#przepisy #strazmiejska #policja
#pytanie

Przed blokiem stoi samochód w którym co chwilę odpala się alarm, ja dostaje już szewskiej pasji od tego dźwięku. Gość stoi na zakazie i dostał już mandat - nie ja wzywałem straż miejską. Czy można cos z tym zrobić aby odholowali to auto? Nie wiem kto jest właścielem auta - pierwszy raz widzę to auto.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrokeJ: samochody odholowuje się tylko w konkretnych przypadkach wskazanych w przepisach.. jeśli wcześniej dali mandat, to znów mogą dać mandat..
a to, że wyje.. hmm spróbowałbym zgłosić jako zakłócanie spokoju... to trochę takie naciągane, ale jak przyjmą ...
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: indywidualny numer służbowy tak - faktycznie pozwoli na identyfikacje i dochodzenie swoich praw. Dane osobowe nie (w szczególności przy działaniach w ramach pododdziałów zwartych) - ryzyko wywierania presji i szykanowania po służbie fusza jak i jego rodziny.
  • Odpowiedz
@djjanek22sp indywidualny numer i tak każdy policjant ma od momentu podpisania rozkazu. Więc tu już zasadniczo wszystko jest zrobione, wystarczy rzep z tym numerem i po problemie. Najłatwiejszy, najtańszy i najdokładniejszy sposób to właśnie numer. Co masz z imienia i nazwiska, skoro policjantów o takim samym imieniu i nazwisku może być kilku, a jednostki podawać nie muszą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czy mogę jakoś się dowiedzieć ile mandatów wystawiła straż miejska w moim mieście w związku z nie posprzątania po swoim psie? Całe miasto w kupach, mało kto sprząta i wydaje mu się, że jest tak dlatego, że nikt nie karze właścicieli czworonogów za brak sprzątania.
#prawo #strazmiejska #psy
bury256 - Czy mogę jakoś się dowiedzieć ile mandatów wystawiła straż miejska w moim m...

źródło: comment_1618918949r7TOLunqmPRRwtXsHipM4r.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bury256: Wejdź na Biuletyn Informacji Publicznej danej jednostki - każda, co roku, ma obowiązek publikować sprawozdanie ze swojej działalności, gdzie bardzo szczegółowo raportuje właśnie m.in. ilość nałożonych mandatów, za jakie artykuły, w jakiej kwocie itp.
  • Odpowiedz
Mieliscie kiedys sytuacje ze dostaliscie od strazy miejskiej mandat z błędnie/niepoprawnie wpisanym powodem? Znalazłem dzisiaj za szybą karteczke, że niby nie dostosowałem się do znaku B36. Problem w tym, że takie tam nie ma XD Nie wiem czy leciec na ostro czy jakoś pokornie zwrócić im uwagę, że jakiś błąd. Bo generalnie to chyba znalazłyby się inne powody, dla którego mogliby wypisac
#strazmiejska #mandat
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Maciess zasadniczo takie wezwanie nie ma żadnej mocy prawnej, więc możesz iść, możesz nie iść. Idąc masz możliwość wytargowania pouczenia.
Jeśli nie pójdziesz to przyjdzie wezwanie do domu, tam powinno być prawidłowy powód wpisania.
  • Odpowiedz
Czlowiek sobie wychodzi z pracy, pięć minutek z buta do auta. W momencie wejścia na pasy zaczyna migać zielone, przechodzę, tu cyk, podjeżdża straż miejska na sygnale. Dowiedziałem sie ze:

- migajace zielone to czerwone
- ze gdy zaczyna sie migajace zielone na pasach to auta na jezdni maja juz zielone XD
- ze oczywiście argumentuje to art 92 par. 1 kw, a kiedy wygooglowalem rozporządzenie o znakach i sygnałach które mowi, ze zielone
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pisz pismo w trymiga do prokuratury ze skargą i kserem mandatu mówiąc że zostales ukarany mandatem za czyn ktory nie jest karalny i ze zadasz jego uchylenia


@Reanef: Mówię o wniosku w sprawie uchylenia mandatu karnego (powyżej cytat twojego wpisu), który radzisz chłopu składać do prokuratury () Reszta to już tylko twoja bujna fantazja (cyt. "przy okazji przyjąłeś bo poczules sie zastraszony i nie byles pouczony
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyk00p: @xTortox: no właśnie sam jestem ciekaw...
jeśli stoi znak "droga pożarowa - nie zastawiac" i nic poza tym to taki znak sobie można w dupę wsadzić, bo nie jest to znak zakazu, ale informacyjny..
więc nie wiem o żal do SM - przyjechali, zobaczyli i pewnie nic nie mogli zrobić.
  • Odpowiedz
Wiem ze po moim zgloszeniu policja mandat wlepila ;)


@wyk00p: policja za wiele rzeczy mandaty wlepia i niekoniecznie ma to umocowanie w jakichś przepisach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krasik01: nawet jeśli nikt nie wzywał, gdy stoi znak postawiony zgodnie z procedurami i zgodny z przepisami mogą interweniować..
nawet jeśli masz domek jednorodzinny, swoje podwórko i postawisz sobie znak zakaz parkowania (bez żadnych wykluczeń) to taki strażnik może ci wejść na podwórko i dać tobie mandat...
  • Odpowiedz
@szczur_wodny: sytuacja p------a, ale jeden podstawowy błąd - nawet jak się policja/sm/inne p----------ą niesłusznie to się nie ucieka, ani nie odchodzi (opór bierny), a tym bardziej nie popycha (opór czynny) - bo uruchamia to kolejne procedury jakie mogą w/w zastosować..
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ethc: bardzo dobrze, że ludzie nagrywają, widać po rządach PiS coś ruszyło ze społeczeństwem obywatelskim. Może za rok zaczną ich n---------ć. Strażnik miejski to najmniej potrzebny zawód, oni mają sprawdzać czy ktoś posprzątał kupę po psie, wyrzucił śmieci poprawnie do kosza, a nie bawić się w policjantów. Mam nadzieję że ich w--------ą, a wiadomo, że nigdzie pracy nie dostaną, jakim trzeba być lewarem by iść do straży.
  • Odpowiedz