Wpis z mikrobloga

@gracilis: Business analyst jest mniej techniczny, system analyst bardziej, co daje ciekawszą pracę (subiektywna opinia) i większe możliwości rozwoju, chociażby w kierunku Architekta IT. Musiałbyś na pewno na ten moment ogarnąć podstawy SQL (podstawowe operacje jak SELECT, INSERT, DELETE, UPDATE, zapytania warunkowe, primary/foreign key, czym są joiny - ogólnie warto przerobić to co jest na W3Schools SQL Tutorial), kursów jest multum i podstawy można szybko ogarnąć jak jesteś w miarę kumaty.
@gracilis: bardzo często z SQL to tylko podstawy.

Business analyst jest mniej techniczny, system analyst bardziej


@aszik: biznes analityk ma umieć zrozumieć czego potrzebuje biznes, zebrać wymagania i dogadać się z zespołem programistycznym. To jest tak daleko od system analyst, że ja #!$%@?ę
@WyjmijKija: imo granica może być bardzo cienka, co firma to inaczej traktuje te stanowiska.

pierwsza praca, stanowisko określane jako analityk biznesowy, a robiłam praktycznie analizy, większość prac devopsowych (nie było wówczas devopsów w firmie), plus sama wdrażałam swoje zmiany po nocach, analizowałam logi i naprawiałam błędy w miarę możliwości.

następnie byłam przez ultra krótki moment jako analityk biznesowy w innej dużej firmie i mówili, że taka techniczna praca, a okazało się,
@aszik: a jak wyglądają widełki dla juniora, mida i seniora? Widziałem oczywiście raporty w necie, ale na podstawie Twoich doświadczeń.