Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Space Quest: Chapter I - The Sarien Encounter, 1986, Sierra
Wydanie premierowe w pudełku typu flipbox, zawiera grę na 2 dyskach 5,25 cala, instrukcję oraz 2 cenne kupony.
#retrogaming #staregry #gry #bigbox
Wydanie premierowe w pudełku typu flipbox, zawiera grę na 2 dyskach 5,25 cala, instrukcję oraz 2 cenne kupony.
#retrogaming #staregry #gry #bigbox
źródło: comment_kDKqoCXJh9lBztZtBchJ3x6KUYH58I2C.jpg
Pobierz- 3
zawartość
źródło: comment_APPhfcB0e45F6jJpKY1P0aBsbK4FhKwq.jpg
Pobierz- 1
@jombl: od ok. 2005 roku, ale miałem kilka sztuk wcześniej, kupione w latach 90 w sklepie komputerowym, niestety większość pudeł przez te lata się zniszczyło czy zgubiłem gdzieś, ktoś mi nie oddał np. Larry 5 miałem oryginalnie kupiony z polskiej dystrybucji gdzieś w 1994 roku - zaginął, tak samo Quest For Glory 1 VGA - z tego zostały mi tylko dyski 3,5 cala, Polanie kupione bodaj w 1997 - przepadły
- 5
- 124
@bboymc: szkoda robić dla 3 osób xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki, proszę Was o pomoc po tym, jak zobaczyłem dziś super wykop o starych grach, gdzie w komentarzach zadziwiliście mnie znajomością starych gier. A skoro znacie stare gry typu #prehistoric, pewnie znacie też gry edukacyjne.
Moi rodzice kupowali mi kilkanaście lat temu jakieś płyty z grami edukacyjnymi firmy Optimus Pascal - miałem Historię Świata, Encyklopedię Ptaków, Jak to działa teraz, Encyklopedię Wszechświata i parę innych.
Uważam, że do dziś
Moi rodzice kupowali mi kilkanaście lat temu jakieś płyty z grami edukacyjnymi firmy Optimus Pascal - miałem Historię Świata, Encyklopedię Ptaków, Jak to działa teraz, Encyklopedię Wszechświata i parę innych.
Uważam, że do dziś
@morti92: Znajdziesz je za symboliczne kwoty na popularnym serwisie aukcyjnym ;) Na 7 nie zadziałają - jedynie na wirtualnej 98 może na XP
@morti92: odpalałem niedawno "Jak to działa?" i właśnie "Encyklopedię Wszechświata" na wirtualnej maszynie pod Windowsem 98 i działało bez problemu. Inaczej chyba nie da rady.
- 8
Drugi dzisiaj obiecany post.
Zachęcam do obserwacji/czarnolisto(jeżeli nie chcesz oglądać) tagu #grykrxa - Dziękuje jest nas już 50!
Teraz poruszymy sobie grę z gatunku Action RPG
Jest to gra Nox wydana w roku 2000
trzy klasy postaci, gra posiadała nawet multi w którym można było grać na stworzonych przez siebie poziomach. Widok izometryczny który dawał taki sam świetny klimat jak w Diablo II, gra jednak odstawała grywalnością od Diablo i
Zachęcam do obserwacji/czarnolisto(jeżeli nie chcesz oglądać) tagu #grykrxa - Dziękuje jest nas już 50!
Teraz poruszymy sobie grę z gatunku Action RPG
Jest to gra Nox wydana w roku 2000
trzy klasy postaci, gra posiadała nawet multi w którym można było grać na stworzonych przez siebie poziomach. Widok izometryczny który dawał taki sam świetny klimat jak w Diablo II, gra jednak odstawała grywalnością od Diablo i
źródło: comment_5CWg97KNpfchSgLZV0qDmFZrySrlJBJz.jpg
Pobierz- 4
gra jednak odstawała grywalnością od Diablo i uważano ją za klona.
gra jednak odstawała grywalnością od Diablo
odstawała grywalnością od Diablo
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
@Krx_S: Szczerze to strasznie po łebkach opisujesz te gry, tyle z tego opisu, że w zasadzie opisałeś gatunek gry i jej nazwę.
7
Największe hity ostatnich lat wyglądające jak żywcem wyjęte z PSX?

Wyobrażaliście sobie kiedyś jak wyglądałyby największe hity ostatnich lat gdyby wydano je w latach dziewięćdziesiątych na pierwsze PlayStation?
z- 1
- #
- #
- #
- #
- 63
Jako że obiecałem dzisiaj dwa posty to wrzucam z rana pierwszy.
Dzisiaj mamy produkcję która bardzo dobrze przyjęła się w Polsce z oceną na serwisie gry-online.pl na poziomie 8.7p.
Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
Rok produkcji: 2000
Kolejny RTS jest to jednak inny styl niż AOE gdyż objawia się brakiem sterowania jednostek.
Jednostki żyją własnym życiem my możemy je jedynie rekrutować oraz wyznaczać nagrody za eksploracje mapy i zabicie danego potwora.
Dzisiaj mamy produkcję która bardzo dobrze przyjęła się w Polsce z oceną na serwisie gry-online.pl na poziomie 8.7p.
Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
Rok produkcji: 2000
Kolejny RTS jest to jednak inny styl niż AOE gdyż objawia się brakiem sterowania jednostek.
Jednostki żyją własnym życiem my możemy je jedynie rekrutować oraz wyznaczać nagrody za eksploracje mapy i zabicie danego potwora.
źródło: comment_Vjg2oEFbsm2UPP59BZxVMrD72hmK2g9B.jpg
Pobierz- 8
Zauważyliście, że w 5 odcinku, 6 sezonu #got, ok 12 minuty, 25 sekundy - słychać dokładnie ten sam, sampel dźwiękowy wykorzystany dużo lat wcześniej w grze Faraon / Cleopatra (Pharaoh)?
Chodzi o dźwięk wiwatującego tłumu. W grze słyszany np po kliknięciu w budynek Szkoły Żonglerów.
#graotron #staregry #pcmasterrace #gry #ciekawostki #faraon #pharaoh
Chodzi o dźwięk wiwatującego tłumu. W grze słyszany np po kliknięciu w budynek Szkoły Żonglerów.
#graotron #staregry #pcmasterrace #gry #ciekawostki #faraon #pharaoh
- 4
@Gooma: Ciekawe spostrzeżenie, ogólnie twórcy czy to gier, seriali czy filmów korzystają często z "banków dźwięków". Często mnie to denerwuje, jak w jakiejś produkcji słyszę ten sam krzyk, który wydawał zabity przeciwnik w Gothicu... Chociaż znajomy stwierdził, że jestem autystyczny, że zawsze wyłapuję ten dźwięk, who knows...
Zauważyliście, że w 5 odcinku, 6 sezonu #got, ok 12 minuty, 25 sekundy - słychać dokładnie ten sam, sampel dźwiękowy wykorzystany dużo lat wcześniej w grze Faraon / Cleopatra (Pharaoh)?
Chodzi o dźwięk wiwatującego tłumu. W grze słyszany np po kliknięciu w budynek Szkoły Żonglerów.
@Gooma: kiedy autyzm wejdzie za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 5
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Arveit: Jest prawie dobrze, w mazowieckim, wielkopolskim i lubelskim dodatkowo zaznaczone są wybrane podregiony.
- 99
Witajcie
Wczoraj było o Faraonie, zebrało się 177 plusików. Stwierdziłem że temat się podoba więc kontynuujemy i zakładamy tag jak by kogoś denerwowały moje posty i nie chciał by tego czytać ( #grykrxa )
Dzisiaj może coś o Słynnym RTS'ie którego znam dobrze trzy odsłony wraz z dodatkami i DLC oczywiście chodzi o Age of Empires czy ktoś jeszcze pamięta to co widać na screenie niżej?
Seria którą odświeżam co roku w zimie
Wczoraj było o Faraonie, zebrało się 177 plusików. Stwierdziłem że temat się podoba więc kontynuujemy i zakładamy tag jak by kogoś denerwowały moje posty i nie chciał by tego czytać ( #grykrxa )
Dzisiaj może coś o Słynnym RTS'ie którego znam dobrze trzy odsłony wraz z dodatkami i DLC oczywiście chodzi o Age of Empires czy ktoś jeszcze pamięta to co widać na screenie niżej?
Seria którą odświeżam co roku w zimie
źródło: comment_fSU7KIt9GGbciwxQRUCLNO9flVEAGjTe.jpg
PobierzEčstatica II, 1996, Andrew Spencer Studios/Psygnosis
Wydanie europejskie
#retrogaming #staregry #gry #bigbox
Wydanie europejskie
#retrogaming #staregry #gry #bigbox
źródło: comment_mWLnzuvl8Smt5VLc7SAgHZ2GTWCPrsNe.jpg
Pobierz- 2
wydanie amerykańskie
źródło: comment_gBG9PoH2n7fMisqdgr6SQaDaUx4mdn8q.jpg
Pobierz- 0
@testowe110: pamiętam to jeszcze we flashu, a teraz widzę konwersja. Ta gra potrafiła zacinać na Celeronie 366MHz..
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Szlif: to musiała być smaczna przyprawa
@Szlif: Genialna w swojej prostocie i nawet dziś wyglądająca nie tak źle. Fajnie byłoby zobaczyc uwspółcześnioną wersję. Sam zagrywałem się również w Emperor: Battle for dune ale ta gra nie przeszła tak dobrze próby czasu - jest strasznie brzydka. Ma natomiast genialny soundtrack

- 4
![l-da - klon Famicoma wbudowany w projektor [ENG]
#nes #famicom #staregry #Nintendo #...](https://wykop.pl/cdn/c3201142/comment_bqa3MaZHmCALfglfyA06Q73jqI77iQ9t,w400.jpg)
Unreal World
Gra dla fanów Primitive Technology ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Survivalowa gra w roguelikowym stylu, gdzie wcielamy się w mieszkańca dawnej Finlandii i próbujemy przetrwać w dziczy. Nie ma fabuły, jest za to zaawansowany crafting, zdobywanie pożywienia, budowanie schronienia i ogółem przetrwanie. Do tego gierka jest dostępna za darmo i ciągle rozwijana.
#staregry #gry
Gra dla fanów Primitive Technology ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Survivalowa gra w roguelikowym stylu, gdzie wcielamy się w mieszkańca dawnej Finlandii i próbujemy przetrwać w dziczy. Nie ma fabuły, jest za to zaawansowany crafting, zdobywanie pożywienia, budowanie schronienia i ogółem przetrwanie. Do tego gierka jest dostępna za darmo i ciągle rozwijana.
#staregry #gry
źródło: comment_3gcN9xXOX34v2ZMN7qLXmXM9wLYIdeVg.jpg
Pobierz@sturmkampfflugzeug:
Witam Pana, sam nie jestem zainteresowany grą, jednakże trzeba przyznać, iż wygląda ona bardzo klimatycznie.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia.
Witam Pana, sam nie jestem zainteresowany grą, jednakże trzeba przyznać, iż wygląda ona bardzo klimatycznie.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia.
- 1
@Droper: patrząc na historię wersji na stronie, mniej więcej co roku wychodzi nowa wersja, ostatnio mocno poprawili chociażby grafikę. Sam nie grałem od kilku lat, ale ostatnio nabrałem ochoty żeby do niej wrócić.





















źródło: comment_2Y3xvm6yTHoW4xGwceNGN1FV9QX8B8jN.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
XDDDDDDD