Wpis z mikrobloga

bądź mną

jedź sobie spokojnie nie przeczuwając kłopotów na #rower drogą z prędkością dopuszczalną 70km/h

przy drodze chodnik

#strazmiejska usiłuje dokonać na tobie obywatelskiego ujęcia

zatrzymują się na środku tej drogi więc ty też

PROSZĘ ZJECHAĆ NA CHODNIK

ale przecież ja mogę jechać po ulicy

NIEPRAWDA

a jaki przepis mi tego zakazuje

NO NIE MOŻNA PO DRODZE SZYBKIEGO RUCHU

a gdzie był znak że to jest droga szybkiego ruchu

A MY MOŻEMY SKIEROWAĆ WNIOSEK DO SĄDU I SĄD PANI WYTŁUMACZY

a proszę bardzo, #!$%@?

I JESZCZE PRZEZ TUNEL, NIE MOŻNA PRZEZ TUNEL

coś tam jeszcze o ścieżce rowerowej #!$%@?ą

mówisz że takiego słowa jak ścieżka to nawet nie ma w kodeksie ruchu drogowego, a jeśli chodzi o drogę dla rowerów to tak, oczywiście, miałabyś obowiązek nią jechać

A JAKI PRZEPIS POZWALA PANI W SŁUCHAWKACH JECHAĆ

nie ma przepisu który to zakazuje, a co nie jest zabronione przez prawo, jest dozwolone

A ŚWIATEŁKO POWINNO BYĆ

a nie ma?

PROSZĘ SOBIE DOCZYTAĆ JESZCZE

no ale podajcie mi jaki przepis konkretnie bo ja uważam że takiego nie ma

NIE PODAMY

MY TYLKO TAK Z TROSKI O PANIOM XD

a to ja dziękuję bardzo za troskę ale nie zamierzam zjeżdżać

DOBRZE TYM RAZEM PANI PODARUJEMY A NASTĘPNYM RAZEM PROSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ

a ja nie uważam że mi darujecie tylko że nic mi nie możecie zrobić

DOBRZE, KOŃCZYMY BO UTRUDNIAMY RUCH XD


ta sm to jednak mendy są xD
  • 54
@QuaLiTy132: oni we czwórkę mi rady nie dali xD więc to też można chyba zitnerpretować jako większą grupę xP
@brachistochrona: wiem. ale już ciemno było. no i do tunelu to nawet w dzień trzeba, nie? a ja dopiero co wyjechałam.
i tak potem zjechałam za chwilę, bo tam jest tak naprawdę droga dla pieszych i rowerów i mam takie miejsce gdzie mi się wygodnie zjeżdża, spoko i faktycznie bezpieczniej się
@galonim: ja na przykład jak słucham i podśpiewuję to jednak trochę uwagi na to poświęcam więc jestem skłonna nie odrzucać zupełnie tezy że może to jakoś tam bezpieczeństwo obniżyć. no i pewnie nie słyszysz wołania SM przez okno ;p ale generalnie masz rację, w aucie można słuchać bez ograniczeń, to czemu na rowerze nie.
no i do tunelu to nawet w dzień trzeba


@noelo_cohelo: tak

nie ma jak elegancko, legalnie zjechać bez schodzenia z roweru


@noelo_cohelo: a to realia naszych miast. Skutek tego, że ddr-y i cpr-y powstają po czasie.
Ale większym rakiem jest to, że czasami wg policji, sm, czy niektórych kierowców rowerzysta ma się tam teleportować bezwarunkowo i natychmiast, jak tylko znajdzie się w pobliżu takiej "ścieżki".
@brachistochrona: cpr to chyba też nieprawilnie? właśnie fajne jest to że w sumie niejasne czy ddpir (;>) masz obowiązek jechać, a to jest akurat taki przypadek, więc ja sobie zjeżdżam kulturalnie wtedy kiedy mi pasuje, bo na szczęście nie jest tak źle dalej z jazdą tym odcinkiem (chociaż nawierzchnia oczywiście gorsza bo chodnik dalej przez kawałek, no ale trochę bezpieczniej i przynajmniej nie okazują Ci klaksonami nienawiści bo jesteś. a ja
cpr to chyba też nieprawilnie?


@noelo_cohelo: raczej nie, bo czasami muszą jeszcze postawić zakaz ruchu rowerów, żeby rowerzysta nie miał innej możliwości. Gdyby sprawa była jednoznaczna to znak byłby zbędny. Z resztą na mirko chyba parę razy ktoś opisywał takie perypetie z policją (chyba nawet wyroki sądu są na to) i ogólna konkluzja jest taka, że nie ma obowiązku:)
czy określenie "ciąg pieszo-rowerowy" nie jest przypadkiem tak samo niepoprawne jak "ścieżka rowerowa"


@noelo_cohelo: a to już nie pamiętam:) mnie to nie "kuje" tak jak "ścieżka":) i tego skrótu używają na jakichś prawilnych stronach rowerowych. Chyba prawidłowo to "droga dla pieszych i rowerzystów"