#deweloperka #patodeweloperka #budownictwo #taras
Hej, kupiłem mieszkanie z wtórnego (jeszcze na rękojmi przekazanej notaralnie) i coś mi woda za bardzo zalega na tarasie . na początku zgłosiłem w ramach rękojmii ale odrzucono bo podobno okresowe i lokalne stanie wody na tarasie jest ok...
ale czy taki widok pod jest zgodny ze sztuka ? dostalem dokumentacje powykonawczą i będę ich cisnął o naprawe, domyślam się
mathkaczy - #deweloperka  #patodeweloperka #budownictwo #taras
Hej, kupiłem mieszkani...

źródło: 20260623_125216

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#parasol #ogrod #taras
ktos moze mi po chlopsu wytlumaczyc czemu jeden kosztuje 4k drugi 1.3k a trzeci 0.6k skoro
wiem ze material miedzy 180g a 240g to juz widoczna roznica ale wciaz ten za 4k wydaje sie byc przehypowany czy jest jakis niuans ktorego nie widze ?

https://allegro.pl/produkt/parasol-platinum-bezowy-260-x-265-cm-0e4c4db3-2fc0-426f-ac6d-09970b0dbb3b?offerId=18402354979
Wymiary:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Korges: W długi okresie balkony pracują wraz z budynkiem. Użycie klasycznych, sztywnych płytek może powodować mikropęknięcia i przecieki (np. na fugach). W tym wypadku warto rozważyć elastyczne powłoki uszczelniające, które pracują wraz z podłożem, oraz są odporne na warunki atmosferyczne, w tym na UV. Zapraszam do kontaktu, chętnie doradzę jakie rozwiązanie dobrać: sm@noxan.pl +48 614 831 411 Więcej informacji o systeme: https://www.noxan.pl/pokrycia-dachowe/uszczelnianie-tarasu-balkonu-malowanie-zywica.html
  • Odpowiedz
Jaki material na balkon? Ma być wytrzymałe, względnie estetyczne, fajnie żeby się nie nagrzewało za bardzo, nie było z tym dużo roboty typu konserwacja, łatwe w czyszczeniu.
Balkon z tych podłużnych, koło 12 metrów długości na ~1.5m szerokości (zmienne).

#budujzwykopem #taras #balkon #podloga
Korges - Jaki material na balkon? Ma być wytrzymałe, względnie estetyczne, fajnie żeb...

źródło: IMG_2277

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co by sie stało jakbym na balkonie na kafelkach położył plyty XPS 300 zeby troche podnieść podłogę, a bezpośrednio na to podesty tarasowe? Ma to sens? Chodzi o to ze mam 4cm schodka i chciałbym podnieść podloge do jego poziomu i plyty XPS wydają sie do tego spoko, na całość położę podesty tarasowe i elegancka robota zrobiona. Tylko pytanie co z odprowadzanie wody, nie bedzie mi to gniło czy coś? Nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#meble #mebleogrodowe #taras #ogrod #dom #urzadzajzwykopem

Szanowne Damy i szanowni Dżentelmeni z wykopu. Mamy częściowo zadaszony taras przy domu i szukamy zestawu mebli (stół+ krzesła) na 12 osób.
* Co do stołu - chyba bardzo wygodna opcją wydaje się możliwość regulacji krótszy/dłuższy - na co dzień/ przy gościach
* Mimo że w domu szliśmy tylko w lite drewno to jednak widziałem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej mirki, jestem w trakcie "remontu" tarasu, i robie sobie tzw. ogród zimowy, przy czym konstrukcja altany bedzie z drewna, dach z poliweglanu dwukomorowego, jedna sciana z drewna, a dwie składające sie z systemu drzwi przesuwnych jednoszybowych o grubości 6mm. Wiem ze nie jest to ogród całoroczny, ale zastanawiam się jaki system "ogrzewania" sprawdzi sie tam najlepiej zeby sobie czasem siąść i wypić grzańca klimatycznie na tarasie zimą.
Powierzchnia tarasu to 5x2,5m

Zastanawiam
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fiodooor: a jaki budżet? Ja bym chyba w klimatyzator poszedł, wyjdzie niewiele drożej niż webasto+ parasol, a komfort nieporównywalnie większy, będzie ciszej, a dodatkowo latem będziesz mógł sobie to schłodzić
  • Odpowiedz
Są jakieś alternatywy dla renoplast w kwestii okucia z rynnami na taras wentylowanu? ich profile i rynny to najtańsze nie są, za jeden profil 2 m chcą 200 zł a za rynnę 140 zł. Może są inni producenci?
#budujzwykopem #budowadomu #taras
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chemię/ impregnaty najlepiej stosować latem jak hodnik jest suchy i wygrany. Nawet po myciu lepiej poczekać kilka dni przed nałożeniem jakiegoś środka.
  • Odpowiedz
@bambaleon: pogodzić się z tym, ze chodnik, tymbardziej "antracytowy" czy inny niż koloru beotnu nie będzie wyglądał jak z obrazka

seryjnie, nie patrz na katalogi i odpicowane przez grafików zdjęcia

jedyne co właśnie można robić
  • Odpowiedz
Doradźcie człowiekowi - chce zrobic zadaszenie tarasu, długość krokwi by miała aż 5m między podparciami, da radę czy trzeba kombinować z płatwią pośrednią albo jakąś kratownicą? Na to blacha + deskowanie

prawdopodobnie 6x14 albo 6x16 KVH

#budowadomu #taras #drewno
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciąg dalszy mojej walki z odbudową tarasu. Zrobiłem wylewkę, jak na pierwszy raz wyszła jako tako. Teraz trzeba to wykończyć. Mam parapety stalowe, planuję je zamontować.
Rozumiem, że parapet ma wystawać około 4 cm od elewacji?
Parapety mam trochę za długie więc będę je musiał przyciąć. Wystarczy jakaś piłka do metalu żeby to prosto zrobić?
Przy ścianie budynku zostawić jakiś dystans czy do ściany docisnąć a potem silikonem od góry zabezpieczyć? Stosuje się
bit1 - Ciąg dalszy mojej walki z odbudową tarasu. Zrobiłem wylewkę, jak na pierwszy r...

źródło: IMG_20250902_130850448

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę zrobić wylewkę na tarasie. Beton już mam, zbrojenie też przygotowane. Tylko sam taras mam już ocieplony styropianem od zewnątrz. Jak zrobić teraz odpowiedni spadek? Do czego jak i czym przymocować profile? Jak zabezpieczyć taras żeby nie ubrudzić betonem ocieplenia?
Czy może wylać całość na równo i potem jakoś inna warstwa zrobić ten spadek?
#remontujzwykopem #remont #taras
bit1 - Muszę zrobić wylewkę na tarasie. Beton już mam, zbrojenie też przygotowane. Ty...

źródło: temp_file5896711656929117665

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#taras #budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #remont

Mirasy, obecny taras z palet dogorywa w dramatycznym tempie i planuję jego wymianę.
Obecnie sytuacja wygląda tak, że na gruncie mam bloczki fundamentowe a na tym palety (są dosyć specyficzne) a całość od dna wykopu do górnej krawędzi tarasu ma jakieś 25 cm.
Chcę to teraz wszystko wywalić i przygotować płytę betonową pod taras wentylowany.
Teraz pytania i zagwozdki:
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#taras #budujzwykopem
Cześć, dostawiłem taką zabudowę na taras betonowy. Zabudowa całkowita 3x4m ze szkłem. Zastanawiam się co mogę położyć na goły beton aby oddawało najlepiej taki efekt jasnej podłogi ala panele. Niestety z grubością poszaleć nie mogę. Tak do 1cm max, najlepiej mniej. Polecicie coś? Myślałem nad panelami winylowymi ale podobno słabo znoszą niskie temperatury.
Yoney - #taras #budujzwykopem 
Cześć, dostawiłem taką zabudowę na taras betonowy. Zab...

źródło: IMG_2644

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach