Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam kilka pytań odnośnie #python . Czy entry lvl w pythonie i Django jest zalany początkującymi adeptami programowania i ciężko zdobyć pierwszą pracę jako junior bez komercyjnego expa? Dużo słysze o osobach które chcą się przebranżowić na #programista15k. Ile z tych osób to ludzie którzy pomyśleli: "Duża kasa za klikanie w komputer, co może być w tym ciężkiego". I później kończą z bootacampem za kilka tysięcy złotych i jakimiś projketami przepisanymi 1 do 1.
  • 13
Ile z tych osób to ludzie którzy pomyśleli: "Duża kasa za klikanie w komputer, co może być w tym ciężkiego". I później kończą z bootacampem za kilka tysięcy złotych i jakimiś projketami przepisanymi 1 do 1.


@Mlody_mirek99: dużo. Obecnie prowadzimy rekrutacje na kilka stanowisk i z jednej strony na wykopie jest narzekanie, że nie ma pracy dla sensownych juniorów, ale żadni sensowni na rekrutacje nie przychodzą xD

Co z tego, że
@zwei: Mówisz że zajmujesz się rekrutacją, mam takie pytanie odnośnie CV. Domyślam się że sam GitHub nie jest wystarczający. Mam wrzucać do CV pracę niezwiązane nijak z stanowiskiem na które aplikuje?
zazwyczaj mówię że wystarczy nie być debilem


@Lunatik: zapytałem kiedyś na grupie "juniorów" którzy marudzili że nie mogą znaleźć praktyk, czy robią coś poza studiami? To mnie zwyzywali że jestem burakiem i że robienie własnych projektów to psucie rynku bo ludzie nie mają szans sie dostać.

no cóż - z takim podejściem to nawet się do biedronki nie dostaną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlody_mirek99: GitHuba pobieżnie sprawdzam, bo to naprawdę od razu widać czy ktoś zrobił dwa kursy Todo app z pajeetem na Udemy czy rzeczywiście zrobil jakiś sensowny projekt od a do z. Nikomu się nie chce szczegółowo tego czytać.

Nie wiem. Z mojej perspektywy to możesz wpisać inne rzeczy możesz nie wpisać. Nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne żebyś miał w CV jakiś dowód że coś sensownego zaprogramowałes i nie wpisywał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlody_mirek99: nom, mi by wystarczyło zakładając że to nie jest kalkulator BMI tylko coś bardziej złożonego. I w CV napisz że taki a taki projekt zrobiłeś i w jakich technologiach jeżeli nie masz żadnego komercyjnego doświadczenia
ale żadni sensowni na rekrutacje nie przychodzą


@zwei: tak mnie zaciekawiłeś, proszę Cie zdefiniuj znaczenie sensownego juniora :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mrq: tak jak już wspomniałem - taki który coś swojego zrobił a nie przepisał z tutoriala. Przy czym chodzi mi tu o samo zaproszenie na rozmowę, a nie ofertę pracy