protip: jakbyście chcieli pisać kiedyś CLI w #python to nie róbcie tego. Rozwijałem kiedyś takie CLI i przyglądałem się innym projektom open source i mam jeden wniosek: czasy importowania potrafią tak mocno wpłynąć na czas startu, że używanie staje się niewygodne. Zwłaszcza, gdy eksplorujemy narzędzie za pomocą --help albo spamując ``
#programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja p------e, składasz CV, wszystko ładnie pięknie, devopsa z #python, zaznaczasz na rozmowie że webówki nie lubisz ani testów. Co dostajesz na zadaniu rekrutacyjnym? Webówkę na tym z------m #codility gdzie diagnoza dlaczego kod się w-----ł to droga przez mękę.
#python
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam

Mam do napisania prosty skrypt w #python i nim napiszę pierwszą linię kodu to chcę stworzyć taki high level algorytmu (czytam z pliku listę urządzeń, sprawdzam czy nie pojawiało się nowe, jeżeli jakieś zniknie to reaguje poprzez X). Jakie są nowoczesne metody tworzenia takiego algorytmu? Dalej pseudokod czy coś nowego się praktykuje?

#programowanie #programista15k #algorytmy #pseudokod
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanKamil230:
1. Wpdanij na pomysł jakie dane z jakiej strony chciałbyś pobrać
2. Zrób to, na bieżąco szukając rozwiązań na napotkane problemy
3. Powtórz, zwiększając własne wymagania i poziom trudności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

funkcja ma zwracać True jeżeli elementy array2 to spotęgowane elementy array1, mogą być w innej kolejności. Powie mi ktoś co jest nie tak z tym kodem? Bo na przykład dla array1 = [121, 11] i array2 = [121, 14641] funkcja zwraca False, a w arrayach zostaje a1 = [11], a2 = [121]. Also czy znacie jakieś małe społeczności dal uczących się Pythona gdzie można zapytać o takie bzdety? Bo czuję, że nie
Oake - funkcja ma zwracać True jeżeli elementy array2 to spotęgowane elementy array1,...

źródło: comment_1645894590eH4LoCWhN6PtzgadVhKQFL.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oake: myślę że akurat na wykopie znajdziesz jeszcze sporo osób które Ci odpowiedzą, jeśli tylko sformatujesz ładnie kod i sensownie spytasz; poza tym zawsze można próbować swojego szczęścia na stackoverflow nawet z takimi problemami.

Co do Twojego problemu:
1) polecam ogarnąć sobie debugger - w godzinę nauki zyskujesz umiejętność korzystania z potężnego narzędzia do analizy jak działa Twój program
2) Twój algorytm jest nieoptymalny. Tip - zobacz co się stanie,
  • Odpowiedz
Siemaneczko mirasy, przychodze do was z poniższym kodem, nawet printy eleganckie wstawilem wiem ze to lubicie
https://pastebin.com/ZfLgFsSQ
Kod jest rozwiazaniem zadania https://www.codewars.com/kata/5426d7a2c2c7784365000783
1. Jak widac w output, pierw kod dodaje nawiasy do sekwencji, lecz potem odejmuje (wyswietla sie print "jestem po ifach) oraz parametry n maleją. Czyli następuje jakby odwrotne dzialanie, mimo że nigdzie w funkcji nie mamy takiego dzialania aby od n1 czy n2 odejmowac 1. Wiec nie rozumiem skąd to
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tooca_rev: Dlatego że ify nie są exclusive (elif). Rozważmy:
dla n=2 push_in(s='(', n1=1, n2=0)
wtedy zarówno
n1 < n
jak i
n1 - n2 > 0
są spełnione, co oznacza że zostaną otwarte dwie gałęzie rekurencji - dla s='((', n1=2, n2=0, oraz s='()', n1=1, n2=1
  • Odpowiedz
@Moron: Ale ja tam widze sytax error... jak zmienisz pierwszego i ostatniego double quota na single ( ' ) to możesz potem zamienić na dict() i wyciągnąć co potrzebujesz.
  • Odpowiedz
mam taki problem z obsluga bledu, biblioteka za barzdzo nie zapewwnia obslugi wyjatkow tylko daje 'all_errors' co mnie niezbyt urządza. jest opcja zeby na konsole poszedł blad ktory wyskakuje bez obsługi ale rownoczesnie tez zeby tez aplikacja się nie zatrzymała? #naukaprogramowania #python
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rosso_corsa: No właśnie po to jest except chyba żebyś Ty mógł sobie poradzić z błedem. Try to jest opcja kiedy wiesz że może wysrać błąd i jak ten błąd wysra to w except mówisz co on ma dalej zrobić. Czyli mimo błędu aplikacja dalej działa. Też się ucze i tak to właśnie traktuje.
  • Odpowiedz
@Spofity: jakakolwiek produkcyjna baza danych*

Zalezy czy Twoje 50 zapytan na sekunde to reads czy writes, IIRC SQLLite nie wspiera wielu writerow w tym samym czasie. Swoja droga jak oszacowales load?
  • Odpowiedz
Jest tu jakiś ekspert od Dockera? Chciałbym żeby logi z pracy Pythona nie lądowały tylko na ekranie ale również w kilku plikach określonych przezemnie wewnątrz programu.
Mam taki kod w #python
logging.basicConfig(
level=logging.INFO,
format="%(asctime)s [%(levelname)s] %(message)s",
handlers=[
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cierniostwor: nie rób relatywnych ścieżek dla dokera bo będzie płacz. Jak ci Mirek wyżej pisze zrób logowanie do /log/wypok.log czyli ścieżki absolutnej zaczynającej się od slasha, podmontuj przez -v takową do jakiegoś katalogu na hoście przy starcie dockera i możesz zakładać ile plików chcesz, możesz robić podkatalogi.
A i dla testu możesz sobie wejść w konsolę w dockerze i założyć taki plik z palca touch /log/wypok.log. Jak będzie błąd
  • Odpowiedz
@Kazadum: jest dobra przerobiłem całą i można śmiało klepać jakieś swoje podstawowe skrypty do zbierania jakiś show czy do jakiejś bulkowej edycji przez Ansible. Jedynie jest mały problem taki że czasami się trochę api rozjeżdża z przykładami w książce bo to obecne jest świeższe niż to z przykładu, ale nigdy nie było jakiegoś większego problemu że przykład z książki kompletnie nie działał i nie dało się go wgl naprawić.
  • Odpowiedz
Programowanie w pythonie od podstaw warto na start brać mentora? Wiem, że jest dużo darmowych źródeł, chwytałam ksiązki, kursy, youtuby, tutoriale, albo jakieś zadania np. na hackerrank i w sumie mam taki misz masz w głowie.

Ma ktoś jakieś rady w stylu "gdybym ja znowu zaczynał to..."

+ może od razu jakiegoś mentora do polecenia?

#programowanie #python #programista15k
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sloneczko_za_chmurka: gdybym ja znowu zaczynął pythona to bym zrobił dokładnie to samo co wtedy, czyli odpalił tutorial na youtubie i szukał rozwiązań do problemów na bieżąco jak na nie natrafiam przy pisaniu kodu
  • Odpowiedz