Co robić w tym przypadku jak Policja w Poznaniu ma akcje rozwieszania informacji ze stoi sie autem w zlym miejscu? Oczywiście teraz po godzinie 16-17 miejsca poprawnego czyli nie wzdłuż drogi, nie uświadczysz. Nigdzie nie ma miejsca na parkowanie prostopadle...
Probowalem sie dodzwonić na komisariat ale cisza nikt nie odbiera.
Akcja jak najbardziej na plus ale problem w tym, że nie ma gdzie parkować po pracy. Już nie mówie jak zostawie auto
Strzalka - Co robić w tym przypadku jak Policja w Poznaniu ma akcje rozwieszania info...

źródło: comment_BcQUe4L4Yb1mabN7EoJQFX6KTU4amLtV.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bukem: alternatywą dla niepoprawnego, zagrażającego bezpieczeństwu parkowania nie jest rezygnacja z samochodu, lecz parkowanie prawidłowe. Jeżeli w najbliższej okolicy nie ma wolnych miejsc, trzeba zaparkować dalej i przejść się kawałem. Infrastruktura kosztuje i to ogromne pieniądze, jedno miejsce parkingowe to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo przestrzeń miejska nie jest z gumy, w gęstej zabudowie nie da się zapewnić wystarczającej liczby miejsc parkingowych.
  • Odpowiedz
Mirki,

Dostałem listem poleconym wezwanie o wskazanie komu powierzyłem samochód lub oświadczenie ze przyjmę mandat w wysokości 100 zł za parkowanie na obszarze wyłączonym z ruchu.

Pod groźbą sądu mam 7 dni na odpowiedz.

Miał
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mbw3: Ja miałem. Odpisałem, że chętnie bym im pomógł, ale z mojego samochodu korzysta wiele osób, i nie jestem w stanie sprawdzić kto go używał konkretnego dnia o konkretnej godzinie - a strzelać nie chcę, ponieważ nie chcę narazić się na odpowiedzialność karną ze względu na składanie fałszywych zeznań. Sprawa umorzona. Dwa razy, raz z parkowaniem, raz z fotoradarem. Polecam sposób
  • Odpowiedz
#strazmiejska w #krakow nie chciala mi przyjac wniosku o zwrot kosztow dojazdu swiadka na przesluchanie. Pozniej przyjeli ale z komentarzem, ze i tak dostane odmowe. Jechalem do nich 100 km, ile maja czasu na decyzję? #prawo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartdziur: Na drugim zdjęciu masz sygnaturę i dane, lepiej to usuń. To jest ta rozbieżność zdań, o której wcześniej wspominałem. Tekst sobie skopiowałem, ale dzisiaj już tego nie ruszę, dam Ci jutro znać na PW.
  • Odpowiedz
Mirki, dostałem list ze Straży Miejskiej, wezwanie do wskazania kierującego. Rzecz w tym, że incydent miał miejsce w październiku, a ja nie wiem o co chodzi. Do listu był załączony blankiet w który mam wpisać dane osobowe kierowcy. Czy mogę ten list po prostu olać?
#prawo #strazmiejska #policja #mandat
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TL;DR

Ktoś odwoływał się od przyjętego mandatu ?

W związku z tym wpisem http://www.wykop.pl/wpis/21096307/mirki-dokad-obowiazuje-ten-zakaz-zwroccie-uwage-ze/ zaryzykowałem i pojechałem osobiście na straż miejską zweryfikować swoje przekonanie odnośnie tego, że poprawnie zaparkowałem. Pokazali mi zdjęcie i co się okazało ? Ta strzałka w oddali w momencie robienia zdjęcia była odwrócona na przeciwną stronę przez co popełniałem wykroczenie. Na pytanie "jaką mam gwarancję, że znak nie został odwrócony w dowolnym momencie po moim zaparkowaniu?" uzyskałem odpowiedź "wie Pan,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach