Wpis z mikrobloga

Mam 29 lat i jestem od dłuższego czasu na etapie przebranżowienia się (a raczej problemu z przebranżowienie się). Mam 7 letnie doświadczenie w sprzedaży (6 lat sprzedałem nowe samochody, w tym przez rok byłem kierownikiem salonu). Miałem dość branży motoryzacyjnej i od 8 miesiący pracuje w dziale sprzedaży w firmie, która sprzedaje produkty XYZ.

W tej firmie nauczyłem się bardzo dobrze obsługi SAP SD. I paradoksalnie polubiłem ten program, bo jest logiczny. Sama praca jednak piekielnie mi nie odpowiada i wiem, że to nie jest miejsce dla mnie. Nie ma sensu rozpisywać się z jakich powodów.

Chce prosić was o podpowiedź, w jakim kierunku z moim doświadczeniem mogę uderzać. Czy jest kierunek gdzie mógłbym pracować w sapie skoro nie znam go od strony wdrażania i deweloperki? Mam oszczędności i jestem gotów zamknąć się w piwnicy ucząc się czegoś nowego przez kilka miesięcy, jestem samozaparty:w głowie mam np sql + Python. Wiem, że czułbym się dobrze w analizie, konsultingu czy programowaniu (nie robiłem tego nigdy i żałuję, że lata temu w to nie poszedłem, bo od zawsze mnie kusilo)

Chcę uciec od masowej obsługi klienta w działach sprzedaży i pracować samodzielnie lub w zespole "nad czymś".

Czy macie jakie spomysly, podpiwedzi? A przypadku nauki czegoś nowego chciałbym aby po 6 miesiącach nauki moc już startować na rynku pracy.

Jeżeli macie info gdzie w Łodzi szukają osób z moim doświadczeniem to będę wdzięczny za pw.

#pracbaza #sap #sql #programowanie #praca #lodz #python
  • 14
@adeekk1989 Napisałem, że naucyzlem się dobrze obsługi modułu SD. W codziennej pracy wykorzystuje praktycznie wszystkie transakcje tego modulu. Od strony wdrożeniowej czy bycia deweloperem sapa nie znam się w ogóle (to też napisałem).
@adeekk1989 Stary, mocno przesadzasz. Znam obsługę jako użytkownik: transakcje z obsługi klienta, ofert, zamówień, rozliczeń, dystrybucji. Przecież tego idzie się szybko nauczyć, transakcji jest tylko kilkadziesiąt. Każdy z pracowników musi to znać, bo ofert czy zamówień robi się dziennie dziesiątki
@Emdowu znajdź firmę co wdraża te systemy, nauczą Cię. Do wdrożeń wymaga się SQL na średnim poziomie zazwyczaj plus predyspozycje do prowadzenia szkoleń. Dużo się podróżuje. Reszty programu zostaniesz nauczony w firmie.
Przydaje się też background z programowania żeby umieć się dogadać z programistami jak trzeba coś zgłosić do producenta. No i wypada ogólne ogarnięcie z komputerów - podstawy sieci lojalnych, VPN etc.
Czy macie jakie spomysly, podpiwedzi? A przypadku nauki czegoś nowego chciałbym aby po 6 miesiącach nauki moc już startować na rynku pracy.


@Emdowu: 6 miesięcy to żadna informacja. Pytanie ile w tym będzie faktycznie godzin nauki. Bo można przez 6 miesięcy uczyć się 100h, a można i 1000h.
@Emdowu: Taka wiedza od strony użytkownika jest bardzo przydatna. Do tego pewnie znasz dobrze biznes. Jeżeli nie masz dużych oczekiwań finansowych to pewnie każda firma consultingowa Cię weźmie na Juniora. W Łodzi masz Accenture. Oni ciągle kogoś zatrudniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adeekk1989: Taa wiem co się mówi o projektach prowadzonych przez Accenture. Dają dobrych konsultantów na koncepcję, a realizację zostawiają juniorom. Nie zmienia to faktu, że dla takiego juniora to dobra trampolina, żeby szybko wejść do świata konsultingu i się sporo nauczyć.