Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#python #programowanie #naukaprogramowania
jak to zrobić żeby przeszło
w sensie żeby wyszykało hallo, hallo! itd
def validate_hello(greetings):
return greetings in ["hello","ciao","salut","hallo","hola","ahoj","czesc"]jak to zrobić żeby przeszło
validate_hello('hallo, wie geht\'s dir?')w sensie żeby wyszykało hallo, hallo! itd
- 0
Witam
Mam do napisania prosty skrypt w #python i nim napiszę pierwszą linię kodu to chcę stworzyć taki high level algorytmu (czytam z pliku listę urządzeń, sprawdzam czy nie pojawiało się nowe, jeżeli jakieś zniknie to reaguje poprzez X). Jakie są nowoczesne metody tworzenia takiego algorytmu? Dalej pseudokod czy coś nowego się praktykuje?
#programowanie #programista15k #algorytmy #pseudokod
Mam do napisania prosty skrypt w #python i nim napiszę pierwszą linię kodu to chcę stworzyć taki high level algorytmu (czytam z pliku listę urządzeń, sprawdzam czy nie pojawiało się nowe, jeżeli jakieś zniknie to reaguje poprzez X). Jakie są nowoczesne metody tworzenia takiego algorytmu? Dalej pseudokod czy coś nowego się praktykuje?
#programowanie #programista15k #algorytmy #pseudokod
polecacie jakiś spoko kurs selenium pod pythona?
#python
#python
- 3
@PanKamil230:
1. Wpdanij na pomysł jakie dane z jakiej strony chciałbyś pobrać
2. Zrób to, na bieżąco szukając rozwiązań na napotkane problemy
3. Powtórz, zwiększając własne wymagania i poziom trudności
1. Wpdanij na pomysł jakie dane z jakiej strony chciałbyś pobrać
2. Zrób to, na bieżąco szukając rozwiązań na napotkane problemy
3. Powtórz, zwiększając własne wymagania i poziom trudności
- 1
@venomik: lekko pythona znam ale jeśli polecasz jakiś łączony kurs z chęcią przyjmę
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
funkcja ma zwracać True jeżeli elementy array2 to spotęgowane elementy array1, mogą być w innej kolejności. Powie mi ktoś co jest nie tak z tym kodem? Bo na przykład dla array1 = [121, 11] i array2 = [121, 14641] funkcja zwraca False, a w arrayach zostaje a1 = [11], a2 = [121]. Also czy znacie jakieś małe społeczności dal uczących się Pythona gdzie można zapytać o takie bzdety? Bo czuję, że nie
źródło: comment_1645894590eH4LoCWhN6PtzgadVhKQFL.jpg
Pobierz@Oake: i iterujesz przez listy, z których pop'ujesz, masz ty rozum i godność człowieka?
@Oake: myślę że akurat na wykopie znajdziesz jeszcze sporo osób które Ci odpowiedzą, jeśli tylko sformatujesz ładnie kod i sensownie spytasz; poza tym zawsze można próbować swojego szczęścia na stackoverflow nawet z takimi problemami.
Co do Twojego problemu:
1) polecam ogarnąć sobie debugger - w godzinę nauki zyskujesz umiejętność korzystania z potężnego narzędzia do analizy jak działa Twój program
2) Twój algorytm jest nieoptymalny. Tip - zobacz co się stanie,
Co do Twojego problemu:
1) polecam ogarnąć sobie debugger - w godzinę nauki zyskujesz umiejętność korzystania z potężnego narzędzia do analizy jak działa Twój program
2) Twój algorytm jest nieoptymalny. Tip - zobacz co się stanie,
- 0
Wyjaśni mi ktoś dlaczego po uruchomieniu funkcja wpada w infinite loop? #pytanie #pytaniedoeksperta #python #programowanie
źródło: comment_1645812401utkGYDBEC0Oz0gakHE6moO.jpg
Pobierz- 1
Cześć, miał ktoś może styczność z tą pozycją? Polecacie?
Ewentualnie macie do polecenia jakieś aktualne materiały do nauki Django?
#programowanie #python #django #it
Ewentualnie macie do polecenia jakieś aktualne materiały do nauki Django?
