Prawdę mówiąc zależy mi głównie na oczyszczaniu powietrza z syfu spowodowanego smogiem, więc dodatki typu nawilżanie/jonizacja jak najbardziej są opcjonalne
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
9
Kraków. Ostrzeżenie: możliwa emisja zanieczyszczeń z huty

Huta ArcelorMittal Poland informuje o możliwych emisjach zanieczyszczeń do atmosfery od wtorku, od ok. godziny 15, do środy do ok. godziny 14.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- 1
Cześć Mirki i Mirabelki, z uwagi na ekstremalne warunki życia (Wrocław) zamierzam zaopatrzyć się w oczyszczacze powietrze, po lekturze internetu mam jednak trochę pytań i wątpliwości co do wyboru modelu/modeli. Na chwilę obecną chciałbym kupić dwa mniejsze do dwóch sypialni (każda ~37.5 m^3) i trochę później jeden większy do salonu (~110 m^3).
Prawdę mówiąc zależy mi głównie na oczyszczaniu powietrza z syfu spowodowanego smogiem, więc dodatki typu nawilżanie/jonizacja jak najbardziej są opcjonalne
Prawdę mówiąc zależy mi głównie na oczyszczaniu powietrza z syfu spowodowanego smogiem, więc dodatki typu nawilżanie/jonizacja jak najbardziej są opcjonalne
- 2
- 1
@TrueGrey: Po poszukiwaniach 1,5 roku temu kupiłem Daikin MC70L. Cichy, mało prądu żre, filtry na długo starczają. Tylko droższy na starcie.
W Polsce śmieci dzieli się na palne i niepalne, a te palne na palne w dzień i palne w nocy.
Te niepalne z kolei dzielą się na utylizowane w lesie i utylizowane przez służby.
#smog
Te niepalne z kolei dzielą się na utylizowane w lesie i utylizowane przez służby.
#smog
- 19
Z powodu smogu mieszkaniec Krakowa „wypala” 5 papierosów dziennie. Bez akcyzy. Gdzie jest skarbówka?!
#smog #andrzejrysuje #neuropa #heheszki #polska #twitter #4konserwy #przemyslenia #pytanie
#smog #andrzejrysuje #neuropa #heheszki #polska #twitter #4konserwy #przemyslenia #pytanie
źródło: comment_G7hh93DNWM771THvUE78Pq9FoAd09vEj.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 949
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@KrolWlosowzNosa zgłaszać dziadów, se śmieciami palą
- 614
@KrolWlosowzNosa: zgłoś na SM a nie płaczesz
Mirki,
z komina sąsiada taki dziwny dym leci, śmierdzi i szczypie w oczy, sąsiad odjechał jak szedłem zapytać, więc może ktoś z Was jest w stanie rozpoznać czy to powinno się zgłosić? jeśli tak to gdzie najlepiej? dom sąsiada znajduje się we wsi Szałsza, więc straży miejskiej tutaj nie ma..
co robić?
#pytaniedoeksperta #smog #slask #gliwice #corobic #konfident #wies
z komina sąsiada taki dziwny dym leci, śmierdzi i szczypie w oczy, sąsiad odjechał jak szedłem zapytać, więc może ktoś z Was jest w stanie rozpoznać czy to powinno się zgłosić? jeśli tak to gdzie najlepiej? dom sąsiada znajduje się we wsi Szałsza, więc straży miejskiej tutaj nie ma..
co robić?
#pytaniedoeksperta #smog #slask #gliwice #corobic #konfident #wies

