W czwartek serwujemy spaghetti! I to nie byle jakie, bo opisywany niżej film ukierunkował Lucio Fulciego na późniejsze zrewolucjonizowanie gatunku europejskiego horroru. O "Czasie masakry", zabawnym i jednocześnie mrocznym spaghetti westernie piszę TUTAJ

#western #film #starocie #ogladajzwykopem #retro #wlochy #kino #komedia #horror
oskar-dziki - W czwartek serwujemy spaghetti! I to nie byle jakie, bo opisywany niżej...

źródło: Lecoltcantaronolamorteefu...tempodimassacro

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oskar-dziki:

Nie będzie niczym odkrywczym, kiedy powiem, że Czasu masakry stanowi obowiązkowy seans nie tylko dla wszystkich fanów Dzikiego Zachodu z Półwyspu Iberyjskiego

Tekst fajny, ale chyba o inny półwysep chodzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#starocie #secondhand #wygrzebane
Dzisiaj wpadłem na chwilę na nasze starocie.
Czasem poza starociami, typu meble, książki, jakieś gadżety, dekoracje trafiają się rzeczy nowe.
Tak więc dziś wygrzebałem nowe słuchawki koss, nową podstawkę pod lutownicę, oraz nową baterię łazienkową, wszystko za 140NOK
Wszystko w pudełkach oryginalnie zapakowane
PMV_Norway - #starocie #secondhand #wygrzebane
Dzisiaj wpadłem na chwilę na nasze sta...

źródło: temp_file.png4839865412073186200

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam. Znalazłem ostatnio dziwny stary album. Wykonany jest z jakiegoś drewna, bądź lepszego kartonu. W środku są zdjęcia czarnych ludzi, niemieckich ludzi i inne dziwne zdjęcia. Sam album gdy się na niego patrzy wywołuje złe emocje. Jestem ciekaw ile byłbym wstanie za takie coś dostać, o ile się da to sprzedać. Wiecie może coś więcej na temat takich albumów? Nie mogę znaleźć w internecie drugiego takiego.
#nawiedzone #starocie
Krystek03 - Witam. Znalazłem ostatnio dziwny stary album. Wykonany jest z jakiegoś dr...

źródło: Screenshot_2023-01-24-22-52-45-62_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#antyki #porcelana #kiciochpyta #starocie

Hej Wykopki, pytanie moze glupie moze nie, ale zostalo mi cos takiego w piwnicy po babci. Mi sie podoba, zona mowi ze smiec. Mam jednak przeczucie ze oprocz tego ze jest sliczny, to moze byc warty wiecje niz kilo pomaranczy ;)

Ktos cos moze wie wiecej na temat tego tajemniczego obiektu?
Bede wdzieczny :)
SlavedWizard - #antyki #porcelana #kiciochpyta #starocie

Hej Wykopki, pytanie moze...

źródło: comment_1671819520De8b4Rx5dkHSVtWPUzmtji.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Zwracam się z pytaniem do ludzi którzy mają taką wiedzę co by przybliżyła mnie do zdobycia więcej informacji na temat tego urządzenia. Wiem, że to wiertarka stołowa, ręczna, znaleziona na starym strychu ważąca 7 kg. Znajdzie się ktoś to mógłby określić datę z którego roku może pochodzić, ewentualną wycenę, czy jest to rupieć nie warty zachodu. Szczerze to nie wiem nawet jak to otagowac , żeby trafiło do grup zainteresowanych.
#ciekawostki
keneho - Zwracam się z pytaniem do ludzi którzy mają taką wiedzę co by przybliżyła mn...

źródło: comment_1670432244xDssAN8uXdOGx4bEvfGRnd.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Kupiłam sobie kolejną książkę botaniczną z super ilustracjami na targu staroci () na ogół nie interesują mnie specjalnie opisy lecznicze PATRZCIE JAKA PIĘKNA ILUSTRACJA, ale teraz jadę długo tramwajem to otworzyłam i czytam. Jak ktoś czytał moje wpisy to mam trochę fioła na punkcie poziomek xD miałam też ostatnio zajawkę na temat 'herbat' fermentowanych, a właściwie starych metod podrabiania herbaty chińskiej. Jak badałam temat to
voliereen - Kupiłam sobie kolejną książkę botaniczną z super ilustracjami na targu st...

źródło: comment_1670158515muazLFAUMNt0nb2qKfzdQX.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nuj-ip: ok, to najlepsza mi wyszła ta jabłkowa :D pourywalam liści całą materiałową torbę zakupową, potem wszystko wyłożyłam na gazetę żeby podwiędło jakąś dobę czy półtora, chodzi o to, że jak zerwiesz te liście ta są grube i mało elastyczne, więc jak zwiędną to będziemy je rolować, jak są duże to nawet tak z grubsza jeszcze pociąć, wziąć mała garstkę i między dwoma dłoniami zrolować, może niezbyt wychodzić, ale nie
  • Odpowiedz