Wpis z mikrobloga

Dobra łebskie mirki sprawa jest,
mam bazę danych Firebase, stoi na serwerze (choć faktycznie to Win10) i przetrzymuje obecnie ze 120MB danych, głównie finansowych.
Baza jest na typowym komputerze - AMD Ryzen 4750G z pamięcią ECC, zwykłymi SSD NvMe Pcie i stoi na jednym takim dysku.

Z bazą łączą się wirtualki (host Hyper-V z tej samej maszyny) i z tych kilku wirtualek odpala się zainstalowany na nich programik który właśnie łączy się z tą bazą danych na serwerze-matce w obrębie tej samej sieci lokalnej.

Kiedyś mi zabrakło tych wirtualek, więc dołożyłem sobie dysk 128GB SSD i doinstalowałem jeszcze jedną wirtualkę. Po jakimś czasie zauważyłem niespójność danych. Wtedy pierwszy raz zauważyłem ten problem, no ale pomyślałem sobie, że to jakiś trefny dysk to powodował, ale nie bardzo miałem czas szukać przyczyn i po prostu wywaliłem cały dysk z wirtualką.

Ale po roku odzyskałem ją z obrazu (już na legitny dysk), zapominając że tam były niespójności danych i zacząłem jej używać produkcyjnie, aż zauważyłem tę niespójność i przypomniałem sobie o sprawie. Teraz chciałbym dojść do źródła problemu, ale jakoś nie mogę wydedukować.

Otóż problem polega na tym, że na jednej z tych wirtualek dane są wyświetlane nieprawidłowo - tj. niektóre są skrócone niewłaściwie, a niektóre jakby tylko o 3 zera. Inne w ogóle. Przykład na obrazku.

Mogę zrobić kopię tej wirtualki i nadal będzie tam nieprawidłowo pokazywać dane.
Jak zrobię kopię prawidłowo działąjącej wirtualki to dane są pokazywane wciąż prawidłowo.
Przypomnę - w obu przypadkach dane pochodzą z tej samej bazy.

Może macie jakieś pomysły co to może powodować?

#windows #sysops #sysadmin #bazydanych #systemyoperacyjne
majk3l - Dobra łebskie mirki sprawa jest,
mam bazę danych Firebase, stoi na serwerze ...

źródło: Zledane_5i6

Pobierz
  • 2