Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 11
- 1
Czy aż takie śledzenie użytkownika jest legalne? Od dwóch lat korzystam z Gmaila, niestety nie mogę przechowywać tam wszystkiego, więc sztucznie utrzymuję Pocztę Interii. Obydwie skrzynki są otwarte w przeglądarce podczas korzystania z komputera. Odkąd zacząłem utrzymywać porządek w Interii, zauważyłem, że dostaję reklamy na skrzynkę, zależne od tego, na jakie portale wchodzę. Około 2 tygodnie temu przeglądałem strony notino, tołpa i mohito. Po 30 minutach dostałem wiadomości reklamowe. Myślałem, że to
źródło: obraz_2023-11-26_083658033
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 12
@iOskarpl: Tak, jest legalne. Brawo, odkryłeś remarketing.
@iOskarpl: Jeśli coś w internecie jest za darmo, to znaczy, że to Ty jesteś produktem.
System, który grupuje wiadomości na podstawie nadawcy maila a nie odbiorcy.
Możecie mi doradzić jak to ugryźć?
Zamysł jest taki, że user z imiennego maila ma wysyłać wiadomość na adres, który w późniejszym etapie ma zostać podmieniony na adres nadawcy i w takiej formie ma trafić do systemu gdzie zostanie zapisany w odpowiedniej grupie.
User może wysyłać maila do kilku grup, więc przypisanie usera do grupy odpada
#linux #sysadmin
Możecie mi doradzić jak to ugryźć?
Zamysł jest taki, że user z imiennego maila ma wysyłać wiadomość na adres, który w późniejszym etapie ma zostać podmieniony na adres nadawcy i w takiej formie ma trafić do systemu gdzie zostanie zapisany w odpowiedniej grupie.
User może wysyłać maila do kilku grup, więc przypisanie usera do grupy odpada
#linux #sysadmin
źródło: Plan
Pobierz@TenNorbert: kiedyś takie rzeczy robiłem na procmailu, nie wiem czy da się dokładnie Twój przypadek ale procmail do tego służył
- 0
Potrzebuję pomocy z komputerem. Po aktualizacji Avasta zniknęły mi ikony z pulpitu oraz wyskakuje mi jakieś dziwne skaczące okno z reklamami co parę minut. Ktoś może mi to naprawić zdalnie przez skype?
Wołam dedykowane tagi: #programowanie #programista15k #programista25k #informatyka #devops #sysadmin
Wołam dedykowane tagi: #programowanie #programista15k #programista25k #informatyka #devops #sysadmin
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@karetpoker: no panie devopsie, antywirus mi nie działa, proszę przyjść i naprawić xD
#it #sysadmin #linux
Niedługo stukną 3 lata jak wypaliłem się jako programista i wyjechałem do Niemiec.
O powrocie do programowania nie myślę, bo dalej mam jakąś blokadę co siąde do kodzenia, nie mówiąc o nadrabianiu zmian.
Za to dalej siedzę na linuxie, mam sporo VPSów i często coś tam sobie otwarto źródłowego stawiam, zazwyczaj by potem nawet tego nie używać xD
No i chodzi za mną by sobie walnąć jakieś
Niedługo stukną 3 lata jak wypaliłem się jako programista i wyjechałem do Niemiec.
O powrocie do programowania nie myślę, bo dalej mam jakąś blokadę co siąde do kodzenia, nie mówiąc o nadrabianiu zmian.
Za to dalej siedzę na linuxie, mam sporo VPSów i często coś tam sobie otwarto źródłowego stawiam, zazwyczaj by potem nawet tego nie używać xD
No i chodzi za mną by sobie walnąć jakieś
Help,
wskoczyłem na stanowisko SysOpsa/Digital Workplace Engineer, głownie zarządzanie AAD, Intune, SCCM itd. - powiedzmy 15k brutto. Zastanawiam się teraz czy opłaca się przejść z UOP na B2B? Jaka forma opodatkowania najlepsza? Nie zamierzam wrzucać za wiele w koszty bo ileż można kupować rzeczy do pracy, zwłaszcza że pracodawca dostarcza PC i akcesoria. Chciałbym natomiast wrzucić czesne za studia, które będą mnie w 6 lat kosztować 100k pln
co teras? nie umiem
wskoczyłem na stanowisko SysOpsa/Digital Workplace Engineer, głownie zarządzanie AAD, Intune, SCCM itd. - powiedzmy 15k brutto. Zastanawiam się teraz czy opłaca się przejść z UOP na B2B? Jaka forma opodatkowania najlepsza? Nie zamierzam wrzucać za wiele w koszty bo ileż można kupować rzeczy do pracy, zwłaszcza że pracodawca dostarcza PC i akcesoria. Chciałbym natomiast wrzucić czesne za studia, które będą mnie w 6 lat kosztować 100k pln
co teras? nie umiem
@hplaserjet4250: plus zacznij robic jakies inne kompetencje np instruktora narciarstwa (duzo sprzetu potrzeba), zeglarstwa itp...
Zalezy jakie masz zainteresowania
Zalezy jakie masz zainteresowania
@hplaserjet4250: https://jakipit.pl Wpisz przychód miesiecznie i szacowane koszty miesiecznie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
nie mamy pańskiego płaszcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiedziałem nawet, że firma wykorzystuje ten syf zwany BitLockerem XD
@D00msday: dlaczego od razu syf? Skoro zgubiliście klucz i nie da się odzyskać danych to... chyba działa jak trzeba? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapraszam Was na pierwszy w Polsce MeetUp dotyczący przemysłowych prywatnych sieci 5G i ich przemysłowego zastosowania.
Spotkanie odbędzie się w środę 25 października. Jest to fizyczne spotkanie tak więc zapraszam Was na ulicę Kasprzaka 4.
Udział oczywiście bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez platformę MeetUp:
https://www.meetup.com/pl-PL/prywatne-sieci-5g-warszawa/events/296531017/
Spotkanie odbędzie się w środę 25 października. Jest to fizyczne spotkanie tak więc zapraszam Was na ulicę Kasprzaka 4.
Udział oczywiście bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez platformę MeetUp:
https://www.meetup.com/pl-PL/prywatne-sieci-5g-warszawa/events/296531017/
źródło: SAI-News-5G-and-Manufacturing-April-2022-1
Pobierz- 14
pov: jesteś juniorem i szukasz pracy w IT
źródło: Screenshot from 2023-10-11 01-57-39
PobierzMirki pomocy: kupiłem kamerę tp-link tapo c200. Nie ma mnie podglądać żaden chinczyk: Chce żeby działała wyłącznie w sieci lokalnej, ale w aplikacji nie ma takiej opcji. Szukam sposobu jak zablokować jej wszystkie opcje "cloudowe".
Pierwszym pomysłem było zablokowanie kamerze dostępu do internetu z dopuszczeniem tylko do sieci lokalnej, ale mój router okazuje się na to nie pozwalać (również zbyt mało pamięci na openwrt): jedyna opcja access control ale blokuje to również
Pierwszym pomysłem było zablokowanie kamerze dostępu do internetu z dopuszczeniem tylko do sieci lokalnej, ale mój router okazuje się na to nie pozwalać (również zbyt mało pamięci na openwrt): jedyna opcja access control ale blokuje to również
312
Migracja 20 letniego serwera do zwirtualizowanego środowiska

Zacząłem serię vlogów, gdzie pokazuję ciekawsze tematy i aspekty z pracy inżyniera systemów i sieci w data center. Może ktoś uzna to za przydatne lub interesujące ~
z- 54
- #
- #
- #
- 5
Bardzo ładnie opisany poradnik dla osób którzy chcą zacząć pracę z formatem ZFS.
https://ikrima.dev/dev-notes/homelab/zfs-for-dummies/
Polecam.
