Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, będę niedługo rozsyłał CV na junior admina/podobne. Napisałem skrypt do crona robiący backup z remote na local, niby nic specjalnego, ale wydaje mi się, że kod jest chyba bardzo porzadny i estetyczny. https://github.com/Kameroi/Backup_test

Mianowicie, czy warto wrzucić do CV linka do GitHuba zawierającego tylko ten projekt? Widziałem kilka opinii, że warto wrzucić cokolwiek, ale też sporo, że na tym poziomie lepiej nic. Oczywiście jakieś ładne readme zrobię do tego

#pracait #it #sysadmin #linux #rekrutacja #korposwiat
  • 11
  • Odpowiedz
@Kamero: Moim zdaniem bez znaczenia. Zbyt mało i zbyt proste by faktycznie to miało pozytywny wpływ, natomiast rzeczywiście widywałem gorsze bashowe dziadostwa, więc niweluje to minus jeśli to jest jedyna rzecz na GH. Oczywiście, wszystko biorąc pod uwagę że rekruter w ogóle się zainteresuje i rzuci okiem. Czyli, może być na mały plus, ale raczej imho nie będzie.
  • Odpowiedz
@Kamero: dla mnie spoko, estetyczne, wiele osób pracujących w branży umie mniej... Jak masz mało w CV to możesz wrzucić, chociaż ja bym te githuby zostawił ludziom od typowego developmentu. Możliwe że będziesz zatrudniany przez ludzi którzy na githuba nie wchodzą :) Ale u innych to też może Ciebie wyróżnić. Możesz wysłać raz z, a raz bez :) Dywersyfikuj.

Dobrze, że testujesz zmienne, ale pamiętaj po prostu o set -o errexit;
  • Odpowiedz
@Kamero: powodzonka, w dzisiejszych czasach rzadziej sie uzywa skryptow tego typu a raczej gotowych narzedzi ale chociaz wiesz z czym to sie je
  • Odpowiedz
@Kamero: kod w miarę okej, ale jest to małe żeby się tym chwalić - chyba, ze nie masz nic innego. Jednakże jakbyś już miał to zrobić to popraw przynajmniej te TODO w readme
  • Odpowiedz
Kod wygląda okey, ale takie coś to ogarniasz w cronie jako jednolinijkowiec, lub jako skrypt w 5 liniach.
Jak szukasz jako junior - to okay. Lepiej możesz w cv wpisać sobie robienie skryptów w bash/backupowych niż link do githuba.
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: słyszałeś o czymś takim jak rozmowa kwalifikacyjna? :>
Wystarczy zadać jedno pytanie typu co się stanie jak usunę jedną spację i już wiesz czy wiec co tam się dzieje.

Nikt nie potrzebuje sprawdzać praw autorskich do tego kodu, tylko wiedzieć czy on go rozumie :)
  • Odpowiedz
@Kamero: lepiej to niż nic, ale można by tu sporo poprawić, np. funkcja validate_config() daje komunikat "był jakiś błąd", niezbyt użyteczny dla użytkownika
  • Odpowiedz