smog to lewacki wymysł, fanaberia hipsterów na pasku Sorosa( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dwa tygodnie przez startem światowego szczytu klimatycznego ONZ członek polskiego rządu dokonał spektakularnej kompromitacji. Resort Krzysztofa Tchórzewskiego wydał stanowisko, w którym zapewnia, że za walkę z zanieczyszczeniem powietrza zamierza prowadzić poprzez rozwój rolnictwa, leśnictwa i żyznych gleb.

Co dokładnie zawiera datowane na 13 listopada stanowisko? Jest to deklaracja walki o poprawę jakości powietrza i powstrzymanie negatywnych zmian klimatycznych przy
BojWhucie - smog to lewacki wymysł, fanaberia hipsterów na pasku Sorosa( ͡° ͜ʖ ͡°)

...

źródło: comment_67gzFCwFI7ZoAts5fjwRJEK4wJrWQqSO.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jesteśmy OZONE Mask, witamy Mirków i Węgierki! założyliśmy sobie konto, żebyście mogli oddychać lepszym powietrzem wszędzie tam, gdzie doskwiera wam smog ( ͡° ͜ʖ ͡°) Projektujemy wyjątkowe maski antysmogowe do codziennego użytku oraz tych, którzy są aktywni w wolnym czasie. Żeby się prawilnie przywitać, zaczynamy od rozdania maski, a okazja jest podwójna.

Z okazji tego, że jesteśmy nowi oraz #blackfriday Week mamy dla wszystkich plusujących #rozdajo

Do wygrania
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, polećcie mi jakiś dobry miernik jakości powietrza.

Must have:
* zawartość cząstek PM2.5
* zawartość cząstek PM10
* wyjście umożliwiające cyfrowy odczyt pomiaru
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shnela: aaa bo napisałeś że szukasz czegoś co mierzy pyły ORAZ pogodę, i wrzuciłeś tego linka więc zasugerowałem się że szukasz gotowca, z wyświetlaczem itd.

Jeżeli chodzi o komponenty to nie znam pojedynczego sensora który mierzyłby wszystko. Do pyłów korzystam z Plantower PMS7003 - mierzy PM1, PM2.5, PM10, wyjście uart, można podłączyć przez przejściówkę po usb do kompa, albo wprost do mikrokontrolera. Z tej samej rodziny sensorów są jeszcze PMS5003
  • Odpowiedz
Według wskaźnika jakości powietrza opracowanego przez Numbeo, który uwzględnia 102 kraje, Chiny były 12 krajem z najgorszą jakością powietrza na świecie w połowie 2018 roku. Wskaźnik ten dla Chin wyniósł 83,08 i był ósmym najwyższym w całej Azji.

Najczystsze powietrze według tego rankingu było w Finlandii (12,19), Islandii (15,55) oraz Estonii (18,05).

Inne kraje:
Niemcy - 28,15
A.....n - Według wskaźnika jakości powietrza opracowanego przez Numbeo, który uwzględ...

źródło: comment_X7VVwEbXSvZ5xEZNSsS9RvV1xW3pvFJH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czuje dobrze człowiek. Zgłosiłem przez stronę www straży miejskiej, że pewna kamienica spala śmieci, parę fotek w załączniku. Po 30 minutach już są i działają, co chwilę na dach wchodzą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdansk #wrzeszcz #smog
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polinik: Nawet jeżeli jest tak jak piszesz, to przynajmniej ja postąpiłem jak trzeba. Nawet jeżeli nie wlepią kary, to śmierdziel może się przestraszyć, że lecą na niego zgłoszenia. Już nie bądź taki krytyczny mirku.

Z tego co wiem to ten system wcale nie jest taki 0-1 jak go przedstawiasz.
  • Odpowiedz
Czołem! W ten zimowy poranek przybywamy do Was z kolejnym rozdajo! Zasady wszystkim znane, mirkorandom, 24h, zielonki mogą plusować ale nic nie wygrają ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ale zanim przejdziemy do nagród, to przygotowaliśmy dla Was ciekawy artykuł na temat smogu autorstwa lekarza. Wiedzieliście, że pierwsze prawo regulujące jakość powietrza pochodzi ze średniowiecza i karało za palenie węglem, ścięciem głowy? No to teraz już wiecie, a resztę przeczytacie tutaj: Łatwe,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#maskiprzeciwsmogowe #smog więc #krakow i #slask ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy jest duża różnica między maską za ~100cbl z Polszy a taką za 30 cbl z #aliexpress ?
Jak na nie patrzę to część wygląda tak samo jak chińskie, ba - mają te same nadruki/marki, tylko cena x2 lub więcej.
Czy taka maska + 'europejski' filtr da wystarczającą
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enron: spacer z 15-30 minut dziennie i nie czuć się jak po wypaleniu kilku fajek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
zastanawiam się czym różni się (o ile się różni) sama 'obudowa' czyli ta neoprenowa opaska. Bo filtr to raczej jakiś o potwierdzonym działaniu.
  • Odpowiedz
(o ile się różni)


@Koszmar_zUo: różni się. Ja kupiłam sobie Dragona za 120 zł podczas gdy mój kolega coś za 50 zł. Neopren jest gorszej jakości, nie dopasowuje się tak do gęby i nieziemsko śmierdzi chińszczyzną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz