Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto zna się na umowach na energię elektryczną z Tauronem.
Płacę co drugi miesiąc opłatę prognozowaną 300zł co dwa miesiące i zawsze miałem nieznaczną dopłatę lub nadpłatę.
W tym roku na fakturze rozliczeniowej dostałem dopłatę w wysokości 1328zł, pomimo tego, że zużycie było prawie identyczne jak w zeszłym roku.
Zadzwoniłem do Taurona, stwierdzili, że wynika to z podniesienia opłaty "stawki stałej ceny" z 30zł na 125zł.
W tej chwili mam umowę "Bez gwarancji ceny" i Pani stwierdziła że jak przejdę na jakaś inną umowę (jakieś elektryk24h czy inne EKO) to opłata "stała stawka ceny" będzie niższa i dodatkowo naliczą mi rabat wstecz. Faktura rozliczeniowa nie będzie tak wysoka (600zł rabatu) czyli dopłaty wyjdzie mi koło 700zł.
Co mogę zrobić w tej sytuacji? Co jest korzystniejsze? zaplacić jednorazowo to 1328zł i zostać przy taryfie bez gwarancji ceny, czy przejść na jakieś umowy od nich i uzyskać ten rabat? Podejrzewam, że na dłuższą metę może się to gorzej opłacać?
#tauron #prad #rachunki #energia #pytanie
krzysieklan - Czy jest tu ktoś kto zna się na umowach na energię elektryczną z Tauron...

źródło: faktura

Pobierz
  • 6