Wpis z mikrobloga

W Chinach zanieczyszczenie powietrza doprowadziło do wzrostu przedwczesnych porodów oraz urodzeń niemowląt o niskiej masie ciała. Chiński smog jest również odpowiedzialny za rosnące wskaźniki nowotworów. Rak płuc jest obecnie główną przyczyną śmierci w Chinach. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba zgonów na ten nowotwór wzrosła o 18,5 procent do 34 na 100 000 mieszkańców. Zanieczyszczenie powietrza wiąże się również z innymi chorobami układu oddechowego. W niektórych chińskich fabrykach wskaźnik astmy wynosi 5 procent. Szacuje się, że 26 procent wszystkich zgonów w Chinach jest spowodowanych chorobami układu oddechowego (w porównaniu do 2 procent w USA). Sytuacja jest tak zła, że nawet na obszarach wiejskich choroby dróg oddechowych są zabójcą numer jeden.

Na załączonej mapce możecie zobaczyć jak wygląda aktualny stan powietrza w Pekinie (1) w porównaniu do Warszawy (2), Madrytu (3) oraz Fukuoki (4).

Ze względu na duże zainteresowanie zdecydowałam się na założenie autorskiego tagu - #wielkismogchinski. Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi wpisami to zapraszam do followania ()
#gruparatowaniapoziomu #smog #ekologia #chiny #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_HZlgeHYybqDKHleJSGNON6r5WlgZtPP5.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aedemkun: przecież w Krakowie już dawno lekarze trąbili o niskiej masie urodzeniowej niemowląt. Nie chcę mi teraz szukać czy były jakieś referaty naukowe na ten temat. Ale przypuszczam że tam. Mój gowniak ważył tylko 2,5 kg. - Kraków here.