Mirki dostałem ze straży miejskiej wezwanie do wskazania użytkownika pojazdu (w sprawie popełnienia wykroczenia dot. niezastosowania się do znaku "zakaz zatrzymywania się" który jak się okazuje jest niesłuszny). Co powinienem zrobić ? Odwołać się, olać, odpisać coś ? Z tego co czytam to takie wezwanie jest bezzasadne, ale nie potrafię wywnioskować z artykułów co powinienem zrobić...

#prawo #strazmiejska #parkowanie #prawojazdy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michallo3:
Idziesz i mówisz że to Ty postawileś pojazd, ale pojazd był zaparkowany wg Ciebie zgodnie z przepisami i mandatu żadnego nie przyjmujesz. Jeśli SM nie odpuści to sprawą zajmuje się sąd
  • Odpowiedz
Mireczki, dostałem wezwanie do stawienia się u straży miejskiej za parkowanie na zielonym. Jak to wygląda, jak pójdę to mandat z automatu, czy da się targować? Jak nie pójdę to oleją, czy mnie znajdą?

#kiciochpyta #mandat #strazmiejska
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawo #kodeksdrogowy #strazmiejska

Witajcie, dostalem ostatnio za wycieraczka pismo, ze mam sie wstawic w strazy miejskiej w celu wyjasnienia / odebrania mandatu za postoj w miejscu taxi.

Auto nie jest zarejestrowane na mnie, wiec co sie stanie jesli sie tam nie zjawie? Mandat + 1pkt pojdzie na konto osoby, na ktora auto jest zarejestrowane? Mozna tam zadzwonic i powiedziec, ze maja na mnie wyslac mandat i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jade: masz moze jakis artukul, czy cos mowiacy o tym? Tez wlasnie sie nad tym zastanawiam. Jestem prawowitym obywatelem, zlamalem przepis - nawet moge zaplacic ze spokojem, ale wlasnie pytanie jest o zjawienie sie tam, co jest mi nie po drodze, w szczegolnosci, ze wyjezdzam.

Ja szukam i szukam tych artykulow, ale nie jestem prawnik, wiec z artykulow wywnioskowac nie moge :C
  • Odpowiedz
Bedac wlasnie w #poznan na ulicy sikorskiego kolo jakiejs szkoly ogladam jak dzielne strazaki miejskie ze #strazmiejska kosza auta na zakazie postoju i mierza swoimi krokometrami odleglosci od budynkow zaparkowanych na chodniku samochodow. Niby zadna #praca #pracbaza nie hanbi ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaciejPN: też nie lubię strażaków bo to niespełniony sen o policjancie i wydaje im się że są czymś więcej niż narzędziem do wypisywania mandatów za złe parkowanie czy odwożeniem pijanych na izbę. Nie zmienia to faktu, że osoby najbardziej na nich narzekające najgłośniej też narzekają na zastawione chodniki, parkowanie na zakazie, palenie na przystankach itp.
Niewdzięczny zawód, który niestety rekompensują sobie nadmiernym poczuciem własnej wartości. T
  • Odpowiedz
#parking #strazmiejska #warszawa

Siemacie Wykopki !!! Nurtuje mnie taka sprawa. Przyjeżdżam do dziewczyny do Wawy na Śródmieście, mam dwa parkingi, pod jej blokiem jeden i drugi pod Hala Mirowską, zastanawiam sie jaka jesteś szansa, ze mnie p-------ą na niezapłaconym parkingu od 8 rano do 12 ? Jestem typowym Cebulakiem, wiem. :)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale jaja na fejsbuczanej grupie motoryzacyjnej (dotycząca VW T3).
Jakiś czas temu, może ze dwa tygodnie, ktoś wrzucił fotkę, że straż miejska postanowiła odholować auto bo "zagraża środowisku" i tym podobne. No i wrzucił fotkę z zajścia.

Busik jak busik, może nie ideał z wyglądu ale nie wyglądał jakoś specjalnie na auto porzucone. No i nie był, właściciel też był na tej grupie i ogarnął, że mu SM zajumała auto bardzo szybko. Auto
yourij - ale jaja na fejsbuczanej grupie motoryzacyjnej (dotycząca VW T3). 
Jakiś cz...

źródło: comment_FtyttLvTUgUkyXUwh3dgbuJLprUbiFdM.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wysuszony: w sumie to nawet nie wina samej straży, tylko osoby która auto holowała. To akurat kierowca lawety odpowiada za ładunek. Ja nawet nie wiedziałem do teraz, że automatów się nie holuje, bo można je zepsuć.
Żal mi tylko gościa, już mu tam radzą, żeby ekspertyzę robił i się sądzić teraz będzie musiał o odszkodowanie.
  • Odpowiedz
PRZERAŻAJĄCE ZNALEZISKO PODCZAS SPACERU: KTOŚ ZAKOPAŁ PSA ŻYWCEM?
Jedna z użytkowniczek Facebooka opisuje przerażające znalezisko na które natrafiła podczas spaceru. Wygląda na to, ze ktoś zakopał psa żywcem. Jak podejrzewa kobieta zwierzę zdołało się częściowo uwolnić, ale głowa utkwiła pod ziemią. Ogłoszenie obiegło internet. Sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej

http://warszawawpigulce.pl/przerazajace-znalezisko-podczas-spaceru-ktos-zakopal-psa-zywcem/
#warszawa #strazmiejska #policja #zwierzeta #psy
M.....5 - PRZERAŻAJĄCE ZNALEZISKO PODCZAS SPACERU: KTOŚ ZAKOPAŁ PSA ŻYWCEM?
Jedna z ...

źródło: comment_8JXaNN37JxW3mBI7p7mXZxhSlqoma1Vg.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach