Mirki pomocy. W sobotę w mojej firmie dostarczą nam nowe komputery, które poza windowsem nie będą miały nic zainstalowane. Jako, że pracujemy na pakiecie #microsoft #office 2019 będziemy musieli sami musieli to zainstalować. I tu robi się ciężko bo szef w tych sprawach to trochę taki Janusz i twierdzi że nie wie gdzie ma klucze do pakietu i nie ma czasu tego szukać. Więc pytanie czy idzie wyciągnąć
wpisy
Najnowsze
Archiwum

JVTKing
via Android- 1
konrad7348988
via Wykop Mobilny (Android)- 26
@JVTKing: nie ma czasu, nie ma office. Kiedy ludzie skończą się cackac z przełożonymi? Nie zapewnia narzędzi to nie robię. Szybko znajdzie czas.

Aura_
via iOS- 2
@JVTKing: Tak, No i w tych nowszych officeach chyba musisz sie zalogować do swojego konta
- 0
Pytanie do korzystających z Opery.
Też macie ostatnio problem z tym, że przynajmniej raz w tygodniu po uruchomieniu przeglądarki wyskakuje komunikat o niemożliwości wczytania profilu (czy coś takiego) i wylogowuje was zewsząd?
Już mam powoli dość tego ponownego logowania się wszędzie.
#opera #przegladarki #software
Też macie ostatnio problem z tym, że przynajmniej raz w tygodniu po uruchomieniu przeglądarki wyskakuje komunikat o niemożliwości wczytania profilu (czy coś takiego) i wylogowuje was zewsząd?
Już mam powoli dość tego ponownego logowania się wszędzie.
#opera #przegladarki #software
@kaczek93: nie
- 0
Mam pyytanie odnosnie do Worda (pakiet office)
Da sie jakos edytowac kilka plikow naraz? w skrocie, chcialbym w 10 plikach .docx zmienic marginesy, czcionke i interlinie. da sie to jakos zrobić automatycznie czy recznie musze klepac?
#office #korposwiat #software #komputery #internet
Da sie jakos edytowac kilka plikow naraz? w skrocie, chcialbym w 10 plikach .docx zmienic marginesy, czcionke i interlinie. da sie to jakos zrobić automatycznie czy recznie musze klepac?
#office #korposwiat #software #komputery #internet
@ms109t: może jakies makro w vba?
- 0
- 0
Mirki pomocy! Monitor lekko bluruje, obraz jest delikatnie stale rozmyty ale tylko w windowsie. W grach czy filmach 4k wszysstko jest żyleta? Monitor jest 100% sprawny, podlaczony do macbooka wyswieltla obraz poprawnie. Prolem tylko na Windowsie w windowsie :D Monitor ma niestandardowa rozdzielczość 2560x1440.
#komputery #windows #windows10 #software
#komputery #windows #windows10 #software
źródło: comment_16041646856cBOCutZbOC5tJ4fbD7sr6.jpg
Pobierz- 0
Monitor ma niestandardowa rozdzielczość 2560x1440.
@ut2derek: Przecież to QHD / 2K, standardowa rozdzielczość. Chyba że ma natywną np 4K a ty wymusiłeś 2K.
- 0
Mirki, możecie polecić sklep/firmę która użycza licencje Inventor? To chyba Autodesk. Pytam w imieniu klienta, sam nie jestem architektem/inzynierem.
Znalazłem http://www.aecdesign.pl/produkt/autodesk-inventor/ przykładowo. "Kierowniku, taniej nie będzie?" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Kiedyś sprzedawałem PS CS6 i zgłosiła się do mnie jakaś taka firma i nawet byłem zaskoczony ceną jaką sami zaoferowali. Zaraz ich będę szukać w mailach.
#autodesk | #inzynieria | #software
Znalazłem http://www.aecdesign.pl/produkt/autodesk-inventor/ przykładowo. "Kierowniku, taniej nie będzie?" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Kiedyś sprzedawałem PS CS6 i zgłosiła się do mnie jakaś taka firma i nawet byłem zaskoczony ceną jaką sami zaoferowali. Zaraz ich będę szukać w mailach.
#autodesk | #inzynieria | #software
@Saeglopur: Mat to duza firma. Obsługuje firme w której pracuję. Mamy od nich 20 licencji. Mają tez niezle wsparcie.
- 0
Witam serdecznie.
Poszukuje jakiegoś darmowego rozwiązania VPN, aby w chacie sobie zrobić serwer i łączyć się bez teamviewerów i innych.
