@straggler: Wbrew temu co mowia wszyscy to nie są różne zmienne. W zewnętrznej pętli przypisujesz i wartości dla zakresu <0-4) i w wewnętrznej to samo.

Ale spróbuj czegoś takiego:
for i in range(10):
___for i in
  • Odpowiedz
Robie po raz pierwszy aplikacje w #django i mam taka zagwozdke. Na stronie uzytkownik moze wywolac pewna akcje, trwa ona dosyc dlugo - kilka sekund, po czym dostaje on przekierowanie na kolejna strone gdzie wynik tej akcji jest ladnie wyswietlany. I doszedlem do wniosku, ze przez te kilka sekund czekania uzytkownik sie po prostu moze wkurzyc, wiec pomysl jest taki, zeby jak najszybciej przekierowac go na nowa strone, ktora jeszcze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, szybkie pytanie z #python dla #windows
Po pierwsze: Python to nie mój język (aktualnie bardziej ruby, perl, php), ale kilka skryptów w nim napisałem. Teraz potrzebuję coś okienkowego. Szybkie pytanie, resztę sobie doczytam:
1. IDE pod windows (darmowe)
2. Są jakieś gotowe paczki z pythonem dla win?
3. Jaka biblioteka (prosta i ładna) do okienek?
4. sqlite działa ok pod windows?
5. Finalnie muszę upchać aplikację w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I znów mamy środę, dziś na blogu coś dla pythonowców przyszłych i obecnych. Na prostym przykładzie pokazuję jak z poziomu pythona można użyć funkcji napisanych w C++. W banalnym przykładzie pozwoliło to przyspieszyć ponad 800 razy! Najlepsza nauka to ta na przykładach, więc zapraszam: http://morony.pl/

#python #programowanie #morony <- zapraszam do obserwowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak z wartości bajtów w systemie dziesiętnym zrobić plik binarny w Pythonie 3? Najlepsze co póki co osiągnąłem to plik z wartościami bajtów w systemie dwójkowym zapisanym zerami i jedynkami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najlepiej bez żadnego modułu, bo w MicroPythonie jest ich mało.

#python #programowanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do #python #programowanie

Chce się nauczyć pythona i nie wiem jaki IDE wybrać. Z tego co paczę to PyCharm jest całkiem spoko. Ale nie wiem czy wersja darmowa mi wystarczy, chcę napisać aplikację, która będzie wymagała bazy danych i pytanie czy jeśli w darmowym IDE nie ma wsparcia dla SQL to będzie z tym dużo kłopotu potem? Znam SQL trochę i sobie poradzę, ale się zastanawiam jak
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekapitulatorfilogenezy: Średnio. Zanim ogarniesz robienie binarki na windowsa ogarnij poslugiwanie sie pythonem.

Pierwsze kroki:
1. Zainstaluj sobie pythona z galezi 3, albo jakas popularna dystrybucje naukowa (Anaconda3 jest darmo).
2. Potrenuj tworzenie srodowisk wirtualnych i instalacje pakietów z oficjalnego repo , albo repo anacondy (pip install, conda install etc...)
3. Napisz cos malego i zobacz jak sie uruchamia
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #python #praktyczne
Poszukuje coś do nauki python-a oraz jakieś zadania do wykonania w ramach ćwiczeń.
Nie jestem początkujący w programowaniu.
Mile widziane stronki edukacyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Mogą być książki, ale to w języku polskim głównie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki Kochane z #porgramowanie #python #komputery #it #linux

TL;DR


Otóż chciałbym zacząć naukę programowania w Pythonie,wiem że dokumentacja to nr 1 ale chciałbym jakąś fajną książkę która pomoże początkującemu wejść w dział programowania,zaczynam od Pythona i w tym języku chciałbym programować w przyszłości,nastawiłem się akurat na ten język m.in ze względu na przeczytane opinie,nie wiem jak później będzie z robotą tu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Addrizi
Dla zupełnie zielonych jest "Python for kids." Infantylna, ale można powoli ogarnąć.
Dla bardziej wymagających jest cała masa podręczników.
Jeżeli chodzi o pracę, to sam python w Polsce ciezkawo. Ale w połączeniu z Django/ Flaskiem, to już potega.
  • Odpowiedz
Mirki z #programowanie, pytanie jest. Chciałbym postawić sobie gdzieś niewielkiego #bot. Ma się toto uruchomić raz lub dwa dziennie, sprawdzić kilka rzeczy i wysłać mi podsumowanie.

Gdzie najlepiej stawiać takie zabawki, żeby można było to wrzucić w harmonogram (pewnie Cron wystarczy)? Najlepiej coś darmowego, wiadomo, ale rozsądnie płatne też może być.

Myślałem o #heroku, ale tam zamierzam sobie już postawić aplikację i nie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałem o #heroku, ale tam zamierzam sobie już postawić aplikację i nie wiem, czy to się wszystko zmieści w darmowym limicie czasu działania.


@hipek99: ja korzystam z aruba cloud. 4zł/mc za serwerek ubuntu, na niebezpieczniku poszukaj kuponów promocyjnych to będziesz miał z pół roku za darmo
  • Odpowiedz
@hipek99: openshift jest jedyną opcją z darmowych który pozwala odpytywać za pomocą skryptu inne lokalizacje i w miarę elastycznie ustawić crona, pythonanywhere w wersji darmowej nie, do tego cron raz na 24h, heroku po jakimś czasie instancja przechodzi w idle
  • Odpowiedz
Building Machine Learning Systems with Python

Expand your Python knowledge and learn all about machine-learning libraries in this user-friendly guide! Packed with 290 pages of best practices, tutorials, and more Building Machine Learning system with Python shows you exactly how to find patterns through raw data. The book starts by brushing up on your Python ML knowledge and introducing libraries, and then moves on to more serious projects on datasets, Modelling, Recommendations,
DzisiajNaPacktPub - Building Machine Learning Systems with Python

 Expand your Pyth...

źródło: comment_ugqpIMnIUdrIqRqRLevY4VHfArH9FBHN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach