Wszystko
Najnowsze
Archiwum

michaelus183
- 0
#tauron Mireczki, jestem nieogarnięty w kwestiach prądu, pierwszy raz mam umowę na siebie. Mam ogrzewanie na prąd i taryfę g12w. Opłaty niestety prognozowane i mam “umowę z cennikiem”, jakiś komfort plus. Co najlepiej zrobić, żeby zapłacić jak najmniej, bo przyszła mi k------o wysoka prognoza. I czy mogę nagle zmienić z prognozy na taką płatną co miesiąc/dwa?

sberatel
via Wykop- 1
@michaelus183: a jaka ma przyjść prognoza jak szacują podwyżkę na minimum 50%?, zmień sposób rozliczania na zużycie bieżące podawane co miesiąc czy dwa i po problemie. Tarcza się kończy 31.12 i prognozy to obecnie wróżenie z fusów.

Arnoldwszywka
via Wykop- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy jak Tauron wykona mi przyłącze prądu docelowego 18kw do garażu (blaszak), to czy potem w przypadku budowy domu nie jest problemem przeniesienie zasilania z garażu do domu?
Czy wymagane są później jakieś dodatkowe zmiany, wnioski?
#budujzwykopem #budownictwo #tauron #budowadomu
Czy wymagane są później jakieś dodatkowe zmiany, wnioski?
#budujzwykopem #budownictwo #tauron #budowadomu
@patryk-kabacinski-1: tauron postawici ci w granicy działki skrzynkę a ty już sobie sam doprowadzasz kabel ze skrzynki do obiektu przyłączanego,
@patryk-kabacinski-1: i żeby to rozwinąć po doprowadzeniu kabla ze skrzynki taurona do swojego "obiektu przyłączanego" czyli np. blaszaka, elektryk z uprawnieniami musi ci to podłączyć z jednej i drugiej strony i wystawić kwita do zakładu energetycznego na podstawie którego zawrzesz umowę na energię
swój kabel tj. WLZ robisz zgodnie z warunkami przyłączeniowymi od taurona i elektryk zgodnie z warunkami przyłączeniowego ci do podpina i w warunkach przyłączenia też masz na
swój kabel tj. WLZ robisz zgodnie z warunkami przyłączeniowymi od taurona i elektryk zgodnie z warunkami przyłączeniowego ci do podpina i w warunkach przyłączenia też masz na
3
Gra o rynek liczników w Polsce z czarnym PR w tle…

Spółki energetyczne planują wydać do 2030 r. ok. 10 mld zł na wymianę starych liczników na te zdalnego odczytu. Konkurencja rozgorzała na dobre miedzy giełdowym Aparatorem oskarżanym o czarny PR, a jego konkurentem firmą Esmetric Group. Rywalizacja idzie o bardzo duże pieniądze…
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czy jest tu ktoś kto zna się na umowach na energię elektryczną z Tauronem.
Płacę co drugi miesiąc opłatę prognozowaną 300zł co dwa miesiące i zawsze miałem nieznaczną dopłatę lub nadpłatę.
W tym roku na fakturze rozliczeniowej dostałem dopłatę w wysokości 1328zł, pomimo tego, że zużycie było prawie identyczne jak w zeszłym roku.
Zadzwoniłem do Taurona, stwierdzili, że wynika to z podniesienia opłaty "stawki stałej ceny" z 30zł na 125zł.
W tej
Płacę co drugi miesiąc opłatę prognozowaną 300zł co dwa miesiące i zawsze miałem nieznaczną dopłatę lub nadpłatę.
W tym roku na fakturze rozliczeniowej dostałem dopłatę w wysokości 1328zł, pomimo tego, że zużycie było prawie identyczne jak w zeszłym roku.
Zadzwoniłem do Taurona, stwierdzili, że wynika to z podniesienia opłaty "stawki stałej ceny" z 30zł na 125zł.
W tej
źródło: faktura
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 1
@krzysieklan: Przejdź na taryfę sprzedawcy z cenami regulowanymi przez URE.
@krzysieklan: udało się to jakoś ogarnąć?
Kupiłem mieszkanie w którym ponad 30 dni temu został wymontowany licznik. Chciałbym zawrzeć umowe i założyć nowy licznik tylko jak skoro wymagaja kodu PPE ktorego nie posiadam. Jak klikam w tych ich internetowych formularzach to dochodze do wniosku zawarcia umowy na firme ... i nie moge znalesc wniosku dla klienta indiwidualnego ... #tauron #prad #mieszkanie
@Pacyfikathor: zapytaj na fejsie, tam na pewno beda wiedzieli. Bron boze nie dzown do taurona, nie pisz do nich maila, nie idz do boku - strzez sie tego, bo dostaniesz bana i nigdy ci nie dadza pradu
@programista15cm: Widzę, że Twój ból jest większy niż mój xD
- 0
Kończyła mi się umowa z Tauronem, nieustannie mi dzwonili i przekonywał, żebym zmienił z G11 operatora na Eco, babeczka wysłała mi na maila wstępną umowę i jak byk pisało, że będzie taniej o 10% więc się zgodziłem. Wczoraj przyszła umowa pocztą i zgadnijcie co ( ͡º ͜ʖ͡º) umowa jest zupełnie innej treści niż ta wysłana na maila i jest tylko - 5%. Czy to nie są qrwy
- 2
@sberatel Właśnie podliczyłem wszystko i wycofam podpisany aneks, bo jest dla mnie niekorzystny.
najlepsza i tak jest taryfa sprzedawcy (nazywają to "umowa bez gwarancji ceny"), bez żadnych usług, serwisantów, cenników, opłat handlowych czy innego gówna, no i jak dla mnie G11, taryfa sprzedawcy jest na czas nieokreślony, można zerwać umowę bez żadnych kar
574
Faktury z Tauronu przyszły pocztą kilka dni po terminie płatności

Pierwszą myślą, było podejrzenie, że zawaliła poczta. Jeden telefon do placówki w Jabłonce wystarczył, by potwierdzić, że tym razem pocztowcy nie zawinili. - Dowiedziałem, że się rachunek został doręczony dosłownie tego samego dnia, w którym Tauron go nadał.
z- 86
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@jmuhha z 110zl miesięcznie na 165zl miesięcznie :( ja nie pracuje i siedzę w domu a narzeczony pracuje z domu więc chodzi tylko komputer cały czas ehhh masakra, zużycie prognozują mniejsze - optymiści
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz- 1
@jmuhha za gaz też prognozują mniejsze zużycie hymm no nie wiem
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz- 0
#fotowoltaika #tauron #prad #remontujzwykopem
elo, nie mogę się dogadać z Tauronem. staram się, naprawdę się staram, ale zawsze się kończy jak w dowcipie o grze w szachy z gołębiem.
chciałbym zmienić dostawcę/sprzedawcę energii. ktoś to przerabiał?
elo, nie mogę się dogadać z Tauronem. staram się, naprawdę się staram, ale zawsze się kończy jak w dowcipie o grze w szachy z gołębiem.
chciałbym zmienić dostawcę/sprzedawcę energii. ktoś to przerabiał?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@sberatel: no np nie moge sie doprosic prognoz do platnosci :) jak juz dostalem to totalnie odklejone od rzeczywistosci. jak sie udalo doprosic poprawki, to zanizyli tak, ze rowniez to nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. nie chce mi sie wierzyc ze kazdy dostawca tak jak tauron nie potrafi okreslic wysokosci depozytu i skonstruowac prognozy (lub wpisac wartosci ktore sam podaje).
dla przykladu
tauron ma swoje odcyzty z licznika (prawidlowe),
dla przykladu
tauron ma swoje odcyzty z licznika (prawidlowe),
#tauron #prad #energetyka #rachunki #energia
mirki, potrzebuje szykiej pomocy. W domu ktorym aktualnie mieszkam prad jest na moja matke i przed chwila przekazala mi wspaniala nowine, ze w sumie dostawala od jakiegos czasu smsy, ze do dzis jest wazna umowa :D
Mam aktualnie cos takiego jak na screenie, jak daje opcje przedluzania to mam jakies prady z serwisantem, jakies eco, jakies rozne
mirki, potrzebuje szykiej pomocy. W domu ktorym aktualnie mieszkam prad jest na moja matke i przed chwila przekazala mi wspaniala nowine, ze w sumie dostawala od jakiegos czasu smsy, ze do dzis jest wazna umowa :D
Mam aktualnie cos takiego jak na screenie, jak daje opcje przedluzania to mam jakies prady z serwisantem, jakies eco, jakies rozne
źródło: Zrzut ekranu 2023-10-31 224951
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 3
@andrewasos: No sprawdź co w umowie było napisane. Szkoda tylko bo był dobry moment na zmianę na taryfę sprzedawcy.
- 1
@Cauliflower: niestty, tylko telefony. No nic, bede obserwowal rozwoj wydarzen. Najwyzej podskocze o jakiejs znajomej, zeby powiedziala przez tel, ze ona to wlascicielka umowy i upowaznia mnie do rozmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzieki za zainteresowanie, milego!
Dzieki za zainteresowanie, milego!
- 0
Przepisuje na siebie licznik i mam do wyboru
- taryfa sprzedawcy
- prąd eko z niby rabatem 5%
Co wybrać? Ten prąd eko serio taniej wychodzi czy to jakieś ukryte koszty?
#tauron
- taryfa sprzedawcy
- prąd eko z niby rabatem 5%
Co wybrać? Ten prąd eko serio taniej wychodzi czy to jakieś ukryte koszty?
#tauron
- 1
Naliczyła się komuś ta zniżka ~125zl w Tauronie (zapowiadana przed wyborami).
Zapamiętałem, że mieli dorzucić do rozliczenia automatycznie i cos nie widać mimo miesięcznego rozliczenia :v
#tauron
Zapamiętałem, że mieli dorzucić do rozliczenia automatycznie i cos nie widać mimo miesięcznego rozliczenia :v
#tauron
@Shashek: mam podobnie, dostałem emaila spełniam jeden z warunków, rozliczam się co dwa miesiące, czyli za prad płaciłem teraz z początkiem listopada, a fv wystawili na pełną kwotę. wydaje mi się że rozliczą mi to za prąd po nowym roku.
@Shashek: @HaPPe @Zjarany
źródło: https://www.tauron.pl/obnizka
Jeśli zużywasz energię na potrzeby gospodarstwa domowego oraz spełniasz jeden z warunków nie musisz nic robić. Obniżkę uwzględnimy automatycznie w rozliczeniach za prąd - nie później niż w ostatniej fakturze za energię elektryczną za 2023 rok.
źródło: https://www.tauron.pl/obnizka
Mirki i Mirkowe powiedzie mi ma ktoś z Was fotowoltaikę rozliczaną na starych zasadach?
Mam kilka pytań bo mam wrażenie że tauron robi trochę w bambuko...
#tauron #energetyka #prad #rachunki #rachunek #polska #energia #fotowoltaika #energiaodnawialna #energiasloneczna #mikroinstalacje #mikroinstalacja #oplaty #panelesloneczne #czystaenergia #
Mam kilka pytań bo mam wrażenie że tauron robi trochę w bambuko...
#tauron #energetyka #prad #rachunki #rachunek #polska #energia #fotowoltaika #energiaodnawialna #energiasloneczna #mikroinstalacje #mikroinstalacja #oplaty #panelesloneczne #czystaenergia #
- 0
@WstretnyOwsik elicznik podaje dwie wartosci (zakładki)
Energia oraz energia zbilansowana.
Energia zwykła - rozumiem stan z licznika ilości która przeszła przez licznik, oddanej i pobranej.
Energia oraz energia zbilansowana.
Energia zwykła - rozumiem stan z licznika ilości która przeszła przez licznik, oddanej i pobranej.
@piszmaile: Energia zbilansowana to jest już po wszystkich rozliczeniach Tauronu. Sprawdzałem np. fv za sierpień i dane z niej pokrywają się z danymi w eliczniku po zaznaczeniu zbilansowanej energii.
Licznik nie wie ile zjadłeś bo skąd?
Dlatego wziąłem rozliczenie miesięczne i nie żałuję. Jedyny minus to opłaty stałe co miesiąc jakieś 26zł. Ale przynajmniej mam czarno na białym np. z fv za
Licznik nie wie ile zjadłeś bo skąd?
Dlatego wziąłem rozliczenie miesięczne i nie żałuję. Jedyny minus to opłaty stałe co miesiąc jakieś 26zł. Ale przynajmniej mam czarno na białym np. z fv za
Co mam zrobić jak Tauron usunął mi konto bok gdzie miałem jeszcze jedną wpłatę po przepisaniu licznika i teraz nie mogę kliknąć i tego opłacić? Na infolinii też nie widzą tego konta w systemie i nie wiedzą o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tauron
#tauron
konto usunięte via Android
- 1
@nietopies Na maila przychodziły też wiadomości o wysokości fv. No ciekawe czy windykacja też nie będzie widziała?
- 1
@Cauliflower: @wiesiu2 rozwikłałem sytuację - ten zwrot 125 zł się naliczył i konto wygasło automatycznie. Dobrze, że dostałem jakąś informację o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Jak jestem nowym właścicielem nieruchomości i jest licznik na poprzednią osobę to można zostać na poprzednich warunkach i nie wymienaić licznika? Ogólnie nikt tam nie mieszka i być może bedzie remoent za X czasu to nie chciałbym ewentualnego nowego (o ile to konieczne) po raz 3ci wymieniać przy ew. remoncie. Ktoś ma doswiadczenie?
PYTANIE jeszcze - Przy nowej umowie są jakieś warianty czy każda jest taka sama dla każdego? Jak są różne
PYTANIE jeszcze - Przy nowej umowie są jakieś warianty czy każda jest taka sama dla każdego? Jak są różne
konto usunięte via Wykop
- 1
@artem17: Jeśli licznik ma legalizacje to nie jest wymieniany tylko stan i dane klienta.
@artem17: jako przejmujący nieruchomość powinien przejść na siebie licznik. Ale w zasadzie jest to problem sprzedającego nie Twój. Gorzej jak nie będzie płacił i nagle zabraknie prądu :)
#afera #pytanie
Wpadła do mnie dzisiaj sąsiadka lat 65+, z prosbą o pomoc. Otóż dostała od #tauron @TAURON rachunek, na malutką kwotę 4479,98 zł.
Według Tauronu, zużycie w okresie 12.03.2023 - 16.09.2023 wynosi 4201 kWh (róznica między 453 z poprzedniego zuzycia, a 4654 z dzis) - od sąsiadki wiem że licznik był wymieniany. Mieszkanko ładne, 30 metrów, ogrzewane piecem kaflowym, boiler elektryczny do wody, telewizor
Wpadła do mnie dzisiaj sąsiadka lat 65+, z prosbą o pomoc. Otóż dostała od #tauron @TAURON rachunek, na malutką kwotę 4479,98 zł.
Według Tauronu, zużycie w okresie 12.03.2023 - 16.09.2023 wynosi 4201 kWh (róznica między 453 z poprzedniego zuzycia, a 4654 z dzis) - od sąsiadki wiem że licznik był wymieniany. Mieszkanko ładne, 30 metrów, ogrzewane piecem kaflowym, boiler elektryczny do wody, telewizor
@Jednorybek załóż jej konto w mój Tauron i tam przejrzysz faktury, gdzieś będzie wysoki stan i będzie pisali czy to szacunek, czy odczyt inkasenta czy podał klient. Porównaj ze stanem licznika.
Rachunek w kwocie 4479,98 zł za zużycie prądu wydaje się być znacząco zawyżony, biorąc pod uwagę opisane parametry i zużycie energii. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby rozwiązać ten problem:
Sprawdź faktury i licznik:
Upewnij się, że data na rachunku odpowiada rzeczywistej dacie odczytu licznika.
Sprawdź, czy dane na rachunku (np. numer licznika) są zgodne z rzeczywistością.
Sprawdź faktury i licznik:
Upewnij się, że data na rachunku odpowiada rzeczywistej dacie odczytu licznika.
Sprawdź, czy dane na rachunku (np. numer licznika) są zgodne z rzeczywistością.
- 0
Mirki,
Przyszedł moim rodzicom rachunek za prąd na 3,7k, dopłaty za poprzednie półrocze. Średnio płacili ok 200-300 na 2 miesiące. Pytanie czy może miał ktoś podobną sytuację i wie czy można coś zrobić w tymprzypadku? Nie jest możliwe aby coś pobrało tyle prądu, numer licznika się zgadza (na obudowie, nie sprawzałem jeszcze w software). Czy w ogóle istnieje prawdopodobieństwo pomyłki? Przecież tam nawet nie ma czynnika ludzkiego bo zczytują radiowo..
PS Adres rozliczania się
Przyszedł moim rodzicom rachunek za prąd na 3,7k, dopłaty za poprzednie półrocze. Średnio płacili ok 200-300 na 2 miesiące. Pytanie czy może miał ktoś podobną sytuację i wie czy można coś zrobić w tymprzypadku? Nie jest możliwe aby coś pobrało tyle prądu, numer licznika się zgadza (na obudowie, nie sprawzałem jeszcze w software). Czy w ogóle istnieje prawdopodobieństwo pomyłki? Przecież tam nawet nie ma czynnika ludzkiego bo zczytują radiowo..
PS Adres rozliczania się
konto usunięte via Wykop
- 2
@SowaZ: skontaktuj sie z dostawca, przygotuj podstawowe dane takie jak identyfikator/nr odbiorcy, biezacy i poprzednie rachunki. Sytuacja wskazuje na jakas awarie sprzetu lub blad systemu.
Byc moze tez rodzice zmienili oferte na jakas "ekstra oferte" np przez telefon.
Byc moze tez rodzice zmienili oferte na jakas "ekstra oferte" np przez telefon.
@SowaZ: Masz rachunek za poprzedni okres, tam masz odczyt, masz rachunek za aktualny okres, tam masz odczyt, masz dostęp do licznika to sobie odczytaj ile jest zużyte - czy to wszystko jest spójne i się zgadza?
- 0
Cześć. Podobno #tauron ustawił mi łaskawie taryfę sprzedawcy . Jak mogę zweryfikować to na stronce? Strasznie nie czytelny interfejs i terminy znane tylk im plus 15 pdfow z objaśnieniami. Interesuje mnie czy mam taryfę sprzedawcy bez żadnych serwisantów za miliony monet.
@comm0 zobaczysz na rachunku w jakiej wysokości masz opłatę handlową
- 0
- 1
Cześć, proszę o pomoc. Taryfa G11 bez żadnych dodatków i innych udziwnień, faktura płatna co miesiąc. Dzisiaj dostałem fakturę do zapłaty na kwotę 260zł ale patrzę, że mam na FV jest kwota prognozowana, rozliczenie porządkowe, ktoś potrafi to wytłumaczyć? #tauron #pytaniedoeksperta #pytanie #elektryka
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz@markhausen luzik miesiąc po przekroczeniu terminu płatności będziesz miał ciemno akurat z tym są szybcy.
@Dironixu myślę,cze najlepiej ci wytłumaczy twój dostawca energii, po za tym popatrz na fakturze pisze, czy to są odczyty prognozowane, czy podane przez klienta lub inkasena.
@Dironixu myślę,cze najlepiej ci wytłumaczy twój dostawca energii, po za tym popatrz na fakturze pisze, czy to są odczyty prognozowane, czy podane przez klienta lub inkasena.
@Dironixu: dzwoniłem do taurona. Okazało się że jeszcze mają jakąś aktualizację która trwa od listopada i ziomek nawet nie wie jaką fakturę dostałem.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Co mogę zrobić aby to wyprostować?
@filip_k5: po prostu zadzwoń do nich xD
Znajomemu też coś namieszali i do tego zmienili rozliczanie z rocznego na miesięczne i jakoś to podobno ogarnał na infolinii
@filip_k5 przyszlosciowo przejsc na rozliczenie rzeczywiste ( o ile mozna z instalacja pv)



















