.

@Filip3k91: zależy jak