Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem ofertę od zagranicznej firmy na B2B, wypłata w euraskach. Polując wcześniej na polskie firmy szukałem 140 zł + VAT/h, przy euraskach tego VATu mieć nie będę do wykorzystania, więc rozumiem, że trochę tracę. Nie, żebym zamierzał kupować nie wiadomo jakie ilości czegokolwiek, ale oszczędność to oszczędność.
Sama oferta w euraskach przy obecnym kursie wychodzi niżej niż 140, do tego dochodzi koszt spreadu i ryzyko walutowe (niby polskiej złotówce nie ma co ufać, ale euro to też taka sobie waluta IMHO).
Jestem w trakcie negocjacji, chciałbym podpytać jaką stawkę byście Wy zaproponowali, żeby jako tako to wyrównać i być zadowolonym?
Świeżak w B2B, więc jeżeli gdzieś popełniam błąd w rozumowaniu, to piszcie, chętnie się douczę

#pracbaza #it #b2b #programista15k #programista25k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c53ed201f4c80d1901c359
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież przy odwróconym Vacie możesz wnioskować o zwrot Vatu za zakupione rzeczy albo ten należny vat na poczet podatku dochodowego zaliczyć.


@wtf15k: xD ja od roku nie złożyłem wniosku o zwrot, bo przy ostatnim zwrocie truli mi dupe chyba przez miesiąc, i kazali tlumaczyć na polski 10 stronnicowe umowy. czepiali się jeszcze ciągle jakichś bzdur, a naczelnik robił pod górkę. teraz chyba w końcu zbiore i zarezerwuje czas na
@janek_kos: tutaj masz kalkualtor wynagrodzeń
https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/
Z 75k Euro rocznie brutto wychodzi ci jakieś 3900 netto miesięcznie, pensja roczna jest rozłozona na 14 rat więc dlatego w pierwszej kolumnie tam masz niższa pensje brutto i w 2 pozostałych te pensje sa wyższe.
To wszystko w oparciu o UoP, B2B tutaj Ci nikt nie zaoferuje, chyba ze masz bardzo duże szczęście.
@wtf15k: niestety procedura jest dokładnie ta sama niezaleznie czy zwrot na konto czy zaliczenie na dochodowy. ja zaliczalem na dochodowy i sie #!$%@?. teraz zakład robię z księgowym czy puszczą mi kolejny zwrot bez kontroli, bo mówi że w sumie to nie ma reguły ani logiki w postępowaniu US ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a w poprzednich latach działalności przeważały faktury z polski więc nie było potrzeby się
OP: @wtf15k: o, tego nie wiedziałem. Doczytam i częściowo sprawa załatwiona. Dzięki

Zatem pozostaje kwestia spreadu + ryzyka walutowego, no i wyrównania stawki. To jakoś oszacuję na własną rękę, ale gdyby ktoś chciał podsunąć jakąś sugestie, to jestem otwarty :)
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa