Wpis z mikrobloga

Cześć, dzisiaj nadal robiłem sobie zadanka na CodeWars. Udało mi się awansować do 6 kyu ( ). Szczerze stronka bardzo mnie wciągnęła, ale nie ukrywam, że szukam zadań, które wydają mi się ciekawe i trzeba nad nimi pomyśleć w sensie nie-matematycznym. To znaczy, że nie lubię robić zadań gdzie mam podany link do wikipedii, żeby zobaczyć o czym autor zadania pisze, dużo jest takich zadań, że autor tłumaczy, że należy przeczytać jakiś konkretny artykuł, żeby poznać sposób działania idealnych .... (tu wstaw dowolne słowo z dziedziny matematyki). Oczywiscie wszedzie potrzebna jest matematyka, ale nie chce mi się naprawdę rozwiązywać tak skomplikowanych zadań jedynie na poziomie matematycznym.
Dzisiaj porozwiązywałem troszkę zadanek, nawet sporo, śmieszy mnie czasem to, że ja moje rozwiążania rozpisuje na 15 linijek, a wystarczy tylko jedna. Bardzo ciekawie analizuje się czyjeś kody i wtedy przychodzi taka chwila refleksji, że jakie to wydaje się być proste, wystarczyło tylko.... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu dla przykładu takie zadanie, źle przeczytałem opis i myślałem, że output ma być nieco inny i nie zamieniać spacji na '#', a wcale nie trzeba było tego robić bo wejściowy string i tak wygląda w ten sposób: "123455678900987", a nie " 12345678900987". W każdym razie rozwinąłem te zadanie o te spacje, żeby wyglądało to tak jak wyżej, czyli " #########0987 ", a nie " ############0987". Moje rozwiązanie i postac jednolinijkowa tutaj: link

#109dni #python #naukaprogramowania
  • 1
@Czujeglod10: Ja konto zrobiłem 3 dni temu i już mam 5kyu. Fajne zadanka, najlepsze jak robisz program w 5-10linijkach a tu można w jednej xD list comprehension bardzo się przydaje. Ale czasami miałem przebłysl i jebłem jednolinijkowca ( ͡° ͜ʖ ͡°)