Czy są tu jacyś spedytorzy, idzie z tego wyżyć? Jakiś czas temu skończyłem studia #logistyka, ale nie pracowałem jeszcze w zawodzie. Teraz chciałbym uderzyć w #powerbi bi albo analitykę danych. Co wg was jest bardziej przyszłościowe logistyka/spedycja czy analityka i gdzie lepsze perspektywy na rozwój i fajne zarobki?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Tanczacy_z_widlami
- 0

JamesJoyce
via Wykop- 1
@Tanczacy_z_widlami: Co ciekawe spedytorzy to aktualnie ofiary marketingu szkoleniowców z Power BI i analizy danych.

JamesJoyce
via iOS- 1
@Tanczacy_z_widlami tak
#analizadanych #businessintelligence #powerbi #pracait #programowanie #sql
Tak się złożyło, że miałem ostatnio w rękach cv absolwentki szkolenia moderatorki grupy PowerBI Polska. Spodziewałem się, że będzie źle, ale było jeszcze gorzej.
Projekt końcowy to basicowy Raport połączony z jakimś bardzo prostym datasetem w csv, typu titanic, kilka daxów, takich jak suma czy średnia. Żadnej stylizacji, żadnego fabrica, żadnego SQL, żadnego Dataflow,
Tak się złożyło, że miałem ostatnio w rękach cv absolwentki szkolenia moderatorki grupy PowerBI Polska. Spodziewałem się, że będzie źle, ale było jeszcze gorzej.
Projekt końcowy to basicowy Raport połączony z jakimś bardzo prostym datasetem w csv, typu titanic, kilka daxów, takich jak suma czy średnia. Żadnej stylizacji, żadnego fabrica, żadnego SQL, żadnego Dataflow,
@JamesJoyce: pewnie tak jest, ale hajs na wannabe juniorach robi i jeszcze ktoś jej nawet Microsoft MVP załatwił xD
@przecietnyczlowiek: O fk, ale blacha w potylice dla faktycznych kotow. Czyli wyroznienie nabralo formy czysto marketingowej i nawet klikalny content creator pokazujacy podstawy podstaw moze dzis dostac i wspoldzielic tytul np z Adamem Marczakiem
#powerbi #analizadanych #pracait #naukaprogramowania
Hej, nie szuka ktoś z WWA pracy juniorskiej (1 rok expa), jako BI Developer? Jeśli tak, proszę priv.
Hej, nie szuka ktoś z WWA pracy juniorskiej (1 rok expa), jako BI Developer? Jeśli tak, proszę priv.
@JamesJoyce: Cześć, podasz mi więcej informacji?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
- 0
@arteki napisz priv
#analizadanych #powerbi #businessintligence #programista15k #pracait
Przychodzę dzisiaj do Was z pytaniem o Wasze doświadczenia rekrutacyjne z zarówno jednej i drugiej strony interview.
Przy okazji niedawnej ewaluacji rocznej uderzył mnie feedback odnośnie rekrutacji które prowadziłem, a mianowicie kilka osób po skończonej rekrutacji w ankiecie feedbackowej stwierdziło, że po weryfikacji technicznej czuli się (parafrazując) "zgnojeni", zdemotywowani i zrównani z ziemią.
Z
Przychodzę dzisiaj do Was z pytaniem o Wasze doświadczenia rekrutacyjne z zarówno jednej i drugiej strony interview.
Przy okazji niedawnej ewaluacji rocznej uderzył mnie feedback odnośnie rekrutacji które prowadziłem, a mianowicie kilka osób po skończonej rekrutacji w ankiecie feedbackowej stwierdziło, że po weryfikacji technicznej czuli się (parafrazując) "zgnojeni", zdemotywowani i zrównani z ziemią.
Z
źródło: Screenshot_2
PobierzCo o tym myślicie?
- Stary buc podbija sobie ego edukując na rekrutacji 51.0% (49)
- Rekrutowane płatki śniegu się spłakały 49.0% (47)
@Sad_poyato: nie wiem, jako pracownik niższego szczebla wiem, ze nic nie jest zero jedynkowe. Jeżeli na każde pytanie zawsze czegoś brakowało (nawet na siłe) to porównywałbym to do odpytki na zaliczeniu ustnym na uczelniach. Zawsze czegoś brakowało, a profesor musiał się wykazać i pochwalić, ze wie więcej, a ja mniej. Stąd może te negatywne skojarzenia - może robisz to w dobrej wierze, ale wychodzi z tego zaliczenie przedmiotu jak na
konto usunięte via Wykop
- 10
@Sad_poyato: Buc zdecydowanie. Zrozum, że w tym wieku ludzie mają bardzo różne mocne i słabe strony.