Widzę, że jako freeware króluje openvpn, ale nie widzę nic innego albo jestem ślepy. Chciałbym to na linuksie postawić.
Ktoś coś? Dziękuję
#vpn #sieci #siecikomputerowe #software #serwery #linux #secuirty #router #informatyka #bezpieczenstwo
Poszukuje jakiegoś darmowego rozwiązania VPN, aby w chacie sobie zrobić serwer i łączyć się bez teamviewerów i innych.
Widzę, że jako freeware króluje openvpn, ale nie widzę nic innego albo jestem ślepy. Chciałbym to na linuksie postawić.
Ktoś coś? Dziękuję
#vpn #sieci #siecikomputerowe #software #serwery #linux #secuirty #router #informatyka #bezpieczenstwo
@spayker: ostatnio wszyscy polecają WireGuard, jako alternatywę dla OpenVPN.
- 3
Poszukuje jakiegoś darmowego rozwiązania VPN
@spayker: mam w domu router Ubiquiti Edgemax (mocno polecam każdemu, kto domową sieć chce zrobić na ciut bardziej zaawansowanym poziomie), on ma sprzętowe wsparcie VPN, L2TP, działa bezproblemowo, zarówno na PC, jak i na androidach i co dla mnie ważne, nie wymaga na urządzeniach klienckich żadnych nakładek do jego obsługi, normalnie z poziomu interfejsu sieciowego się tunel konfiguruje
#komputery #software #pytanie #kiciochpyta
macie jakieś wtyczki, bądź inny sposób na automatyczną akcptacje monitów o cookies występujących na każdej stronie którą się odwiedza po raz pierwszy?
macie jakieś wtyczki, bądź inny sposób na automatyczną akcptacje monitów o cookies występujących na każdej stronie którą się odwiedza po raz pierwszy?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@kargulasty: Do chroma używam 'I don't care about cookies" https://www.i-dont-care-about-cookies.eu/
- 0
- 1
Mirki, potrzebuję pomocy w instalacji Win 10. Pobrałem plik ISO ze strony uczelnianej, wrzuciłem na pendrive i pendrive do nowego komputera, ale ten go nie widzi. Powinienem jakoś zmodyfikować ten plik ISO czy co zrobić? Help.
#windows10 #software #programowanie
#windows10 #software #programowanie
źródło: comment_1603478911PY6gL801uaKvqfDZO6gT4m.jpg
Pobierz@maxyking: polecam UltraISO i zrobienie pendrive'a bootowalnego
Najprościej to chyba zrobić bootowalnego pendrive'a programem typu Rufus czy właśnie UltraISO
Za cholere nie mogę zainstalować sterowników do mojej karty dedykowanej AMD 7600M.
Najpierw usunąłem wszystkie stare sterowniki programem DDU, a następnie zainstalowałem sterownik do karty graficznej Intela HD 4000. Rzuci ktos linkiem do tych sterownikow AMD?
Mój laptop to Dell Vostro 3560 Windows 7, 64bit
#amd #dell #software #radeon #komputery #hardware #sterowniki
Najpierw usunąłem wszystkie stare sterowniki programem DDU, a następnie zainstalowałem sterownik do karty graficznej Intela HD 4000. Rzuci ktos linkiem do tych sterownikow AMD?
Mój laptop to Dell Vostro 3560 Windows 7, 64bit
#amd #dell #software #radeon #komputery #hardware #sterowniki
źródło: comment_1603377712MwUjpeq1zRTfp96B3DXnFS.jpg
Pobierz- 0
- 0
7600 to seria a nie konkretny model
masz prawdopodobnie 7670m, pobierz ze strony amd https://www.amd.com/en/support
masz prawdopodobnie 7670m, pobierz ze strony amd https://www.amd.com/en/support
- 0
dlaczego gdy chcę przenieść z komputera na pendrivea (16 GB) plik iso Windowsa 10 (kilka GB) to pokazuje mi, że nie ma wystarczająco miejsca na dysku?
#komputery #software #programowanie #windows10
#komputery #software #programowanie #windows10
Pomocy. Próbuje coś zeskanować w software HP. Gdy klikam skanuj wyskakuje "brak sterownika WIM, ściągnij z naszej strony albo płyty cd". Zaktualizowałem co się dało z oficjalnej strony i dalej ten błąd. W programie Windows "skanuj" skanowanie dla tego urządzenia działa. Drukowanie też ok. Potrzebuje narzędzia które zapisze mi dwie zeskanowane strony w pdf w jednym pliku A windowsowy program tego nie robi. #drukarki #skanowanie #hp
No to bum, jak byśmy to powiedzieli w naszym studiu.
https://ostrapila.pl/64
Tematem tego odcinka będzie #oss.
#oss #software #programowanie #programista #dotnet #python #java #javascript #software #php #podcast #podcasty #programista15k #ostrapila
https://ostrapila.pl/64
Tematem tego odcinka będzie #oss.
#oss #software #programowanie #programista #dotnet #python #java #javascript #software #php #podcast #podcasty #programista15k #ostrapila
źródło: comment_1603198624lg3ghtI65wLwssztUnUgoQ.jpg
Pobierz@SaudiArabia: tak, ale musisz mieć pewność że sprzęt dobrze zadziała i jest kompatybilny z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest dość dużo wymogów sprzętowych żeby mieć wszystkie funkcje device Guarda
- 1
@SaudiArabia: https://techcommunity.microsoft.com/t5/iis-support-blog/windows-10-device-guard-and-credential-guard-demystified/ba-p/376419
A tu masz wesoły skrypt który pozwoli Ci sprawdzić co masz ze sprzętu:
A tu masz wesoły skrypt który pozwoli Ci sprawdzić co masz ze sprzętu:
- 0
- 0
@Koliat: Dostałem konto z uczelni, Microsoft identyfikuje to jako konto organizacji.
You don’t have permission to access this page or perform this action
You don’t have permission to access this page or perform this action
- 1
@Catus__: Bez admina nie sprawdzisz - licencje są zwykle ważne na jedno konto zwykle przez cały okres studiowania, no ale to zależy od Twojej uczelni - pytaj tam ;-) Sam O365 aktywuje się co miesiac na miesiąc, więc jak Ci wyłączą pakiet to w ciągu miesiąca przestanie Ci działać O365
Hej Mirki, czy instalował ktoś nowe wersje biosów do płyt na chipsecie x470 i procesorze ZEN+ najnowsze biosy. Ja posiadam asrock x470 tichi i ryzena 7 2700x, obecnie mam bios w wersji 3.40 natomiast na stronie producenta jest już w wersji 4.20. Ale jest jeden szkopuł, wszystkie biosy od wersji 3.60 zawierają adnotacje, iż producent nie rekomenduje ich instalacji z procesorami serii zen i zen+, "*ASRock do NOT recommend updating this BIOS
@Bogdan1986: pewnie chodzi o to, że nowy bios dodaje wsparcie dla nowych procków, ale z powodu zbyt małej pamięci usuwają wsparcie starszych. Była taka aferka z jakimiś płytami, chyba msi. Z drugiej strony piszą tylko 'not recommend' nie 'forbidden' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Android
- 0
@svr_ gigabyte przynajmniej ten Intelowy mieści tylko 3 mikrokody :/ Może na lga1200 coś zmienili choć wątpię
- 0
Cześć ziomeczki. Siostra zainstalowała jakieś dziwne sterowniki i teraz klawiatura i mysz działa jej tylko przy ekranie ładowanie i w Biosie. Przy panelu logowania nic się nie da już zrobić. Miał ktoś taki problem? Nie mogę wejść przez F8 do trybu awaryjnego, a chyba wiem jak to rozwiązać, bo znalazłem artykuł na ten temat.
http://www.piotrsog.com.pl/proc/?p=357
#komputery #hardware #software #sterowniki #klawiatura #informatyka
http://www.piotrsog.com.pl/proc/?p=357
#komputery #hardware #software #sterowniki #klawiatura #informatyka
- 1
Siemka, mam problem z moim #macbook, model Air 2017, i5, 8 gb ram, 128 ssd. Od jakiegoś czasu trochę wolniej mi chodzi szczególnie jak chodzi o przeglądanie neta. Jak scrolluje FB to potrafi się przyciąć, wolno scrolluje reddia, czasem długo myśli zanim otworzy nową kartę w przeglądarce. Korzystam z najnowszego MacOS i Safari. Nie mam na pewno wirusów ani niczego takiego, nie jest na pewno też Mac zaśmiecony bo
#software #laptopy #komputery #przegladarki
Dobry wieczór, jaką przeglądarkę zainstalować na laptopa z Celeronem N3350. Oczywiście chciałbym, żeby wykorzystywała jak najmniej zasobów.
Dobry wieczór, jaką przeglądarkę zainstalować na laptopa z Celeronem N3350. Oczywiście chciałbym, żeby wykorzystywała jak najmniej zasobów.






























