Sporo było ostatnio zamieszania z mandatami od SM, że nie trzeba przyjmować, ani odpowiadać na wezwanie, a przecież

art. 96 § 3 kw. wyraźnie mówi, że :

"Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie."

Tylko
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie znam się to się wypowiem:

1. Czy SM jest organem uprawnionym do ustalania kierowcy pojazdu?

2. Czym innym jest celowe nie podanie kierowcy, a czym innym brak ewidencji osób kierujących pojazdem

3. art. 96 § 3 stosuje się niezależnie od tego w jakim celu organ pyta. nie ważne czy przekroczenie prędkości, potrącenie staruszki czy napad z bronią w ręku.
  • Odpowiedz
#strazmiejska

Poczułem się właśnie bezpieczniej. 100 zł za przechodzenie na czerwonym, z zadnym ruchem na drodze. Miniety w trakcie popelniania wykroczenia przez drogówke, zostałem 200 metrów dalej złapany przez SM ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam nadzieje że panowie mniejsza normę będa musieli dzięki mnie wykonać dzisiejszej nocy, łapiąc groźnych bandytów na przejsciach, jak gdzies w tyfusiarni zwanej #bydgoszcz znowu gdzieś nożami na śródmieściu będą częstować. W sumie, będą bardziej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rower #znakowanieroweru #strazmiejska

bylem dzisiaj na posterunku straży miejskiej zrobić sobie grawer z "numerami rejestracyjnymi". dostalem dokumencik i oznakowali mi rower. ale zapomnialem o jedno ich zapytac, moze wy bedziecie wiedzieli. czy oprocz tego, ze dostalem swistek papieru i jestem wpisany w jakis smieszny zeszyt na posterunku to czy moj dowod rejestracyjny roweru bedzie gdzies w jakims systemie komputerowym co by miala do niego dostep policja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

http://www.wykop.pl/ramka/1301063/jak-uniknac-kary-za-fotoradary/?sR=59586c786151454541426378 Z tego znaleziska wynika, że mandat z fotoradaru przenośnego jest nieważny, kiedy nie ma przy nim strażnika miejskiego. Wczoraj widziałem magiczny błysk, pojechałem po aparat i sfotografowałem miejsce, gdzie fotoradar jest po jednej stronie ulicy, a panowie w białym busie po drugiej. Czy można się od tego odwołać i gdzie można więcej o tym poczytać? #fotoradary #strazmiejska
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach