Dziś mój 34 letni japończyk (bluebird 2.0 litra benzyna/gaz) przeszed pomyślnie policyjną akcję SMOG... Trochę stresu było bo to jednak 34 letni silnik z ponad pół milionem... ale okazał się czysty jak łza... Jestem dumny ze staruszka( ͡º ͜ʖ͡º)
#motoryzacja #smog #policja #drogowka #jdm #jdmboners #auto #strumiencarboners

Akcjasmog:https://www.google.pl/amp/www.dziennik.pl/amp/580007,uwazaj-bo-dostaniesz-mandat-i-stracisz-dowod-rejestracyjny-wielka-akcja-policji.html
@Brunner: Szczerze to benzyniak nawet stary z LPG bez katalizatora to się łapie najmniej pod normę euro 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą nigdy mi się nie zdarzało zamykać nawiewów przed benzyniakiem. Chyba że jechał jakiś patologoczny przypadek z wywaloną UPG albo brakiem pierścieni. Niestety jak widzisz na klapie TDI, JTD, TDCI, DCI, TD, #!$%@? wie co ale wiadomo że klekot to pozostaje tylko #!$%@?ąć w przycisk
Pobierz
źródło: comment_QDqkwufPG3pOP9OwR2xWBQ9PGmxLvYBA.jpg
Słony rachunek za smog. 30 mld euro rocznie i 19 tys. zgonów - to oficjalne dane <<< znalezisko
W 2016 r. z powodu smogu zmarło 15 tys. osób na terenach miejskich i 4 tys. na terenach wiejskich, a koszt z tym związany to od 12,8 do 30 mld euro (nawet ponad 120 mld złotych). I to nie są twierdzenia 'zielonych oszołomów' tylko oficjalne dane przekazane przez Ministerstwo. Nie da się tego zwyczajnie
Pobierz
źródło: comment_2FLvpZyJ1bWb5RoATb8C1ieacBsB1JzV.jpg
@szasznik: Polaków batem i marchewką. Batem będą kary, kontrole i odpowiednie przepisy, a marchewką programy wsparcia do wymiany pieców, termomodernizacji czy poprawę efektywności energetycznej.

Tylko na takie działania pieniędzy rząd zapewne nie znajdzie lub nie będzie chciał znaleźć, mimo istnienia możliwości lepszego zagospodarowania w taki sposób, części pieniędzy z programów socjalnych.

Polak jednak niewolnik, woli dostawać ze swoich podatków pieniążka do ręki zamiast modernizować i rozwijać świat dookoła.

Więc Polak umrze
KGP: Akcja „Smog.” Prawie 4 tys. kierowców z karą

Od początku roku policjanci skontrolowali ponad 166 tys. pojazdów i zatrzymali prawie 4 tys. dowodów rejestracyjnych w ramach akcji „Smog” – poinformował w rozmowie z PAP podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Kolejna taka akcja w środę.

Akcje „Smog” policja prowadzi raz w miesiącu. Podczas tegorocznych funkcjonariusze skontrolowali w całej Polsce ponad 166 tys. pojazdów i zatrzymali prawie 3,8 tys. dowodów
Dawno nic nie było z tagiem #czystechojny więc nadrabiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postępowanie w sprawie zamknięcia zakładu w toku, zakład się broni i twierdzi że uruchamia lub uruchomi kolejne urządzenia które zablokują smród i hałas ale pomimo pracy na pół gwizdka nie widać efektów, co ciekawe przeciw przeniesieniu fabryki smrodu już protestują mieszkańcy innej możliwej lokalizacji

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23819093,mieszkancy-zawady-pod-debica-boja-sie-nowej-fabryki-nie-chcemy.html

#lodz #zanieczyszczeniepowietrza #smog