@WUJEKprzezUzamkniete straż miejska, sam dzwoniłem w Gliwicach kilka razy. Ponoć są zobowiązani do interwencji przy zgłoszeniu.
@WUJEKprzezUzamkniete to jak zadzwonisz do Gliwic to Ci powiedzą ewentualnie żebyś dzwonił dalej. Działaj bo wykopci wszystko
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Chodtok: wiatr się wydarzył
@Chodtok: W Warszawie nie ma fabryk są puste biura i hotele-burdele
http://warszawa.eska.pl/newsy/radiowozy-z-napedem-hybrydowym-policja-dostala-37-takich-samochodow-zdjecia/746687
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/warszawa-przetarggigant-na-130-autobusow-elektrycznych-59952.html
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,22856214,zeby-wjechac-do-centrum-warszawy-bedziesz-musial-zaplacic.html
http://warszawa.eska.pl/newsy/radiowozy-z-napedem-hybrydowym-policja-dostala-37-takich-samochodow-zdjecia/746687
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/warszawa-przetarggigant-na-130-autobusow-elektrycznych-59952.html
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,22856214,zeby-wjechac-do-centrum-warszawy-bedziesz-musial-zaplacic.html
źródło: comment_QmZxg6Ut4wIk81oKaziaxR7pgI5RhjSA.jpg
Pobierz- 0
Gdzie teraz najbardziej opłaca się kupić oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S?
Dodam, że chciałbym mieć sensowną gwarancję (nie orientuję się jak to wygląda z tymi chińskimi produktami), bo w razie jakby nawalił w czasie apogeum kopcenia oponami i meblami, nie chciałbym czekać 3 miesięcy na naprawę.
#xiaomi #air #purifier #2s #oczyszczacz #powietrza #airpurifier2 #smog
Dodam, że chciałbym mieć sensowną gwarancję (nie orientuję się jak to wygląda z tymi chińskimi produktami), bo w razie jakby nawalił w czasie apogeum kopcenia oponami i meblami, nie chciałbym czekać 3 miesięcy na naprawę.
#xiaomi #air #purifier #2s #oczyszczacz #powietrza #airpurifier2 #smog
- 1
Najlepiej wstrzymać się do piątku, na pewno jakieś promocje wejdą.
https://loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
Tutaj również słyszałem, że ma być promocja.
https://loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
Tutaj również słyszałem, że ma być promocja.
@4imb0t: Ustaw sobie powiadomienie na Pepper. Mnie udało się wyrwać w ostatniej promocji za 500 zł z polskiej dystrybucji.
- 1
@domel88 To chyba z wczoraj albo dzisiaj rana.
@Tobiass: w tym Poznaniu to chyba dane z licznika który stoi przy jakimś kominie. Airly daje troche lepszą ocene sytuacji. Średnie roczne zanieczyszczenie w Poznaniu nie jest wysokie jesli chodzi o duże polskie miasta
https://airly.eu/map/pl/#52.40098,16.96546,i2221
https://airly.eu/map/pl/#52.40098,16.96546,i2221
- 2
@jegertilbake: kup sobie profesjonalną półmaskę przeciwpyłową, np z 3M. Stosuje się takie np. w laboratoriach farmaceutycznych. Maski te w przeciwieństwie do tych neoprenowych przylegają idealnie do twarzy i są certyfikowane. Niestety trochę gorzej wyglądają.
- 3
@jegertilbake: https://allegro.pl/maska-polmaska-3m-9332-filtrujaca-kurz-pyl-ffp3-i7457220580.html
Np. to. Powinno wytrzymać przynajmniej 12h użytkowania.
Szukaj takich z certyfikatem, o standardzie FFP3
Np. to. Powinno wytrzymać przynajmniej 12h użytkowania.
Szukaj takich z certyfikatem, o standardzie FFP3
konto usunięte via Android
- 4
konto usunięte via Android
- 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@tomasz-terlecki: Zaraz ktoś zgłosi i moderacja ci usunie koma.
Komentarz usunięty przez moderatora
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 183
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 112
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 73
@ameliniowyguzik: Różnica jest taka, że te trupy jeżdżą po wsiach gdzie jest mały ruch, do tego raz na godzinę albo i rzadziej - to nie jest istotny problem. Nawet jak zakopci, to zaraz przewieje, a zanim przyjedzie znowu - minie sporo czasu. W mieście ruch jest ciągły i zanieczyszczenia się kumulują, dlatego muszą być inne normy.
689
Każdy mieszkaniec Krakowa wypala 2,5 tys papierosów rocznie.

Benzo(a)piren jest jednym z najbardziej toksycznych składników smogu. Powstaje głównie ze spalin i spalania śmieci (plastiki, PET) w piecach. Temat był, ale warto przypominać.
z- 171
- #
- #
- #
- #
- #
xd #smog
źródło: comment_MEFYajJH4ruiYbddwIsBUZyAPkOisozv.jpg
Pobierz- 32
Jedziemy, nie żałować sobie śmieci - 3040% normy WHO
Czy peak jeszcze przed nami? https://i.imgur.com/tebC6Nu.png
Informacje wrzucam tylko w przypadku "pobicia rekordu", ale jeżeli drażni Cię ten wpis - zablokuj #rzeszowskirekordsmogu
#smog #rzeszow
Czy peak jeszcze przed nami? https://i.imgur.com/tebC6Nu.png
Informacje wrzucam tylko w przypadku "pobicia rekordu", ale jeżeli drażni Cię ten wpis - zablokuj #rzeszowskirekordsmogu
#smog #rzeszow
źródło: comment_VIsCmIw1h3nvE8abEPpxVCvtubFixFg3.jpg
Pobierz- 7
- 9
https://aqicn.org/sensor/pms5003-7003/pl/
Pierwszy link z google o jakości pomiarów czujników pm10 (musisz poczekać aż zaciągną się dane) - zobacz sobie jak bardzo rozjeżdżają się pomiary takich samych sensorów działających w tym samym miejscu przy wysokim zanieczyszczeniu. A jak wchodzą peaki to lepiej nie patrzeć. Sensory po prostu wariują. Dokładnie tego typu elementy są w miernikach LookO2 - i nie mają stabilizacji warunków mierzenia -> więc im zimniej/wilgotniej tym gorszej jakości wyniki podają.
Ale
Pierwszy link z google o jakości pomiarów czujników pm10 (musisz poczekać aż zaciągną się dane) - zobacz sobie jak bardzo rozjeżdżają się pomiary takich samych sensorów działających w tym samym miejscu przy wysokim zanieczyszczeniu. A jak wchodzą peaki to lepiej nie patrzeć. Sensory po prostu wariują. Dokładnie tego typu elementy są w miernikach LookO2 - i nie mają stabilizacji warunków mierzenia -> więc im zimniej/wilgotniej tym gorszej jakości wyniki podają.
Ale


























@rekoj: ja tego nie rozumiem... wczoraj wiało tak że łeb chciało urwać, a smog stale na poziomie 150-200%. Dzisiaj już dużo słabiej a mamy 60%... ¯\_(ツ)_/¯