Wpis z mikrobloga

Hejka, chciałbym podejść na początku stycznia do pierwszej certyfikacji z AWS, mam pytanie, jak długo czekaliście na termin egzaminu? Jeśli będę zdawał zdalnie, będę musiał pokazać pokój i przygotować kamerkę na mnie. Czy osoba która nadzoruje, to Polak czy jakiś anglojęzyczny ziomek z AWS?

Mógłby ktoś mniej więcej powiedzieć, jak wygląda całą organizacja zdawania? Czy cos konkretnego jeszcze trzeba zrobić, przedstawić? #aws #chmura #it #certyfikaty #devops #sysadmin
  • 19
@Yakooo anglojęzyczny ziomek. I tak będzie musiał zrobić zdjęcia pokoju plus przy rozpoczynaniu kamera trzeba pokazać co jest obok ciebie.
Nie możesz mieć nic oprócz kompa w zasięgu ręki. Zresztą jak dobrze pamiętam po zapisaniu się dostaniesz informacje jak masz przygotować stanowisko.

Podczas egzaminu nie moze być nikogo w pobliżu. Nie możesz się odzywać do innych osób w pomieszczeniu. Egzamin jest nagrywany.
via Android
  • 0
@mccloud dwa monitory nie będą robić problemu?

Swoja droga jeśli np: otworzylbym coś w drugim monitorze to automatycznie apka w której będę to zdawał to wykryje?
via Android
  • 0
@mccloud okej, wielkie dzięki za info! =]

To pozostało mi się zapisywać.
Nie posiadasz może jakiś notatek / egzaminów, z momentu przygotowań do examu?
via Android
  • 0
@mccloud pierwsze lecę pod partitionera, żeby zobaczyć mniej więcej jak to wygląda i uzyskać 50% rabatu, ale w lutym / marcu chce właśnie podejść pod Associate Architecta.
@Yakooo: zdałem solutions architecta za pierwszym razem - moje pro tipy.
1. Przetestuj ten ich software egzaminacyjny u siebie na stacji ( onepersonvue) . Ja to olałem i na godzinę przed egzaminem w stresie googlałem czemu mi strzela błędem. Był problem z jakąś usługą która zainstalowała się przy WSL pod windowsem i ta ich aplikacja sądziła że mój laptop jest VMką

2. Wykorzystaj czas przed samym egzaminem na przeczytanie jeszcze szybkich
  • 0
@water-watera: Wielkie dzięki szefie za tipsy, na pewno skorzystam.

Co do terminu, wyznaczyłem sobie pierwszy exam na 11 stycznia, potem wyjeżdżam, więc fajnie byłoby to zdać. Póki co szczerze mówiąc nadal odkładam wszystko na ostatnią chwilę. Obejrzałem codecampa 3h z 14h, ale to jeszcze zepne (robiąc po 1,5h dziennie), fiszki jakieś na quizlecie znalazłem, to sobie je w miedzyczasie robie, no i zamierzam porobić teściki w ostatnich dniach. Póki co zrobiłem
  • 0
@water-watera: szkoda, że dopiero teraz trafilem na te zniżki, bo jakiś czas temu szukałem, nawet pisałem do AWS o nie.

Partitionera robie też głownie dlatego, żeby dostać 50% znizke na architecta, a w sumie, HR jak zobaczy dwa certy z AWS, to moze nawet nie ogarnie, ze pierwszy to taki teoretyczny xD
@Yakooo mając practicicionera i certyfikat Associate to możesz w CV podać tylko ten Associate bo on zawiera w sobie i tak wszystko co prac. I dużo więcej
Myślę że przygotowanie zajęło mi z kursami video czytaniem testami próbnymi robieniem notatek labow ok.200h czyli jakieś 5 miesiecy zależy jak kto rozklada naukę ile ma czasu. Da się to zrobić szybciej oczywiście i egzamin zdać. Mi to dało komfort i zdałem za pierwszym ale
  • 0
@water-watera: Oj to trochę mnie zmartwileś - myślałem, że trochę mniej się przygotowywałeś do zdania tego examu.

Myślałem, że dam radę szybciej go ogarnąć. No nic, trzeba pouczyć się do practicionera, a potem zrobić z miesięczny camp nauki do associate :D
  • 0
@water-watera: Jeszcze raz dzięki za rady xD Z tym gównianym softem też się trochę bawiłem.

Pierwszy cercior z AWS wleciał, teraz celuje w Architecta na przełomie Lutego / Marca, tylko zastanawiam się, czy lecieć z jakimś kursem - np: tym od CodeCampa, tylko, że ten ich film jest sprzed 4 lat (w przeciwieństwie do tego, z którego uczyłem się do Practitionera) - wyszedł miesiąc temu i rzeczywiście chłop przedstawił bardzo dużo
@Yakooo gratulacje, jak sobie połączysz konto AWS od certyfikatów z credly to mail przychodzi z credly jako pierwszy że masz certa. Jak się zdaje Associate to masz wynik czy zdałeś do 72h i mi z awsa przyszło po dobie dopiero mail a na credly miałem certa już w 5h po egzaminue