Dostałem od #strazmiejska karteczkę za wycieraczkę, ze mam sie stawić w ich siedzibie "w charakterze świadka", bo zaparkowalem na postoju taksówek (sprawa dyskusyjna ale nieważne). Podejrzewam, że poproszą mnie o wskazanie kierowcy, któremu będą mogli wlepić mandat.

Co Mirki radzicie? Co im powiedzieć? Co zrobią, jak powiem, ze nie wiem kto prowadzil auto?

#prawo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emill: Ok po poczytaniu źródeł stwierdziłem, ze pójdę i zapłacę mandat. Dla 100zl sie bawić w kombinacje nie ma sensu, a fakt faktem chyba rzeczywiście zle zaparkowalem.
  • Odpowiedz
@rbielawski: najgorsze jest to że w większości wypadków stwierdzenia "my jesteśmy ich pracodawcami" używają ludzoe którzy nie zapłacili w życiu złotówki wypadku. z drugiej strony nazywając ich ćwokami tak jak zrobiła to @Inez494 to generalizowanie. to tak jak bym każdą kobietę nazywał dziwką. tylko dlatego że ma pierożka a nie paróweczkę. a część strażników to ćwoki. zgadzam się.
  • Odpowiedz
Pamiętacie jeszcze, że miesiąc temu na główną wszedł filmik z strażnikiem miejskim co zabrania nagrywania jego osoby.

Dwa tygodnie po tym pisałem na mirko, że ustaliłem jak się nazywa strażnik.

(…) nagranie to dotyczy st. str. Piotr Ostasa. Funkcjonariusz ten odbył szkolenie podstawowe strażnika miejskiego, a także szkolenia uzupełniające niezbędne do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.
adam-dobrawy - Pamiętacie jeszcze, że miesiąc temu na główną wszedł filmik z strażnik...

źródło: comment_LAheKT8GwUU6unzUuZIEHREs1bnMR3s3.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mirkowicze, był ktoś z was może w tym roku na #barborka #rajdbarborka w #warszawa i parkował na terenie zielonym(bemowo) gdzie zaparkowano pierdyliard innych samochodów (gdzieś gdzie na zdjęciu). Stanąłem jak wszyscy na trawniku i teraz przyszlo wezwanie do wskazania winnego, i jestem ciekaw czy ktos z Was moze juz dostał i ile za taki manewr ; (?
#strazmiejska #mandat
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@k4rolex: od 300 do 500 zł o ile pamiętam. Jakby ode mnie miało zależeć to za parkowanie na trawniku kilka godzin robót ogrodniczych w mieście, mielibyśmy i ładne trawniki i kierowców, którzy szanują pracę innych.
  • Odpowiedz

Miałem machnąć ręką na wczorajsze wydarzenie, ale dzisiaj spotkało mnie kolejne małe zaskoczenie, więc chcę opisać Wam oba moje spotkania oko w oko z WŁADZĄ.
WŁADZĄ w pełnym tego słowa znaczeniu - taką, która Poleca i Rozkazuje. WŁADZĄ, która powinna być Służbą, ale nią nie jest. Do rzeczy.

Warszawa, 7 stycznia, 1:30 rano. Podjeżdżam na parking na rogu Twardej i Jana Pawła (okolice Ronda ONZ) i kątem oka widzę zataczającego się, dobrze ubranego chłopaka,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@npwjsn: Weź napisz do nich, że takie rzeczy się dzieją, jakbyś zapamiętał ten numer na boku radiowozu to byłoby klawo. wkw@strazmiejska.waw.pl (Wydział Kontroli Wewnętrznej SM)
W tej pierwszej sytuacji podobnie, jeżeli to była policja to do nich napisz.
  • Odpowiedz
@npwjsn: wiesz, nie tyle ich tłumaczę co rozumiem ;)
powiem ci, że sam gdybym widział takiego kolesia który jest w towarzystwie swoich znajomych to machnąłbym ręką i olał sprawę... skoro jego kumple się o niego nie martwią to dlaczego ja powinienem, jeszcze później dostanę po mordzie, że wtrącam się w nie swoje sprawy..
nie raz było tak, że ktoś próbował pomóc jakiejś dziewczynie "w kłopotach" i później rycerzowi się dostało,
  • Odpowiedz
Dwa tygodnie temu na główną wszedł filmik z strażnikiem miejskim co zabrania nagrywania jego osoby.

Napisałem do Straży Miejskiej w Warszawie uprzejme pismo w związku z rażącą nieznajomością przepisów prawa, objawiająca się przez dezinformowanie mieszkańców Warszawy odnośnie przepisów prawa i wydawaniem poleceń z przekroczeniem uprawnień, w szczególności:
- zabraniem rozpowszechniania nagrania przedstawiającego wizerunek strażnika miejskiego podczas służby bez uzasadnionej podstawy prawnej, co jest przekroczeniem uprawnień,
- błędnym twierdzeniami, że poinformowanie o zamiarze nagrywania wyczerpuje
adam-dobrawy - Dwa tygodnie temu na główną wszedł filmik z strażnikiem miejskim co za...

źródło: comment_T1VNnRCOgZ3I8Khfe37D7NNPU2UwYM7h.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach