@jombl: od ok. 2005 roku, ale miałem kilka sztuk wcześniej, kupione w latach 90 w sklepie komputerowym, niestety większość pudeł przez te lata się zniszczyło czy zgubiłem gdzieś, ktoś mi nie oddał np. Larry 5 miałem oryginalnie kupiony z polskiej dystrybucji gdzieś w 1994 roku - zaginął, tak samo Quest For Glory 1 VGA - z tego zostały mi tylko dyski 3,5 cala, Polanie kupione bodaj w 1997 - przepadły
  • Odpowiedz
Mirki, proszę Was o pomoc po tym, jak zobaczyłem dziś super wykop o starych grach, gdzie w komentarzach zadziwiliście mnie znajomością starych gier. A skoro znacie stare gry typu #prehistoric, pewnie znacie też gry edukacyjne.

Moi rodzice kupowali mi kilkanaście lat temu jakieś płyty z grami edukacyjnymi firmy Optimus Pascal - miałem Historię Świata, Encyklopedię Ptaków, Jak to działa teraz, Encyklopedię Wszechświata i parę innych.

Uważam, że do dziś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drugi dzisiaj obiecany post.
Zachęcam do obserwacji/czarnolisto(jeżeli nie chcesz oglądać) tagu #grykrxa - Dziękuje jest nas już 50!
Teraz poruszymy sobie grę z gatunku Action RPG
Jest to gra Nox wydana w roku 2000
trzy klasy postaci, gra posiadała nawet multi w którym można było grać na stworzonych przez siebie poziomach. Widok izometryczny który dawał taki sam świetny klimat jak w Diablo II, gra jednak odstawała grywalnością od Diablo i
Krx_S - Drugi dzisiaj obiecany post.
Zachęcam do obserwacji/czarnolisto(jeżeli nie c...

źródło: comment_5CWg97KNpfchSgLZV0qDmFZrySrlJBJz.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gra jednak odstawała grywalnością od Diablo i uważano ją za klona.

gra jednak odstawała grywalnością od Diablo

odstawała grywalnością od Diablo


(°°
  • Odpowiedz
Jako że obiecałem dzisiaj dwa posty to wrzucam z rana pierwszy.
Dzisiaj mamy produkcję która bardzo dobrze przyjęła się w Polsce z oceną na serwisie gry-online.pl na poziomie 8.7p.
Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
Rok produkcji: 2000
Kolejny RTS jest to jednak inny styl niż AOE gdyż objawia się brakiem sterowania jednostek.
Jednostki żyją własnym życiem my możemy je jedynie rekrutować oraz wyznaczać nagrody za eksploracje mapy i zabicie danego potwora.
Krx_S - Jako że obiecałem dzisiaj dwa posty to wrzucam z rana pierwszy.
Dzisiaj mamy...

źródło: comment_Vjg2oEFbsm2UPP59BZxVMrD72hmK2g9B.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zauważyliście, że w 5 odcinku, 6 sezonu #got, ok 12 minuty, 25 sekundy - słychać dokładnie ten sam, sampel dźwiękowy wykorzystany dużo lat wcześniej w grze Faraon / Cleopatra (Pharaoh)?
Chodzi o dźwięk wiwatującego tłumu. W grze słyszany np po kliknięciu w budynek Szkoły Żonglerów.
#graotron #staregry #pcmasterrace #gry #ciekawostki #faraon #pharaoh
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gooma: Ciekawe spostrzeżenie, ogólnie twórcy czy to gier, seriali czy filmów korzystają często z "banków dźwięków". Często mnie to denerwuje, jak w jakiejś produkcji słyszę ten sam krzyk, który wydawał zabity przeciwnik w Gothicu... Chociaż znajomy stwierdził, że jestem autystyczny, że zawsze wyłapuję ten dźwięk, who knows...
  • Odpowiedz
Zauważyliście, że w 5 odcinku, 6 sezonu #got, ok 12 minuty, 25 sekundy - słychać dokładnie ten sam, sampel dźwiękowy wykorzystany dużo lat wcześniej w grze Faraon / Cleopatra (Pharaoh)?

Chodzi o dźwięk wiwatującego tłumu. W grze słyszany np po kliknięciu w budynek Szkoły Żonglerów.


@Gooma: kiedy autyzm wejdzie za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Witajcie
Wczoraj było o Faraonie, zebrało się 177 plusików. Stwierdziłem że temat się podoba więc kontynuujemy i zakładamy tag jak by kogoś denerwowały moje posty i nie chciał by tego czytać ( #grykrxa )
Dzisiaj może coś o Słynnym RTS'ie którego znam dobrze trzy odsłony wraz z dodatkami i DLC oczywiście chodzi o Age of Empires czy ktoś jeszcze pamięta to co widać na screenie niżej?
Seria którą odświeżam co roku w zimie
Krx_S - Witajcie
Wczoraj było o Faraonie, zebrało się 177 plusików. Stwierdziłem że ...

źródło: comment_fSU7KIt9GGbciwxQRUCLNO9flVEAGjTe.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szlif: Genialna w swojej prostocie i nawet dziś wyglądająca nie tak źle. Fajnie byłoby zobaczyc uwspółcześnioną wersję. Sam zagrywałem się również w Emperor: Battle for dune ale ta gra nie przeszła tak dobrze próby czasu - jest strasznie brzydka. Ma natomiast genialny soundtrack
M.....y - @Szlif: Genialna w swojej prostocie i nawet dziś wyglądająca nie tak źle. F...
  • Odpowiedz
Unreal World
Gra dla fanów Primitive Technology ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Survivalowa gra w roguelikowym stylu, gdzie wcielamy się w mieszkańca dawnej Finlandii i próbujemy przetrwać w dziczy. Nie ma fabuły, jest za to zaawansowany crafting, zdobywanie pożywienia, budowanie schronienia i ogółem przetrwanie. Do tego gierka jest dostępna za darmo i ciągle rozwijana.
#staregry #gry
s.....g - Unreal World 
Gra dla fanów Primitive Technology ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Survivalowa ...

źródło: comment_3gcN9xXOX34v2ZMN7qLXmXM9wLYIdeVg.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Droper: patrząc na historię wersji na stronie, mniej więcej co roku wychodzi nowa wersja, ostatnio mocno poprawili chociażby grafikę. Sam nie grałem od kilku lat, ale ostatnio nabrałem ochoty żeby do niej wrócić.
  • Odpowiedz