Wszystko
Najnowsze
Archiwum
586
Zmarł Bobby Prince, twórca ścieżek dźwiękowych do Doom i Wolfenstein 3D

Skomponował muzykę do takich gier jak Doom, Duke Nukem 3D, Rise of the Triad, Wolfenstein 3D. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, a w zeszłym miesiącu soundtrack do Dooma został włączony do programu ochrony dziedzictwa kulturowego Biblioteki Kongresu jako amerykańskie dziedzictwo kulturowe.
z- 32
- #
- #
- #
- #
- #
- #

- 13
Odszedl Bobby Prince kompozytor gier takich jak Doom, Duke Nukem 3d i wolfenstein 3d to juz wiece co dzisiaj bedzie sluchane https://www.legacy.com/legacy/robert-bobby-prince-lll #staregry #retrogaming #dukenukem #doom
źródło: bobby
Pobierz@stiv30: Toś mnie teraz zaskoczył, że jest takie połączenie tych gier. Jeszcze Rise of the Triad bym dodał.
- 0
- 5
#amiga #staregry
(https://www.youtube.com/watch?v=xqgtnGRf7sA)
Dla mnie najlepsza muzyka z Jaguara, byłem wtedy w szoku jak na amidze można zrobić tak realistycznie heavy metal. Sentyment pozostał do dziś.
(https://www.youtube.com/watch?v=xqgtnGRf7sA)
Dla mnie najlepsza muzyka z Jaguara, byłem wtedy w szoku jak na amidze można zrobić tak realistycznie heavy metal. Sentyment pozostał do dziś.

@josh211: to jedyny kawałek, ktorego nie lubię...
- 0
@OSH1980: Każdy ma swój gust, mnie urzekło to że - na owe czasy - wydawało mi się że na amidze zrobili realistycznie brzmiący metal. Owszem, teraz brzmi to śmiesznie ale wtedy bardzo mi siadło i ścigało na dwa joye się do tego świetnie
- 1
- 1
Wbijesz i 40 level, to bandyci dostaną szklane/ebonowe pancerze i b--ń i będzie taka sama orka na ugorze.
Oblivion jest najgorszą częścią TES nie bez przyczyny.
@salad_fingers: już mają szklane/ebonitowe ciuchy po części, także trochę pogram. W-----a mnie ten wampiryzm ale już prawie mam składniki na lek - brakuje.... czosnku XD
@rbk17: trolujesz? Jak tak to gratulacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie to niestety ta gra to typowa stara bethesda czytaj nikt tego nie balansował a już na pewno nie grał. W przypadku morrowinda to było przynajmniej ciekawie, gdzie tutaj to tragedia, bo level scalling jest tak ekstremalny, że generalnie przeciętny gracz będzie miał coraz gorzej i gorzej. Najlepiej po prostu nie levelować, bo wtedy faktycznie
Jak nie to niestety ta gra to typowa stara bethesda czytaj nikt tego nie balansował a już na pewno nie grał. W przypadku morrowinda to było przynajmniej ciekawie, gdzie tutaj to tragedia, bo level scalling jest tak ekstremalny, że generalnie przeciętny gracz będzie miał coraz gorzej i gorzej. Najlepiej po prostu nie levelować, bo wtedy faktycznie
- 13
Ogólnie bardziej niż grywalność lubię w morrowindzie klimat, ale nie znam lepszego lets playera Morrowinda niż Procjon, ile chwil do kawy było.
#gry #staregry #retrogaming #morrowind
#gry #staregry #retrogaming #morrowind
źródło: 1617750097237
Pobierz@PistacjowyPonczek: morrowind to ta podróba gothica?
@Samara__Morgan: Mi ten drugi screen przypomina bardzo Utopia City xD
@Samara__Morgan: Pamiętam w jakim byłem szoku, że taka giera wjechała jako pełniak na CDA. Na szczęście miałem wtedy bodajże P II 233 i Vood. A sama gra chyba była trudna z tego co pamiętam. Niestety rozgrywkę popsułem sobie wpisując kody i szybko mnie znudziła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@DrTRAPH0USE: mortismal gaming, zawsze najlepsze recenzje.
zawsze najlepsze recenzje.
@matti-nn: XDDD no najlepsze, szczególnie ta, jak nazwał Veilguard grą roku. Ach wykopki i ich wyobraźnia.
- 72
#pcmasterrace #staregry #retrogaming
Taka stara i matowa grafika podoba mi się dużo bardziej niż ta błyszcząca i jaskrawa w nowszych częściach.
Gdzieś tak około 2010 roku była moda na te nienaturalnie błyszczące grafiki,w Hitmanie Absolution to dobrze widać.
Taka stara i matowa grafika podoba mi się dużo bardziej niż ta błyszcząca i jaskrawa w nowszych częściach.
Gdzieś tak około 2010 roku była moda na te nienaturalnie błyszczące grafiki,w Hitmanie Absolution to dobrze widać.
źródło: 597039953
Pobierz- 144
@selenita66: uwielbiam Zeusa
( ͡º ͜ʖ͡º)
Widziałeś kiedyś solidniejsze budowle? Archimedes byłby dumny
( ͡º ͜ʖ͡º)
- 21
@BrotatyChleb: Zeus następny w kolejce. Rok temu ograłem Caesara 3, potem była zasłużona przerwa na inne nostalgiczne starocie. Za młodu to pykałem tylko w demka dołączane do Gamblera, na starość przyszło mi nadrobić zaległości.
Wy tam smęcicie o jakimś nowym #gothic i jego olbrzymich wymaganiach a ja w tym czasie pykam w #civilization 1 która ruszy nawet na #amiga i nie mam jakiegokolwiek problemu z liczbą klatek.
#staregry #gimbynieznajo #gry #komputery #retrogaming
#staregry #gimbynieznajo #gry #komputery #retrogaming
źródło: GOT07
Pobierz- 20
@Supaplex: ja trochę przesiedziałem nad słownikiem w tamtym czasie i dzięki temu coś tam szwargole po angielsku.
Co do samej cywilizacji to mam z 20 całych zeszytowych stron zabazgranych przetłumaczonym info z civilopedii.
Te zeszyty mają z 25 lat
Co do samej cywilizacji to mam z 20 całych zeszytowych stron zabazgranych przetłumaczonym info z civilopedii.
Te zeszyty mają z 25 lat
źródło: Clipboard01
Pobierz@4pietrowydrapaczchmur: to starożytne zwoje
- 9
Szczerze mówiąc, jeżeli to są minimalne wymagania to jest to śmiechu warte.
Aby zagrać w grę na ultra ustawieniach i żeby chodziła co najmniej w stabilnych powiedzmy 60 fpsach to muszę wydać fortunę na kompa z d-------m procesorem, ramem i oczywiście kartą graficzną a i tak z tego co widziałam na twitchu, niektórzy streamerzy, którzy jak wiadomo mają dowalone speci, musieli obniżać ustawienia bo klatki były niestabilne xD
Obecnie tak naprawdę gry
Aby zagrać w grę na ultra ustawieniach i żeby chodziła co najmniej w stabilnych powiedzmy 60 fpsach to muszę wydać fortunę na kompa z d-------m procesorem, ramem i oczywiście kartą graficzną a i tak z tego co widziałam na twitchu, niektórzy streamerzy, którzy jak wiadomo mają dowalone speci, musieli obniżać ustawienia bo klatki były niestabilne xD
Obecnie tak naprawdę gry
źródło: image
Pobierz@Filippa: wystarczy tylko nie kupować szajsu na premierę to może producenci wezmą was na serio, chociaż wątpię patrząc jak cholota się na to bezmyślnie rzuciła
biedaku
@ggs-hg: Obyś nigdy nie zaznał w życiu ubóstwa skoro tak dumnie używasz tego określenia. Biedni potrafili przeprowadzić rewolucję i im zawdzięczamy brak niewolniczej pracy u dzieci, a Ty potrafisz jedynie bronić się płaczem w kącie gdy tylko mama nie kupi najnowszej karty graficznej.
mirasy, misja specjalna
czy ktoś ma w swoim posiadaniu płytę/kolejkcę starych gier/aplikacji flashowych które. w latach 90 krążyły po polsce i każdy je miał/znał w tamtych czasach? do dzisiaj żadna z moich nie przetrwała a byłby to fajny back in time...
#plytacd #gierkiflash #staregry #oldschool #90s #pcmasterrace #staregry
dla https://www.youtube.com/watch?v=fLgRryTFH3k
czy ktoś ma w swoim posiadaniu płytę/kolejkcę starych gier/aplikacji flashowych które. w latach 90 krążyły po polsce i każdy je miał/znał w tamtych czasach? do dzisiaj żadna z moich nie przetrwała a byłby to fajny back in time...
#plytacd #gierkiflash #staregry #oldschool #90s #pcmasterrace #staregry
dla https://www.youtube.com/watch?v=fLgRryTFH3k

Co ja znalazłem w starych plikach xD #milionerzy #staregry
źródło: obraz
Pobierz- 9
@DeVaFight4u: Nawet działa xD
źródło: obraz
Pobierz@DeVaFight4u: Exe 388 KB, kiedyś to były czasy. Teraz byle g---o zajmuje 100MB.
- 6
Franko 1994 recenzja w Telekomputerze. Nowa polska gra Amiga, Franko: The Crazy Revenge
#retrogaming #gry #nostalgia #staregry #90s
#retrogaming #gry #nostalgia #staregry #90s

@sznaps82: i pomyśleć, że gra napisana chyba w Amosie z grafiką z Deluxe Paint zrobi takie zamieszanie na krajowym poletku gier w latach 90. :D Dzisiaj to niedomyślenia, że TV pokaże brutalną grę w innym kontekście niż "gry to zło". :D
O cholibka, Harry Potter i Kamień Filozoficzny (wersja PS2). Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać, to zapraszam.
Twitch
YT
#staregry #retrogaming #harrypotter #gry #ps2 #playstation
Twitch
YT
#staregry #retrogaming #harrypotter #gry #ps2 #playstation

Wiedźmin 1 - Ostatni rozdział i może będzie nawet Epilog (Rozdział 5). Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać, to zapraszam.
Twitch
YT
#staregry #retrogaming #wiedzmin #gry #wiedzminmaraton
Twitch
YT
#staregry #retrogaming #wiedzmin #gry #wiedzminmaraton
































Czy posiada ktoś może płytkę Red Alert 2 z bazarowym, kultowym już dubbingiem? Chodzi mi dokładnie o płytę z kampanią Sowietów, bo tę pierwszą, z aliantami, już posiadam w kolekcji.