Rozmowa to nie jest od tego, żebyś ty kogoś "mentorował", itd. - określ dokładnie jakich skilli trzeba 'critical' i 'nice to have' i wprowadź jakiś szablon rozmowy: pytanie ogólne sprawdzające inteligencję, sprawdź motywację, zapytaj jak sobie radzą w trudnej sytuacji, przepytaj z narzędzi niezbędnych w pracy, itd.
Rozmowa to nie jest od tego, żebyś ty kogoś "mentorował", itd. - określ dokładnie jakich skilli trzeba 'critical' i 'nice to have' i wprowadź jakiś szablon rozmowy: pytanie ogólne sprawdzające inteligencję, sprawdź motywację, zapytaj jak sobie radzą w trudnej sytuacji, przepytaj z narzędzi niezbędnych w pracy, itd.
#analizadanych #statystyka #programista15k #powerbi #tableau
Cześć!
Posiadam dosyć sporą bazę danych i chcę przeanalizować dane, ale nigdy tym się nie zajmowałem. Czy istnieje jakiś program/strona na której łatwo bez żadnego doświadczenia będę mógł wykonać analizy? Może być płatne rozwiązanie.
Co chcę uzyskać:
Cześć!
Posiadam dosyć sporą bazę danych i chcę przeanalizować dane, ale nigdy tym się nie zajmowałem. Czy istnieje jakiś program/strona na której łatwo bez żadnego doświadczenia będę mógł wykonać analizy? Może być płatne rozwiązanie.
Co chcę uzyskać:
konto usunięte via Wykop
- 1
@Deprarept: Power Pivot/Power Query- Excel i zwykłe tabele przestawne.
@Deprarept: Claude:
Dla osoby początkującej polecam następujące rozwiązanie w Excelu, które nie wymaga zaawansowanej znajomości narzędzi analitycznych:
Połączenie
Dla osoby początkującej polecam następujące rozwiązanie w Excelu, które nie wymaga zaawansowanej znajomości narzędzi analitycznych:
Połączenie
@czlowiekbutelka: Na żadne stanowisko IT się nie warto przebranżawiać, bo nawet ci co siedzą w temacie mają problem z ze zmienieniem / znalezieniem pracy. Może poza AI i CyberSec.
- 1
@Sad_poyato czyli jak zawsze, kto wszedł w dobrych czasach to sobie żyje, a teraz to już musztarda po obiedzie
Hej, szukam dobrego kursu #powerautomate, jestem początkującym samoukiem. Chciałbym rozszerzyć wiedzę o pracę nad stringami itp. Czy może ktoś coś polecić?
#powerplatform #powerbi #microsoft
#powerplatform #powerbi #microsoft
konto usunięte via Wykop
- 2
@daniel_sredzinski: ale jaką pracę nad stringami chcesz rozszerzyć? masz po prostu wbudowane funkcje. Co do samych kursu do flowow czy apek. Raczej tego nie ma i nikt nie robi, praca na projektami w pracy i szukanie optymalnych rozwiązań jak wyskoczy problem to najlepsza nauka
@daniel_sredzinski: ogladaj filmy Na yt od Reza Dorrani i Shane Young. Z Polskich Tomasz Poszytek. Czytaj dokumentację, tam jest sporo. A poza tym PA jest łatwe :) Tam nie ma jakiejś wielkiej magii.
- 1
Czy polecacie jakieś szkolenie z #powerbi ? Będę wdzięczny na jakieś namiary. Chciałbym zacząć się uczyć od podstaw.
#businessintelligence #powerbi
Źródła danych --> etl --> data Warehouse --> model danych --> wizualizacja
1. Czy w praktyce za te procesy odpowiada jedna osoba, czy jedna osoba odpowiada za np etl ( od źródła danych do data Warehouse), inna osoba za modelowanie danych (dax) i jeszcze inna za wizualizacje?
2. Czy w praktyce wizualizacje to głównie raporty, czy raporty i czasami paginated reports, czy raporty i paginated reports
Źródła danych --> etl --> data Warehouse --> model danych --> wizualizacja
1. Czy w praktyce za te procesy odpowiada jedna osoba, czy jedna osoba odpowiada za np etl ( od źródła danych do data Warehouse), inna osoba za modelowanie danych (dax) i jeszcze inna za wizualizacje?
