Od początku 2016 r. strażnicy miejscy w Rudzie Śląskiej pomagają mieszkańcom w uruchamianiu samochodów, którym na mrozie niedomagają akumulatory. Wystarczy dzwonić na numer 986; strażnicy powinni przyjechać niezależnie od pory, przez całą dobę.


No proszę. Wystarczyło odebrać Strażom Miejskim fotoradary i wzięli się za pracę na rzecz obywateli

#rudaslaska #strazmiejska
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kokon89: @adamo3545: bo marnotrawieniem środków jest wykorzystywać policję do parkujących na chodnikach, zakazach samochodów, pilnowaniem odśnieżonych/zaśmieconych chodników itp. dzięki temu można przesunąć patrole na wieczory, godziny nocne, dodatkowe patrole interwencyjne reagujące na zgłoszenia mieszkańców, zajmujące się kradzieżami i drobnymi przestępstwami...
bardzo dobrze, że zabiorą im fotoradary - te straże które istnieją od samego początku ustawy przetrwają - zlikwidowane zostaną tylko te, których zadaniem było zarabianie kasy dla budżetu..
  • Odpowiedz
Mircy od #motoryzacja, #samochody: z godzinkę temu cyknął mnie #fotoradary. Będzie nowa świecka tradycja, bo ostatnio też wyłapałem jakiś mandar z suszarki ze 2 lata temu, chyba nawet w samą Wigilię :)

Rozumiem, że na razie nie ma co liczyć na miłosierdzie albo bajzel w #strazmiejska w związku z przekazaniem fotoradarów i mogę się spodziewać świątecznej fotografii w skrzynce za parę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znajomy dostał mandat za parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych, mimo że miał ważną karte do końca roku... tyle że tą starą bo nie wiedział że trzeba wymienić. Ciekawe ile Straż Wiejska mu przywali bo każą przyjechać (za 2h) na spowiedź i zapewne wręczą mu blankiecik.
#strazwiejska #strazmiejska #mandat #problem #zlodzieje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

5 grudnia zlapal mnie fotoradar strazy miejskiej. okolo tygodnia pozniej przyszlo zdjecie i mandat 500. czy jest jakis sposob na unikniecie kary? podobno od nowego roku straz miejska traci uprawnienia do wystawiania mandatow z fotoradarow. moze dalo by sie to jakos przewlec do nowego roku i wtedy mandat bylby juz niewazny? jakies rady?
#strazmiejska #mandat #pytanie #pytaniedoeksperta #polska
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#strazmiejska
ostatnio w tym tygodniu na parkingu pod Auchan w #katowice wychodzę i widzę pojazd starzy miejskiej... widzę że w aucie po stronie pasażera siedzi Pan w mundurze i ma uchylone okienko. Idę kawałek dalej i czekam... po 20 minutach wychodzi Pani z siateczką,otwiera drzwi auta straży miejskiej, zdejmuje prywatny płaszczyk i zakłada kurtkę straży miejskiej. Jak mi się przyjrzała to wsiadła i prawie gumy spaliła odjeżdżając autem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem mandat wczoraj w Gliwicach - drugi raz w ciągu 2 dni ; )
2 razy stałem na boku drogi, za znakiem informującym że to parking. Nie "parking płatny" a po prostu parking.
Czy bohaterzy ze straży miejskiej mogą wręczyć mi wezwanie do zapłaty za postój w miejscu gdzie nie ma informacji że postuj jest płatny?
Dla mnie to dymanie kierowców i oszustwo...

#strazmiejska #gorzkiezale #oszukujo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emill: chodzi o stare auto Dudy, czerwonego golfa, który najwyraźniej już długo stał na ulicy na jego osiedlu w Krakowie :P najwyraźniej jakiś sąsiad postanowił pomóc miejskiej znaleźć kolejne ciekawe zajęcie tego dnia :)
  • Odpowiedz