Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 5
- 1
@Zlpnc: Z ostatnim stwierdzeniem się zgodzę.
Oto moje pierwsze zbiory z balkonu.
Każda taka truskawka i poziomka zwierają dziesiątki nasion, zaraz je posadzę i stworzę truskawkowe imperium Korwina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antybalkon #truskawki #poziomka #ogrodnictwo #rosliny #owoce
Każda taka truskawka i poziomka zwierają dziesiątki nasion, zaraz je posadzę i stworzę truskawkowe imperium Korwina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antybalkon #truskawki #poziomka #ogrodnictwo #rosliny #owoce
źródło: comment_1622991139ETQQ46n2lYYtGopyiePKGn.jpg
Pobierz- 0
Mam pytanie, jak dobrze dobrać osłonkę do plastikowej doniczki? Macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie? Począwszy od rozmiaru, przez kształt, materiał, kolor, czy też zakup na palę i jakoś to będzie?
Jakies tipy??
#rosliny #roslinydoniczkowe
Jakies tipy??
#rosliny #roslinydoniczkowe
Komentarz usunięty przez autora
@dzieju41: tak osłonka ma wpływ - np. do roślin, które nie wymagają dużej wilgotności wybierasz z takich materiałów, które ją pochłaniają, np. gliniane.
Wybrałeś roślinę, która nie jest wymagająca i dobrze znosi niedobory wody, więc śmiało możesz się kierować jedynie estetyką. Fajnie pójść w betonowe/ceramiczne do takiego beana
Wybrałeś roślinę, która nie jest wymagająca i dobrze znosi niedobory wody, więc śmiało możesz się kierować jedynie estetyką. Fajnie pójść w betonowe/ceramiczne do takiego beana
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mój Żółw ostatnio nawypuszczał nowych, jasnozielonych pędów jak głupi :D Trzeba będzie mu załatwić większą kratkę, żeby miał się gdzie wspinać
#rosliny
#rosliny
źródło: comment_1622985547978oO9bnTTqMUnxfkzfNEc.jpg
Pobierz- 4
@Fishuur: ziemniak
źródło: comment_1622985573sQp5Djyq964qitDThNoNK7.jpg
Pobierz- 15
@Fortis_ co to za żuczek?
konto usunięte via Android
- 5
Mam syngonium, bardzo mi się podoba. Po kupnie przesadziłem, podlewam, chucham i dmucham. Zaczęła zrzucać liście, no myśle spoko, pewnie stare jakieś. Zdarza się. Potem widziałem jakieś małe szkodniki, była kwarantanna, ok. Stwierdziłem że będzie jej lepiej w lechuzie. Zostały jej tylko 4 liście, z tego jeden nadaje się do kosza. Zaczeła puszczać nowego, wczoraj podnoszę wkłam aby sprawdzić czy nie ma za dużo wody i oberwałem liścia. Dobrego liścia. No ja
źródło: comment_16229657567GWc4mIl2iACzMCd2CtEM7.jpg
Pobierz- 0
@tylko_dresowy_styl_: nie podlewaj zbyt namiętnie ;)
źródło: comment_1622966771HafCHXedLuCNAait4rAUkC.jpg
PobierzMam syngonium, bardzo mi się podoba. Po kupnie przesadziłam, podlewam, chucham i dmucham. Zaczęła zrzucać liście, no myśle spoko, pewnie stare jakieś. Zdarza się. Potem widziałam jakieś małe szkodniki, była kwarantanna, ok. Stwierdziłam że będzie jej lepiej w lechuzie. Zostały jej tylko 4 liście, z tego jeden nadaje się do kosza. Zaczeła puszczać nowego, wczoraj podnoszę wkłam aby sprawdzić czy nie ma za dużo wody i oberwałam liścia. Dobrego liścia. No ja
źródło: comment_1622965530lk9QTfYIqojADVoOXzdynH.jpg
Pobierz- 1
@potatowitheyes: szkoda ze z 30 siewek zostały mi 4 sadzonki, zepsułem zimowanie.. Kupowałem 5 odmian, może te pozostałe będą inne (na pewne jedna ma inny kształt liści), z tym że dość mocno je przycinałem to jeszcze żadna nie zakwitła, pewnie dopiero w przyszłym roku się dowiem.
A wstawię jak się ładniej rozwinie bo te płatki ma jeszcze zmiętolone :p
A wstawię jak się ładniej rozwinie bo te płatki ma jeszcze zmiętolone :p
- 1
@potatowitheyes: dokładnie, te na parapecie ładnie przeżyły a te z chłodu w większości zgniły. Jednemu zgnił korzeń to go odciąłem, ładnie się ukorzenił i w tym roku to samo adenium mi zaczęło gnić po zimowaniu, już myślałem że nic z niego nie będzie to odratowałem gałązki i zaszczepiłem na innym a on jednak dał radę i rośnie xD
A dziś rozwinięty listek w całej okazałości ʕ•ᴥ•ʔ
Kalatea makoyana, bezpieczna dla kotów. W komentarzu zdjęcie wczorajsze, gdzie jeszcze był zwinięty w rulonik.
#rosliny #kwiaty #kwiatydoniczkowe
Kalatea makoyana, bezpieczna dla kotów. W komentarzu zdjęcie wczorajsze, gdzie jeszcze był zwinięty w rulonik.
#rosliny #kwiaty #kwiatydoniczkowe
źródło: comment_1622957102Jq6k1yhQDmLYr4EJFOVUti.jpg
PobierzJakie macie rośliny wieloletnie które ładnie pachną lub można zrobić z nich herbate?
Na razie mam Wrotycz i jest super :D
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny
Na razie mam Wrotycz i jest super :D
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny
@KonserwatywnyMocny do herbaty możesz dodawać tzw. anginkę, to pelargonia pachnąca, która rośnie do całkiem okazałych rozmiarów i pachnie wybornie. Ja mam tylko małą szczepkę, więc nie mam z czego rwać tych listków ( ಠ_ಠ)
źródło: comment_16229573349aT8VXK6aY2TcEJeyQoF86.jpg
Pobierz@KonserwatywnyMocny pokrzywa, melisa i mięta :D
- 27
Kto ma ładny kącik? No ja.
Kto kupuje jeszcze więcej roślin? No ja.
Kto nie ma miejsca? No też ja. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#chwalesie #rosliny #roslinydoniczkowe
Kto kupuje jeszcze więcej roślin? No ja.
Kto nie ma miejsca? No też ja. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#chwalesie #rosliny #roslinydoniczkowe
źródło: comment_1622883665HHe3ECEwpKo7ytPwmdBwZ2.jpg
Pobierz- 9
@dawajlogin: Mączniak - choroba grzybowa
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Komentarz usunięty przez autora
@samjesteszajety: tak jest niedobra, ale wcześnie dojrzewa
Ładny? No, kurde, oczywiście, że ładny xD, naturalny odświeżacz, bo jak zakwitnie, to wydziela cudowny zapach, zwłaszcza wieczorem. Stefanotis jest bezpieczny dla kitku :3
#kwiaty #rosliny #roslinydoniczkowe
#kwiaty #rosliny #roslinydoniczkowe
źródło: comment_1622867910l4IVr5VbX56kOWhcx8ZR16.jpg
Pobierz- 46
- 10
@Niekumaty_ no oczywiście, że się da, ale on stoi w innym pomieszczeniu, ziomek, nie byde latoł z kwiatkiem i telefonem żeby specjalnie zrobić zdjęcie.
Do was nie może dotrzeć, że stał pod ręką, chwyciłam go i sfotografowałam, doszukujecie się jakiegoś drugiego dna, ale w końcu z tego większość tej społeczności żyje, co nie (✌ ゚ ∀ ゚)☞
@Dziadzlubelskiejwsi nauczona, że to nie jest grupa kwiatkowa i ludzie
Do was nie może dotrzeć, że stał pod ręką, chwyciłam go i sfotografowałam, doszukujecie się jakiegoś drugiego dna, ale w końcu z tego większość tej społeczności żyje, co nie (✌ ゚ ∀ ゚)☞
@Dziadzlubelskiejwsi nauczona, że to nie jest grupa kwiatkowa i ludzie
źródło: comment_1622871781w3yZlqY6WCeqcWfrFAEFNg.jpg
Pobierz- 7
@PachneImbirem: dzięki strzałce tak
- 0
@malapuma.
































Komentarz usunięty przez autora