• 5
#smog #krakow
Mirki polećcie jakąś sprawdzoną maskę na smog. Płuca jednak ważniejsze a szkoda mi kolejny rok się z nim męczyć
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Chinach zanieczyszczenie powietrza doprowadziło do wzrostu przedwczesnych porodów oraz urodzeń niemowląt o niskiej masie ciała. Chiński smog jest również odpowiedzialny za rosnące wskaźniki nowotworów. Rak płuc jest obecnie główną przyczyną śmierci w Chinach. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba zgonów na ten nowotwór wzrosła o 18,5 procent do 34 na 100 000 mieszkańców. Zanieczyszczenie powietrza wiąże się również z innymi chorobami układu oddechowego. W niektórych chińskich fabrykach wskaźnik astmy wynosi 5
A.....n - W Chinach zanieczyszczenie powietrza doprowadziło do wzrostu przedwczesnych...

źródło: comment_HZlgeHYybqDKHleJSGNON6r5WlgZtPP5.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qbol69: Ja śpie zawsze jak zabity nie czuje różnicy, qle dziewczyna pada jak kawka przy większych obrotach ten szum ją uspokaja i zaraz zasypia a w nocy daje na automat. Ogólnie każdy kto do nas przychodzi na wstępie pociąga nosem że jest rześkie inne powietrze. Latem nie było tego aż tak czuć myślałem że niewypał za tyle kasy zwątpiłem w te jony ale teraz jak najbardziej efekt jest odczuwalny całkiem
  • Odpowiedz
@seeksoul: przed chwilą miałem 20 minutowy spacer w mieście na ślasku - smród i dusząca zawiesina we mgle, z trudem się oddycha; wróciłem do biura i ciągle drapie mnie gardło i boli nos. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@LookAhead Nie trzeba pali gownem w piecach. Wystarczy drewnem, węglem itp. Przypominam, że w domowych komianach nie ma filtrów jak chciałby w elektrowniach.
Jakość powietrza pogarsza się lawinowo w trakcie trwania sezonu grzewczego.
  • Odpowiedz
Wiecie co jest najgorsze w tej sprawie ze smogiem? To, że cześć Polaków uwielbia tropiki w domu. Mieszkam w bloku który został ocieplony i grzać trzeba gdy robi się naprawdę zimno, w tych jesiennych temperaturach jest w mieszkaniu dobra temperatura. Mam znajomych, którzy musza mieć wysoką temperaturę w mieszkaniu, ponieważ nie wyobrażają sobie chodzić w domu „na dresowo”, zawsze musi być to krotki rękawek i krotkie spodnie i grzeją na potęgę. Do
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oskins: Ale wiesz że nie każdy odczuwa temperaturę tak samo? Nie będę u siebie siedział w ciepłej bluzie, grubych skarpetach i dogrzewał ręce kubkiem herbaty 'bo tak'. To nijak nie jest komfortowe.
  • Odpowiedz
Połowa Października i już tragiczne powietrze. Zaraz znajdą się tacy którzy będą twierdzić że to nie przez palenie w piecach, to przez samochody! Jakoś dziwnym trafem w lecie było tyle samo samochodów i smogu ani śladu. Teraz jest kilka dni chłodniejszych, ludzie odpalili w piecach i już mamy smog.

#smog #zdrowie #smogkrakowski
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@RoastieRoast Bzdury. W ostatnich dniach było u mnie po 20-25C czyli tyle ile we Wrzesniu. We Wrzesniu nie bylo smogu a teraz nagle jest. Magia? Nie, teraz sa noce chlodniejsze mimo cieplych dni wiec ludzie odpalili piece. We Wrzesniu nie palili i smogu nie było.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: i ciekawe, ze tej inwersji nie ma nad Polska, a nad Niemcami jest. a tam jakos wiecej aut tez jest, a nie sa najbardziej zanieczyszczonym krajem na swiecie w tej kategorii. w normalnym swiecie moze auta to problem, ale w PL to glownie piece w sezonie grzewczym
  • Odpowiedz