2. Czy w praktyce wizualizacje to głównie raporty, czy raporty i czasami paginated reports, czy raporty i paginated reports
@Marcin-kski:
1. Zależy od wielkości projektu. Czasem może być jedna osoba, czasem zespół kilku-kilkunastu.
2. Paginated są potrzebne zazwyczaj jak ktoś chce mieć pdfa gdzie widać długa tabelkę w całości albo miał reporting services i portował.
1. Zależy od wielkości projektu. Czasem może być jedna osoba, czasem zespół kilku-kilkunastu.
2. Paginated są potrzebne zazwyczaj jak ktoś chce mieć pdfa gdzie widać długa tabelkę w całości albo miał reporting services i portował.
#powerbi
Istnieje możliwość kupienia bez konta firmowego Power BI w wersji Pro (10$ na miesiąc)?
Próbowałem kilka różnych wariantów i każdy finalnie kończył się fiaskiem.
Ktoś z was kupował na własną rękę płatną wersję?
Istnieje możliwość kupienia bez konta firmowego Power BI w wersji Pro (10$ na miesiąc)?
Próbowałem kilka różnych wariantów i każdy finalnie kończył się fiaskiem.
Ktoś z was kupował na własną rękę płatną wersję?
@antipopulismus: Ja kupiłem zarówno Power BI Pro jak i Premium używając maila TuMojeNazwisko@Yahoo.co.uk, Microsoft przydzielił mi username TuMojeNazwisko@TuMojeNazwisko.onmicrosoft.com i tego używam do logowania.
Numer miałem brytyjski, jeśli to ma znaczenie.
Numer miałem brytyjski, jeśli to ma znaczenie.
- 1
@Marcin-kski @przecietnyczlowiek Porozmawiałem z panem z HD. Zasugerował żebym spróbował zrobić to samo na telefonie, z danymi sieciowymi zamiast WiFi.
Zadziałało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zadziałało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#powerbi #pracait #analizadanych
Hej, gdyby ktoś chciał polecenie na jedno z 3 stanowisk PBI mid-senior, służę pomocą. Więcej szczegółów priv.
Hej, gdyby ktoś chciał polecenie na jedno z 3 stanowisk PBI mid-senior, służę pomocą. Więcej szczegółów priv.
#powerbi #kiciochpyta #poczatkujacy (użytkownik kąkutera) (ʘ‿ʘ)
Miruski, pytanie, chciaz czuje glupio, ale no jakos nie moge ogarnac xD Chciałabym żeby dashboard pokazywał historyczne dane, tj. żeby za pomocą slicera dało się wybrać dany raport dla ktorego pokazane są dane, jeśli wybiorę raport nr 1, wykresy pokazują dane do tego raportu, jeśli wybiorę ze slicera raport nr 2, wykresy pokazują wartości z dwóch raportów,
Miruski, pytanie, chciaz czuje glupio, ale no jakos nie moge ogarnac xD Chciałabym żeby dashboard pokazywał historyczne dane, tj. żeby za pomocą slicera dało się wybrać dany raport dla ktorego pokazane są dane, jeśli wybiorę raport nr 1, wykresy pokazują dane do tego raportu, jeśli wybiorę ze slicera raport nr 2, wykresy pokazują wartości z dwóch raportów,
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@firmowy123: stawiamy hurtownie a glownym zrodlem danych jest system ERP. Kazdy jest cudny, czy to SAP, czy Dynamics ( ͡° ͜ʖ ͡°). A i jest jeszcze jakas legacy baza danych gdzie nie ma ładu ani składu xD, a SHIR pada co drugi dzien przez co nie ma historycznych danych w raportach.
Miodzio praca xDD
A u Ciebie co tam wariacie?
Taguje opa aby przeczytal @siaomilepszy
Miodzio praca xDD
A u Ciebie co tam wariacie?
Taguje opa aby przeczytal @siaomilepszy
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kiedys_bede_bogaty: na stażu zwykle nie można wołać nic ponad to co sobie założyli bo mają 100 osób na twoje miejsce.
@kiedys_bede_bogaty grosze
- 0
Cześć,
W dashboardzie posiadam tabele/macierze z różnymi kategoriami sprzedaży, chciałbym ukryć te wartości w tabeli, które są nieznaczne (<10ton sprzedaży). Póki co znalazłem opcje wyklucz, ale nie podoba mi się to, że wyklucza to również z sumy ogólnej te wartości.
W jakiś sposób mogę te wartości ukryć, ale żeby nie wpłynęło to na sumę?
Z
W dashboardzie posiadam tabele/macierze z różnymi kategoriami sprzedaży, chciałbym ukryć te wartości w tabeli, które są nieznaczne (<10ton sprzedaży). Póki co znalazłem opcje wyklucz, ale nie podoba mi się to, że wyklucza to również z sumy ogólnej te wartości.
