via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie, jak dobrze dobrać osłonkę do plastikowej doniczki? Macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie? Począwszy od rozmiaru, przez kształt, materiał, kolor, czy też zakup na palę i jakoś to będzie?
Jakies tipy??
#rosliny #roslinydoniczkowe
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzieju41: tak osłonka ma wpływ - np. do roślin, które nie wymagają dużej wilgotności wybierasz z takich materiałów, które ją pochłaniają, np. gliniane.

Wybrałeś roślinę, która nie jest wymagająca i dobrze znosi niedobory wody, więc śmiało możesz się kierować jedynie estetyką. Fajnie pójść w betonowe/ceramiczne do takiego beana
  • Odpowiedz
Mam syngonium, bardzo mi się podoba. Po kupnie przesadziłem, podlewam, chucham i dmucham. Zaczęła zrzucać liście, no myśle spoko, pewnie stare jakieś. Zdarza się. Potem widziałem jakieś małe szkodniki, była kwarantanna, ok. Stwierdziłem że będzie jej lepiej w lechuzie. Zostały jej tylko 4 liście, z tego jeden nadaje się do kosza. Zaczeła puszczać nowego, wczoraj podnoszę wkłam aby sprawdzić czy nie ma za dużo wody i oberwałem liścia. Dobrego liścia. No ja
tylkodresowystyl_ - Mam syngonium, bardzo mi się podoba. Po kupnie przesadziłem, podl...

źródło: comment_16229657567GWc4mIl2iACzMCd2CtEM7.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam syngonium, bardzo mi się podoba. Po kupnie przesadziłam, podlewam, chucham i dmucham. Zaczęła zrzucać liście, no myśle spoko, pewnie stare jakieś. Zdarza się. Potem widziałam jakieś małe szkodniki, była kwarantanna, ok. Stwierdziłam że będzie jej lepiej w lechuzie. Zostały jej tylko 4 liście, z tego jeden nadaje się do kosza. Zaczeła puszczać nowego, wczoraj podnoszę wkłam aby sprawdzić czy nie ma za dużo wody i oberwałam liścia. Dobrego liścia. No ja
kulu - Mam syngonium, bardzo mi się podoba. Po kupnie przesadziłam, podlewam, chucham...

źródło: comment_1622965530lk9QTfYIqojADVoOXzdynH.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andale: staram się, ale mi nie wychodzi, to teraz jedyna roślina z którą mi nie wychodzi. Nawet doszłam do porozumienia z zanokcicą.
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: szkoda ze z 30 siewek zostały mi 4 sadzonki, zepsułem zimowanie.. Kupowałem 5 odmian, może te pozostałe będą inne (na pewne jedna ma inny kształt liści), z tym że dość mocno je przycinałem to jeszcze żadna nie zakwitła, pewnie dopiero w przyszłym roku się dowiem.
A wstawię jak się ładniej rozwinie bo te płatki ma jeszcze zmiętolone :p
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: dokładnie, te na parapecie ładnie przeżyły a te z chłodu w większości zgniły. Jednemu zgnił korzeń to go odciąłem, ładnie się ukorzenił i w tym roku to samo adenium mi zaczęło gnić po zimowaniu, już myślałem że nic z niego nie będzie to odratowałem gałązki i zaszczepiłem na innym a on jednak dał radę i rośnie xD
  • Odpowiedz
  • 10
@Niekumaty_ no oczywiście, że się da, ale on stoi w innym pomieszczeniu, ziomek, nie byde latoł z kwiatkiem i telefonem żeby specjalnie zrobić zdjęcie.
Do was nie może dotrzeć, że stał pod ręką, chwyciłam go i sfotografowałam, doszukujecie się jakiegoś drugiego dna, ale w końcu z tego większość tej społeczności żyje, co nie ( )
@Dziadzlubelskiejwsi nauczona, że to nie jest grupa kwiatkowa i ludzie
Kaplanka - @Niekumaty_ no oczywiście, że się da, ale on stoi w innym pomieszczeniu, z...

źródło: comment_1622871781w3yZlqY6WCeqcWfrFAEFNg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz