Wpis z mikrobloga

Siema, będę chciał powoli zmienić język programowania ze #scala na #python w kontekście data engineeringu.

Robię już trochę lat i widzę że trzeba się dostosować (mimo że pajton mi nie leży). No i teraz clue większość firm szuka jednak aby mieć już x lat doświadczenia w pajtonie, a ja chciałbym sam język mocniej pocisnąć na projekcie bo co mi po tym że naucze się z dokumentacji jak bez roboty zapomne co i jak :)

Startowanie na juniora nie wchodzi w grę, seniorskie stanowiska odpadają przez brak expa w pajtonie.
Mid by wymagał zejścia z kasą o jakies 30% (ale chyba czasem trzeba zrobić krok wstecz żeby zrobić dwa do przodu)

Macie jakieś pomysły jak to rozegrać? Rzucać CV wszędzie żeby dostać kopa albo brak kontaktu bo jednak nie pajton.
Najlepszy jaki myślę to projekt gdzie jest i python i scala wtedy można by fajnię się przestawić uderzenia w zarobki.

#programista15k #bigdata #programista25k
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@programistalvlhard
mam podobny problem, tylko języki programowania są inne

i łatwo nie jest, są firmy które nie wymagają doświadczenia w jakimś konkretnym języku programowania, a raczej szukają po prostu dobrych programistów, ale jest ich bardzo mało, większość to masz mieć 5 lat w jakimś konkretnym języku i mają to w dupie, że takie ewentualne przejście z innego języka nie jest wcale takie trudne jak masz duże doświadczenie

jeszcze ciężej wynegocjować dobrą stawkę
  • Odpowiedz