Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest w końcu? Kolega z pracy uparcie twierdzi, że w ramach przepisów w UE - można odsprzedawać licencje na oprogramowanie, w tym na Windows - a co za tym idzie można kupować klucze licencyjne na allegro i klucze te będą legalne. Możecie to potwierdzić albo zaprzeczyć? Pytam, bo dostałem laptopa do ożywienia z Windowsem Vista a niestety z tego co wiem upgrade z Visty do Windows 10 nie jest możliwy na kluczu z Visty.
#licencjawindows #windows #legalnosc #oprogramowanie #prawo #software #windows10
  • 5
  • Odpowiedz
@Koliat: Żeby była jasność, to nie on sprzedaje - a to ja potrzebuję takiego klucza ;)
Czyli że kupno samego klucza jest nielegalne, ale już ze sprzętem przypisanym do tego klucza już tak? A że licencji OEM nie jestem w stanie przenieść na inny sprzęt to i tak mi to nic nie daje... Dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz
@verto: Technicznie się aktywuje, wszystko działa ponoć OK. Mitycznych kontroli z początku lat 2000 już praktycznie nie ma, jak kupisz taki klucz i go aktywujesz to a) być może kiedyś przestanie działać b) klucz taki jest wart tyle samo co aktywator - więc już lepiej spróbować aktywatorami pociągnąć - bo jedno i drugie to technicznie pirat, tylko przy aktywatorze nie dajesz im zarabiać ;).

Z tego wszystkiego inwestycja w Boxa Windows
  • Odpowiedz
@Koliat: Dzięki za odpowiedź! Tak sobie myślę, że chyba najtańszym rozwiązaniem zgodnym z licencją będzie poszukanie używanego Windowsa 7 BOX i aktualizacje do Windows 10, prawda? Laptop nie jest mój, inaczej pewnie zrobiłbym tak jak opisałeś :)
  • Odpowiedz
@verto: AFAIK oficjalnie już się nie da upgradeować z Win7 do Win10, ale ponoć cały czas działa. To już brzmi trochę lepiej niż aktywator / klucz, no i dalej jest na ręke Microsoftowi bo jedna instancja starego systemu mniej, żeby nie było takich potworków jak kiedyś z XP
  • Odpowiedz