W jakiś sposób mogę te wartości ukryć, ale żeby nie wpłynęło to na sumę?
Z
@malkaj: mało się bawiłem w PBI, ale jest tam język podobny do SQL, więc możesz zrobić filtr w rodzaju
w wewnętrzy zapytaniu dajesz podsumowanie wszystkiego
select towar, sum(waga) tony
w wewnętrzy zapytaniu dajesz podsumowanie wszystkiego
select towar, sum(waga) tony
@malkaj: tak jak wyżej radzą, najlepiej byłoby zmapowac to do dodatkowej kategorii "poniżej 10 ton", ale to wymagałoby dość obszernego tłumaczenia jak to zrobić, znajdź sobie najlepiej filmik od SQLBI jak to zrobić, chyba nazywa się TOP N and Others. Twoje podejście z ukrywaniem wartości da się dość łatwo zrobić połączeniem if oraz isinscope, ale pamiętaj, że wynik wizualizacji nie będzie taki oczywisty dla użytkowników, którzy będą z raportu korzystać,
- 0
jakie znane wam firmy dopuszczają możliwość pracy zdalnej z zagranicy? takie informacje rzadko podawane są w ogłoszeniach.
branża najlepiej #banki #bankowosc ale też te wszystkie #korposwiat w szeroko pojętej #analizadanych
#kiciochpyta
#sql #powerbi
branża najlepiej #banki #bankowosc ale też te wszystkie #korposwiat w szeroko pojętej #analizadanych
#kiciochpyta
#sql #powerbi
- 0
Ogarnia ktoś mocno powerBI i chciałby pomóc w jednej kwestii na priv? Zaczynam się dopiero uczyć i utknąłem przy dodawaniu miar przy agregacji
#powerbi #programista15k #programowanie
#powerbi #programista15k #programowanie
@czaari na priv to siurka możesz wysłać. Dawaj tutaj ale nie usuwaj potem
- 1
Pracuje obecnie w kopro. Znam #excel #vba i #powerbi, natomiast głośno ostatnio o #sztucznainteligencja. Zna ktoś jakieś kursy/szkolenia/źródła dotyczące wykorzystania AI w pracy z Excelem, Power BI, które ułatwiają pracę? Chciałbym wejść w tematykę AI ale nie wiem od czego zacząć w sumie... Chciałbym poznać zastosowania/zainspirować się w temacie automatyzacji procesów, analiz, prognoz itd.
#ai #artificialintelligence #bi
#ai #artificialintelligence #bi
- 9
@Suheil-al-Hassan: żeby zaimponować twojej starej
@Suheil-al-Hassan zielonko a z----l cię jak psa
- 10
źródło: temp_file5665488780821226775
Pobierz@Metylo: szczególnie laska pracująca na laptopie w powietrzu z marynarką zarzuconą na ramiona - jedyną czynność, którą mogłaby wykonać w tej pozycji jest s----------e lapka na ziemię.
@niegwynebleid: Zaorana xD . Brawo.
- 0
Cześć,
Mam pytanie odnośnie wyświetlania wykresów w powerbi. Chodzi o to, że mam przykładowo dwa wykresy - jeden normalny ze sprzedażą handlowców, drugi z wykorzystaniem topn sprzedawanych produktów.
Gdy na fragmentatorze wybieram lokalizację handlowca to jest super, pojawia się sprzedaż handlowców i topn sprzedanych produktów. Natomiast chciałbym móc to filtrować również z wykorzystaniem tabeli, teraz gdy zaznaczę w tabeli lokalizację to na wykresie nadal zostaje referencja do najwyższych wartości (bez względu na
Mam pytanie odnośnie wyświetlania wykresów w powerbi. Chodzi o to, że mam przykładowo dwa wykresy - jeden normalny ze sprzedażą handlowców, drugi z wykorzystaniem topn sprzedawanych produktów.
Gdy na fragmentatorze wybieram lokalizację handlowca to jest super, pojawia się sprzedaż handlowców i topn sprzedanych produktów. Natomiast chciałbym móc to filtrować również z wykorzystaniem tabeli, teraz gdy zaznaczę w tabeli lokalizację to na wykresie nadal zostaje referencja do najwyższych wartości (bez względu na
@malkaj: Wejdź w taba Format-> edycja interakcji. Wybierz tabelkę, a następnie mając wybraną tabelkę przełącz ikonkę przy wizualizacji z topN na filtrowanie zamiast podświetlania.
- 0
@Sad_poyato dzięki bardzo, działa :)

















