@MajaGraja: dramatu dzisiaj nie ma


@rekoj: ja tego nie rozumiem... wczoraj wiało tak że łeb chciało urwać, a smog stale na poziomie 150-200%. Dzisiaj już dużo słabiej a mamy 60%... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Mirabelki, z uwagi na ekstremalne warunki życia (Wrocław) zamierzam zaopatrzyć się w oczyszczacze powietrze, po lekturze internetu mam jednak trochę pytań i wątpliwości co do wyboru modelu/modeli. Na chwilę obecną chciałbym kupić dwa mniejsze do dwóch sypialni (każda ~37.5 m^3) i trochę później jeden większy do salonu (~110 m^3).

Prawdę mówiąc zależy mi głównie na oczyszczaniu powietrza z syfu spowodowanego smogiem, więc dodatki typu nawilżanie/jonizacja jak najbardziej są opcjonalne
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Polsce śmieci dzieli się na palne i niepalne, a te palne na palne w dzień i palne w nocy.
Te niepalne z kolei dzielą się na utylizowane w lesie i utylizowane przez służby.
#smog
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
z komina sąsiada taki dziwny dym leci, śmierdzi i szczypie w oczy, sąsiad odjechał jak szedłem zapytać, więc może ktoś z Was jest w stanie rozpoznać czy to powinno się zgłosić? jeśli tak to gdzie najlepiej? dom sąsiada znajduje się we wsi Szałsza, więc straży miejskiej tutaj nie ma..
co robić?
#pytaniedoeksperta #smog #slask #gliwice #corobic #konfident #wies
WUJEKprzezUzamkniete - Mirki,
z komina sąsiada taki dziwny dym leci, śmierdzi i szcz...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie teraz najbardziej opłaca się kupić oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S?
Dodam, że chciałbym mieć sensowną gwarancję (nie orientuję się jak to wygląda z tymi chińskimi produktami), bo w razie jakby nawalił w czasie apogeum kopcenia oponami i meblami, nie chciałbym czekać 3 miesięcy na naprawę.

#xiaomi #air #purifier #2s #oczyszczacz #powietrza #airpurifier2 #smog
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jegertilbake: kup sobie profesjonalną półmaskę przeciwpyłową, np z 3M. Stosuje się takie np. w laboratoriach farmaceutycznych. Maski te w przeciwieństwie do tych neoprenowych przylegają idealnie do twarzy i są certyfikowane. Niestety trochę gorzej wyglądają.
  • Odpowiedz
@ameliniowyguzik: Różnica jest taka, że te trupy jeżdżą po wsiach gdzie jest mały ruch, do tego raz na godzinę albo i rzadziej - to nie jest istotny problem. Nawet jak zakopci, to zaraz przewieje, a zanim przyjedzie znowu - minie sporo czasu. W mieście ruch jest ciągły i zanieczyszczenia się kumulują, dlatego muszą być inne normy.
  • Odpowiedz
@mati75: 80 mikrogram to mi xiaomi pokazuje w pokoju, bo mam okna nieszczelne

@bijotai: na zewnątrz nie da się oddechu złapać, ale tak, wszystko jest w porządku, nie znamy się, oddychanie dymem jest normalne
  • Odpowiedz
https://aqicn.org/sensor/pms5003-7003/pl/

Pierwszy link z google o jakości pomiarów czujników pm10 (musisz poczekać aż zaciągną się dane) - zobacz sobie jak bardzo rozjeżdżają się pomiary takich samych sensorów działających w tym samym miejscu przy wysokim zanieczyszczeniu. A jak wchodzą peaki to lepiej nie patrzeć. Sensory po prostu wariują. Dokładnie tego typu elementy są w miernikach LookO2 - i nie mają stabilizacji warunków mierzenia -> więc im zimniej/wilgotniej tym gorszej jakości wyniki podają.

Ale
  • Odpowiedz