Wpis z mikrobloga

#tauron Mireczki, jestem nieogarnięty w kwestiach prądu, pierwszy raz mam umowę na siebie. Mam ogrzewanie na prąd i taryfę g12w. Opłaty niestety prognozowane i mam “umowę z cennikiem”, jakiś komfort plus. Co najlepiej zrobić, żeby zapłacić jak najmniej, bo przyszła mi #!$%@? wysoka prognoza. I czy mogę nagle zmienić z prognozy na taką płatną co miesiąc/dwa?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michaelus183 musisz poczytać warunki umowy, jakie podpisałeś. Czasami wrzucają do tych "najciekawszych" na przodzie listy jakieś dodatkowe opłaty miesięczne, które sprawiają, że finalnie płacisz o wiele więcej, niż byś mógł, biorąc pod uwagę zużycie (mówię z autopsji, jestem blokowcem i prawie dałem się naciąć na ich super ofertę).
Opłaty prognozowane są do ustalenia i mogą być zmienne w zależności od Twojego zużycia średniego (w teorii)
  • Odpowiedz
@michaelus183: a jaka ma przyjść prognoza jak szacują podwyżkę na minimum 50%?, zmień sposób rozliczania na zużycie bieżące podawane co miesiąc czy dwa i po problemie. Tarcza się kończy 31.12 i prognozy to obecnie wróżenie z fusów.
  • Odpowiedz