#programowanie #python #django #it
źródło: comment_1645611042V0HcROh8I545VuoNfvBAfD.jpg
Pobierz@ATLETICO: tango with django, sciezka django jetbrains
Siemaneczko mirasy, przychodze do was z poniższym kodem, nawet printy eleganckie wstawilem wiem ze to lubicie
https://pastebin.com/ZfLgFsSQ
Kod jest rozwiazaniem zadania https://www.codewars.com/kata/5426d7a2c2c7784365000783
1. Jak widac w output, pierw kod dodaje nawiasy do sekwencji, lecz potem odejmuje (wyswietla sie print "jestem po ifach) oraz parametry n maleją. Czyli następuje jakby odwrotne dzialanie, mimo że nigdzie w funkcji nie mamy takiego dzialania aby od n1 czy n2 odejmowac 1. Wiec nie rozumiem skąd to
https://pastebin.com/ZfLgFsSQ
Kod jest rozwiazaniem zadania https://www.codewars.com/kata/5426d7a2c2c7784365000783
1. Jak widac w output, pierw kod dodaje nawiasy do sekwencji, lecz potem odejmuje (wyswietla sie print "jestem po ifach) oraz parametry n maleją. Czyli następuje jakby odwrotne dzialanie, mimo że nigdzie w funkcji nie mamy takiego dzialania aby od n1 czy n2 odejmowac 1. Wiec nie rozumiem skąd to
@Tooca_rev: Dlatego że ify nie są exclusive (elif). Rozważmy:
dla n=2 push_in(s='(', n1=1, n2=0)
wtedy zarówno
n1 < n
jak i
n1 - n2 > 0
są spełnione, co oznacza że zostaną otwarte dwie gałęzie rekurencji - dla s='((', n1=2, n2=0, oraz s='()', n1=1, n2=1
dla n=2 push_in(s='(', n1=1, n2=0)
wtedy zarówno
n1 < n
jak i
n1 - n2 > 0
są spełnione, co oznacza że zostaną otwarte dwie gałęzie rekurencji - dla s='((', n1=2, n2=0, oraz s='()', n1=1, n2=1
- 0
@Tooca_rev: @zwei: @Calka_internowana: Bardzo fajne zadanko, moja pierwsza próba była zupełnie na innej według mnie prostszej zasadzie programowania dynamicznego.
https://www.codewars.com/kata/reviews/5b6cae2c3858243620000a22/groups/621661f6ceb741000184143a
https://www.codewars.com/kata/reviews/5b6cae2c3858243620000a22/groups/621661f6ceb741000184143a
- 0
@jgruszka93: przepraszam, zmienna "a" to to nawet nie jest dict, tylko string... To w takim razie nie tak ;)
- 1
@Moron: Ale ja tam widze sytax error... jak zmienisz pierwszego i ostatniego double quota na single ( ' ) to możesz potem zamienić na dict() i wyciągnąć co potrzebujesz.
Proszę o pomoc - co robię w tym kodzie źle?
#naukaprogramowania #python
raise ParserError("Unknown string format: %s", timestr)
dateutil.parser._parser.ParserError: Unknown string format: Dzisiaj o 16:58#naukaprogramowania #python
źródło: comment_1645557985gseBYz6ZJXKhoL4Rb1tupL.jpg
Pobierz- 0
@myron_bolitar: ale i tak musialbys jakos magicznie jeszcze sprawdzac rzeczy typu "dzisiaj", "wczoraj", ...
- 0
@LuK1337: napisałem na priv
mam taki problem z obsluga bledu, biblioteka za barzdzo nie zapewwnia obslugi wyjatkow tylko daje 'all_errors' co mnie niezbyt urządza. jest opcja zeby na konsole poszedł blad ktory wyskakuje bez obsługi ale rownoczesnie tez zeby tez aplikacja się nie zatrzymała? #naukaprogramowania #python
@rosso_corsa: No właśnie po to jest except chyba żebyś Ty mógł sobie poradzić z błedem. Try to jest opcja kiedy wiesz że może wysrać błąd i jak ten błąd wysra to w except mówisz co on ma dalej zrobić. Czyli mimo błędu aplikacja dalej działa. Też się ucze i tak to właśnie traktuje.
- 1
@Przemosz: wejście o to mi chodziło, dzięki za wytłumaczenie
param, value = self.api()
jak ładnie zrobić warunek który nie wejdzie gdy self.api() nie zwroci value? #naukaprogramowania #python
jak ładnie zrobić warunek który nie wejdzie gdy self.api() nie zwroci value? #naukaprogramowania #python
- 0
@Elkoss: no to tak to wiem, myslalem ze jest jakis inny zwinny sposob typu if value:
@rosso_corsa: czasem można spotkać po prostu:
if value is not None. No ale jeden rabin powie tak, drugi siak.- 0
Robię pewne boty w #python i potrzebuję bazy danych, która obsłuży szybko i prosto ~50 zapytań na sekundę. Co wybrać? #programowanie #bazydanych
Jest tu jakiś ekspert od Dockera? Chciałbym żeby logi z pracy Pythona nie lądowały tylko na ekranie ale również w kilku plikach określonych przezemnie wewnątrz programu.
Mam taki kod w #python
logging.basicConfig(
level=logging.INFO,
format="%(asctime)s [%(levelname)s] %(message)s",
handlers=[
Mam taki kod w #python
logging.basicConfig(
level=logging.INFO,
format="%(asctime)s [%(levelname)s] %(message)s",
handlers=[
- 2
@Cierniostwor: nie rób relatywnych ścieżek dla dokera bo będzie płacz. Jak ci Mirek wyżej pisze zrób logowanie do
A i dla testu możesz sobie wejść w konsolę w dockerze i założyć taki plik z palca
/log/wypok.log czyli ścieżki absolutnej zaczynającej się od slasha, podmontuj przez -v takową do jakiegoś katalogu na hoście przy starcie dockera i możesz zakładać ile plików chcesz, możesz robić podkatalogi.A i dla testu możesz sobie wejść w konsolę w dockerze i założyć taki plik z palca
touch /log/wypok.log. Jak będzie błąd@Cierniostwor: To co chcesz zrobić to nie jest dobry pomysł. Jeżeli Twoja aplikacja jest w dockerze to jedyne miejsce, gdzie powinieneś zapisywać logi to stdout. Poczytaj sobie o 12 factor app.
Ma ktoś templatkę tego mema?
#memy #heheszki #miodowelata #humorobrazkowy #pytanie #kiciochpyta #python #programowanie
#memy #heheszki #miodowelata #humorobrazkowy #pytanie #kiciochpyta #python #programowanie
źródło: comment_1645463218rgcIYF9miSFWKvu2ga2FBi.jpg
PobierzJakby kogos interesowal kurs #programowanie w #python ale przeznaczony pod/dla #siecikomputerowe to mozna sie zapisac na darmowy tutaj
https://pynet.twb-tech.com/free-python-course.html
https://pynet.twb-tech.com/free-python-course.html
The course will consist of the following lessons:
Week1 - Why Python, the Python Interpreter Shell, and Strings
@Kazadum: jest dobra przerobiłem całą i można śmiało klepać jakieś swoje podstawowe skrypty do zbierania jakiś show czy do jakiejś bulkowej edycji przez Ansible. Jedynie jest mały problem taki że czasami się trochę api rozjeżdża z przykładami w książce bo to obecne jest świeższe niż to z przykładu, ale nigdy nie było jakiegoś większego problemu że przykład z książki kompletnie nie działał i nie dało się go wgl naprawić.
@Kazadum: ok, spróbuję :)
Programowanie w pythonie od podstaw warto na start brać mentora? Wiem, że jest dużo darmowych źródeł, chwytałam ksiązki, kursy, youtuby, tutoriale, albo jakieś zadania np. na hackerrank i w sumie mam taki misz masz w głowie.
Ma ktoś jakieś rady w stylu "gdybym ja znowu zaczynał to..."
+ może od razu jakiegoś mentora do polecenia?
#programowanie #python #programista15k
Ma ktoś jakieś rady w stylu "gdybym ja znowu zaczynał to..."
+ może od razu jakiegoś mentora do polecenia?
#programowanie #python #programista15k
- 6
@sloneczko_za_chmurka: gdybym ja znowu zaczynął pythona to bym zrobił dokładnie to samo co wtedy, czyli odpalił tutorial na youtubie i szukał rozwiązań do problemów na bieżąco jak na nie natrafiam przy pisaniu kodu
@sloneczko_za_chmurka: jak bym chciał dać komuś dorobić to bym brał mentora, jak bym chciał się nauczyć to bym usiadł i się uczył
Ciekawe kiedy powstanie język który będzie miał:
- Kompilator z Rusta
- Szybkość z C
- Składnie z Pythona
#programowanie #rust #jezykc #python
- Kompilator z Rusta
- Szybkość z C
- Składnie z Pythona
#programowanie #rust #jezykc #python
- 38
Komentarz usunięty przez autora























--helpalbo spamując ``#programowanie