#zfs #linux #unix #ciekawostki #sysadmin
https://ikrima.dev/dev-notes/homelab/zfs-for-dummies/
Polecam.
#zfs #linux #unix #ciekawostki #sysadmin
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ja zaczynałem od tego świetnego poradnika:
https://docs.freebsd.org/en/books/handbook/zfs/#zfs-differences
https://docs.freebsd.org/en/books/handbook/zfs/#zfs-differences
za 3 miesiące zmieniam pracę i dołączam do korpo it. z oferty pracy i rozmów znam mniej więcej stack technologiczny z jakim przyjdzie mi się mierzyć, ale chciałbym pocisnąć parę tematów by móc zacząć pracę z wysokiego C.
mam dane kontaktowe do mojego przyszłego przełożonego i myślę czy nie napisać do niego maila z prośbą czy mógłby mi bardziej szczegółowo nakreślić zadania, z którymi bym się mierzył (środowisko, technologie, systemy, toolchain itd.).
mam dane kontaktowe do mojego przyszłego przełożonego i myślę czy nie napisać do niego maila z prośbą czy mógłby mi bardziej szczegółowo nakreślić zadania, z którymi bym się mierzył (środowisko, technologie, systemy, toolchain itd.).
- 0
Cześć Mirki. Szukam laptopa i prosiłbym o poradę zakupową :) Pracuję jako #sysadmin #linux
Szukam czegoś do codziennego użytku. Głównie zwykłe przeglądanie neta, ale nie wykluczam też stawiania na nim jakichś maszyn wirtualnych. W gry zbyt często nie gram. Planuję, żeby laptop obsługiwał 2 monitory.
Moje widełki do +/- 7000 zł. Co moglibyście polecić w tej cenie?
#laptop #laptopy #komputery #pcmasterrace
Szukam czegoś do codziennego użytku. Głównie zwykłe przeglądanie neta, ale nie wykluczam też stawiania na nim jakichś maszyn wirtualnych. W gry zbyt często nie gram. Planuję, żeby laptop obsługiwał 2 monitory.
Moje widełki do +/- 7000 zł. Co moglibyście polecić w tej cenie?
#laptop #laptopy #komputery #pcmasterrace
konto usunięte via Wykop
- 5
@Floryda: tylko i wyłącznie macbook air m1, I nawet nie szukaj dalej. Po tylu latach bycia hejterem Apple, w końcu się w-------m, po kilku dellach biznesowych, i postanowiłem wziąć maca. O panie, o boże, jak ja się do tej pory myliłem. Jak to chodzi, zero, ale to absolutnie zero problemów. Bateria kosmicznie 8h trzyma. Piękny ekran, nie grzeje się, nie ma wiatraków. Instalujesz tam dowolne distro i śmiga jak ta
konto usunięte via Wykop
- 3
@Floryda: ja bym polecił jakiegoś thinkpada.
Mam taką sieć. Trzy switche zwykłe podrzędne, do każdego wpięte kilka urządzeń. Trzy podsieci schodzą się do głównego switcha.
Chce zrobić tak żeby każde urządzenie końcowe miało:
-dostęp do internetu
-przypisany na stałe adres ip (najlepiej zablokowany po mac, tak żeby nikt nie wpinał nic innego)
-nie widziały się wzajemnie
Da
Chce zrobić tak żeby każde urządzenie końcowe miało:
-dostęp do internetu
-przypisany na stałe adres ip (najlepiej zablokowany po mac, tak żeby nikt nie wpinał nic innego)
-nie widziały się wzajemnie
Da
źródło: siec
Pobierz- 1
@biczek: Dzięki!
@Eustachy_goli_pachy: jak chcesz po taniości to mikroriki polecam.
A jak chcesz iść w sieci to coś z dd wrt.
A jak chcesz iść w sieci to coś z dd wrt.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chce zmienić pracę.
Mam 20 letnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z komputerami. Moimi, znajomych, jako serwisant komputerowy, w firmach gdzie pracowałem.
Chce pójść na jakieś szkolenia, kursy które umożliwią mi znalezienie pracy w jakimś korpo jako administrator systemów. To początek moich ambicji.
Co jest cenione na rynku?
Chce zmienić pracę.
Mam 20 letnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z komputerami. Moimi, znajomych, jako serwisant komputerowy, w firmach gdzie pracowałem.
Chce pójść na jakieś szkolenia, kursy które umożliwią mi znalezienie pracy w jakimś korpo jako administrator systemów. To początek moich ambicji.
Co jest cenione na rynku?
administrator systemów. To początek moich ambicji
@mirko_anonim: z takim doświadczeniem to entry level helpdesk powinien być początkiem twoich ambicji
@mirko_anonim: Ceniona jest wiedza, nie papierki.
- 1
Cześć
Jakie szkolenia dla #programisat15k są warte uwagi? Budżet szkoleniowy muszę wykorzystać a nie chciałbym tego na koniec roku robić ;)
Interesuje mnie głównie #python ale jak nic ciekawego nie znajdę to na oku mam szkolenie z #niebezpiecznik, chociaż już raz byłem na podobnym od nich...
Jakie szkolenia dla #programisat15k są warte uwagi? Budżet szkoleniowy muszę wykorzystać a nie chciałbym tego na koniec roku robić ;)
Interesuje mnie głównie #python ale jak nic ciekawego nie znajdę to na oku mam szkolenie z #niebezpiecznik, chociaż już raz byłem na podobnym od nich...
- 2
Cześć
Kiedyś pewna firma zrobiła pewien system, postawiła go na #aws, klient płacił za hosting ok 2500 zł miesięcznie, przeniosłem całość na VPS w #cyberfolks, od tego miesiąca będzie płacił poniżej 100 zł / miesiąc.
Analizuję sobie teraz koszty jakie tam były i z tego co rozumiem to klient płacił 20$ za samo przekierowanie z http na https? Czy ten load balancer jeszcze coś robi?
#
Kiedyś pewna firma zrobiła pewien system, postawiła go na #aws, klient płacił za hosting ok 2500 zł miesięcznie, przeniosłem całość na VPS w #cyberfolks, od tego miesiąca będzie płacił poniżej 100 zł / miesiąc.
Analizuję sobie teraz koszty jakie tam były i z tego co rozumiem to klient płacił 20$ za samo przekierowanie z http na https? Czy ten load balancer jeszcze coś robi?
#
źródło: load balancer
PobierzTaktyczny Dżekson do obserwowania wątku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: fb40967b6926a8c75c2ea43ee3409a9b0d0be3b3bbe9533d6938063d1af5ff31
Pobierz@wiesiu2: przecież każdy wie że jak chcesz mieć prosto i tanio to bierzesz dedyka od OVH. A jak drogo, redundantnie, skalowalnie i super skomplikowanie to AWS.
5
DevOps - praca i zarobki w Polsce

Sprawdź, z jakimi technologiami pracuje DevOps i ile zarabia w zależności od rodzaju umowy i stażu pracy. Dowiedz się, jak wygląda zapotrzebowanie na tych specjalistów na polskim rynku IT i czy masz szansę na rozwój w tym kierunku.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #





























Mógłby ktoś mniej więcej powiedzieć, jak wygląda całą organizacja zdawania? Czy cos konkretnego jeszcze trzeba zrobić, przedstawić? #aws #chmura #it #certyfikaty
1. Przetestuj ten ich software egzaminacyjny u siebie na stacji ( onepersonvue) . Ja to olałem i na godzinę przed egzaminem w stresie googlałem czemu mi strzela błędem. Był problem z jakąś usługą która zainstalowała się przy WSL pod windowsem i ta ich aplikacja sądziła że mój laptop jest VMką
2. Wykorzystaj czas przed samym egzaminem na przeczytanie jeszcze szybkich study