Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. W sobotę w mojej firmie dostarczą nam nowe komputery, które poza windowsem nie będą miały nic zainstalowane. Jako, że pracujemy na pakiecie #microsoft #office 2019 będziemy musieli sami musieli to zainstalować. I tu robi się ciężko bo szef w tych sprawach to trochę taki Janusz i twierdzi że nie wie gdzie ma klucze do pakietu i nie ma czasu tego szukać. Więc pytanie czy idzie wyciągnąć jakoś klucz z obecnego komputera bądź przenieść ze starego na nowy? #pcmasterrace #informatyka #korposwiat #komputery #software #excel
  • 13
@lent przetestuje, dzięki.
@konrad7348988 Tak jak pisałem kwestie techniczne są piętą achillesową mojego szefa, poza tym to normalny człowiek. Koniec końców te klucze dostaniemy od niego ale będzie to trwało zdecydowanie więcej czasu, przez co będziemy musieli pracować na starszych komputerach dłużej a one lata swojej świetności mają dawno za sobą. Dlatego też szukam szybszego rozwiązania
@JVTKing: zaproponuj od razu żeby uporządkować nowe kompy. U mnie robię tak, że każdy komputer ma swój segregator i w środku są wrzucone wszystkie papiery, w tym licencje, które są na stałe używane na danym komputerze. Oprócz tego mam też skoroszyt z kluczami licencyjnymi. Mam to wszystko też w wersji elektronicznej i generalnie nie ma problemu jak trzeba coś odnaleźć szybko.
@lent No coś podobnego właśnie staramy się wprowadzić. Każde stanowisko ma swój numer, będzie szafka gdzie będą wszystkie dokumenty dla stanowisk.
@Aura_ masz na myśli typ licencji? Zdaje sobie sprawę, że przy niektórych są ograniczenia
@JVTKing: Office ma darmowy pakiet próbny na jakiś czas, więc jak te klucze ma zamiar znaleźć w ciągu najbliższego tygodnia to spoko możecie pracować na nowych komputerach.
@JVTKing: #!$%@? to xD obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie sprzętu na którym możesz pracować, jak się #!$%@? że coś nie jest zrobione to sprawa jest prosta - nie jest zrobione bo nie ma na czym, jeszcze tego brakowało żeby grzebać jakimiś lewymi programami żeby wyciągnąć klucz do oprogramowania potrzebnego do pracy bo januszowi się nie chce
@bbsxbsbbsxbsbbsxbs Gdyby to było łatwe to można by było na to pójść. Ale przy nowszych wersjach office będzie to raczej niemożliwe. I tu się zgodzę z tobą. Zresztą jak by się coś #!$%@?ło to będzie na nas później.
@not_me to będzie najlepsze rozwiązanie chyba i najbardziej bezpieczne. Dzięki
@JVTKing: ogólnie to licencję 2019 mogą ale nie muszą być przypisane do konta Microsoft.
Wtedy trzeba wbic na konto i sprawdzić, tylko że mogą być wszystkie na jedynym koncie albo każda na osobnym albo jeszcze na żadnym.
I też nie wszystkie licencje można przenosić.
@JVTKing: nie wyciagniesz klucza office 2019 - one sa przypisane do konta microsoft. wyciagniesz jedynie ostatni oktet klucza, ktory i tak Tobie nic nie da. Jezeli nie wiecie do jakiego konta byly przypisane te licencje no to gratulacje dla szefa za #!$%@? 2k do kosza.